Prietene -88 LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ramona, nici eu nu recomand cantarul. Inchiriasem unul cand David era doar alaptat si nu prea lua in greutate...devenise o obsesie...ajunsesem sa cantaresc si noaptea copilul sa vad cat laptic a supt.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Buna dimineata!
Angi brrr prin ce ati trecut. Sanatate multa!
Raluci sa scapati repede de muci. La noi au tinut 2 saptamani, dar mi s-au parut mai usori ca alte dati. Sanatate lui Bubu. si la noi a nins putin. Acum e un soare cu dintii ffff Mari...
RamonaC eu ii fierb gutuia cu, coaja si o blenduiesc la fel. o mananca si asa, dar niciodata simpla ci impreuna cu alt fruct. Sa revina Domi la stari mai bune

Lyly ptr. mamica incercata si sanatate lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Monis, multumim pentru metoda de somn si te rugam, te rugam, te rugam, te rugam sa pui un link pe prima pagina !

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Steph sa treceti usor peste vizita 'Duamnei V'. Sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

imi dati va rog idee de cadou baiat neastamparat 5 ani jumate? plss

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Fete dragi, saru-mana de raspunsuri. Am uitat sa precizez ca nu e pentru mine cantarul (Eu am rezistat cu stoicism sa nu imi cumpar unul, iar pe Dominic il cantaresc deja pe cantarul meu ). Este pentru o buna prietena (fetitei careia i-am daruti cercelusii), care e ingrijorata. Imi aduc aminte ca la fel eram si eu dupa ce nu am mai avut tzitzi si cum imi rodeam degetele sa imi cumpar unul. Am zis ca incerc sa ii gasesc unul si m-am gandit ca poate vreuna dintre voi are si nu il mai foloseste si vrea sa il revalorifice. I l-as fi facut cadou eu, dar unul nou e prea scump, iar finantele mele tind spre minus de ceva vreme.

Merci si pentru rasp referitoare la gutuie. I-am facut si eu, din prima gura si-a facut greata si a vomitat in jet . Nu mai suport sa vomite (eu, apoi el??). De 2 zile scaun schimbat la culoare, cam diareic (dar nu mai multe ca de obicei), iar cu o saptamana inainte a inceput sa ii miroase gura (nu ii dau inca ulei de peste). O iau pe aratura

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Raluci, nepotu meu de 6 ani e innebunit dupa dinozauri, orice ii luam tre sa fie ceva cu dinozauri, stiu ca ii plac tare mult jocurile alea de construit din jdemii de piese roboti, transformeri, si a primit ultima data un joc Starwars(presupun ca e super scump ca tot vedeam reclame pt el). A mai primit cadou un set de vreo 5-6 cd despre evolutia dinozaurilor, si nu mai stiu ce, stiu sigur ca ala costa vreo 70ron la librarie. Cam atata stiu sa iti spun, ca sunt in cunostinta de cauza: una bucata nepot care are de toate, dar chiar de toate

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Aseara dupa ce m-am intalnit cu Pinky si mama ei, care exagereaza cu greutatea (ii vine caciulita? Alex a ras o rondea aseara, sunt cele luate din DM? e vreunu prin zona?),


Da, ii vine caciulita. E foarte putin fixa. Arata super tare! O sa-i fac fotografii si o sa le pun pe net. Ma bucur ca lui ALex i-au placut rondelele. Da, le-am luat din DM. Cel mai aproape de noi, este cel de la Socului (B-dul Chisinau). Lui Pinky ii plac la nebunie astea cu 4 cereale. Cand nu gasesc cu 4 cereale, ii iau numai cu orez. SI alea sunt fara sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

am inceput mesajul acum o ora cu : raluci, la noi fulguieste usor , ei bine intre timp a iesit soarele
tasu e bine, se mai vaita ca-l inteapa cateodata, dar rezista. bunicu e la soacra.
(si app de asta, va ziceam de ea miercuri, cand am gasit-o vorbind la tel cu socramiu, sa vina mai repede acasa ca a capiat-o Alex si mai are si alta treaba de facut . ea nu stia ca sunt deja in casa. treaba pe care o avea era sa curete 2 cartofi sa-i prajeasca pt al batran. in fine, acum stiu sa nu i-l mai las. Ma intreb ce ar fi facut daca ma intorceam la serviciu, ca asa se bat cu pumnii in piept ca stau ei cu Alex...)
si alex a fost mofturos ieri la mancare, azi vad ca a inceput binisor, mai lasa-l pe Bubu ca isi revine el
de cadou, n-am idee, nasu ala mic are 5 ani si noi ne gandim ce sa ii luam de craciun...el e fan motociclete

Angi, naspa rau cu enterocolitele asta, mie la spital mi-au spus ca nu are tratament, decat regim alimentar , in cazul lui la 3 luni jumate doar tztz/lapte fara lactoza, pe care oricum il foloseati.
Sanatate!
si un p.s. mic: la sotz a ajuns salvarea in 5 minute smecheria cred ca e si fraza "insuficienta/probleme respiratorii", poate stie Dankutza de la sora ei, cum sa-i "face" sa vina mai repede (ma bucur ca sunt ok, oricum merge doar acum de sarbatori. unde mai exact pe Chisinau?)

RamoX, eu i-am beibicucit gutuia fara coaja, dar nu-i place. uf, sper sa nu fie nimic serios nici la voi

Lili, WB! pare rau c ati avut parte de asemenea incidente, ai spus cum s-a comportat Lila si n-am citit eu? Plecaserati cu m, ati scapat de ei?

Many, multa bafta la analize!

mai era ceva, dar nu-mi amintesc

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

eu gutuia o aburesc la babycook curatata de coaja in prealabil si taiata bucatele. dupa aceea adaug zeama care ramane in cana si 4 linguri de branzica de vaci si o fac la blender, iese ca o crema dulce si le place foarte mult la buculaci!
ia incearca asa, Ramo sa vezi poate ii place soricelului tau

Mergi la inceput