Prietene -88 LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Vin doar sa salut frumos, cum m-a educat mama, ca in rest varza. Fata mea somn ioc, lapte ioc, aseara mi-au dat lacrimile dupa 2 ore de incercari de adormit, ma simt atat de prost ca m-am si enervat pe copila asta care si-a permis intr-un an o data sa nu adoarma in 10 minute. O fi vaccinul, o fi un dinte, o fi scoaterea unui somn, habar n-am. Ma bucur sa o citesc pe Lili , chiar daca a patit urat in vacanta, conteaza ca Lila mica a fost OK. Multam retinut, ce sa zic. Va pup si multumesc inca o data pentru aprecieri la principessa Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

venit de la dr, Alex nu mai avea nimic, nici muci nici tuse, rosu in gat nu, eci a fost apt pt vaccinare.
am intrebat de uleiul de peste, n-a auzit de el , mi-a zis ca mega3 se afla in Pikovit si ca este pt dezvolatre neurologica, dar acolo unde se impune

www.avocatnet.ro/content/articles?id=22514&utm_source=2784&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter" target="_blank"> o sa facem comert cu statul...

lili, soacra nu stie ca am auzit-o. Am iesit si am intrat iar, asta a fost prima mea reactie, ea tot nu a auzit.
hai ca acu' a iesit iar soarele ce vreme...

raluci, Bubu e demential cu burtica, iar voi in cada, stii tu +++++++

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ziua,dragelor!!

eu sunt cam blue...se pare ca agitatia de aseara a fost intemeiata..de dimineata ,david s-a trezit cu febra ..avem rosu in gat; sper sa scapam usor si repede...una peste alta,noi trebuie sa mergem la tara ,sa "sacrificam un animal"..il las cu maica-mea,dar ma duc cu inima indoita..sper sa ne putem intoarce in aceeasi zi..

va ..s-a trezit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

si am uitat sa mai spun, ca Alex are un incisiv nou jos si 2 maselute, ar trebui sa-l scuze pt atata nesomn...

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lyly - deci gata, intepat Alex cu dinti multi ?
la magazinele alea ale statului nu m-as duce hgjhgkjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjmama lor, decat daca-mi promit ca daca vom cumpara de acolo dau banii FURATI de la noi si de la bugetari

Miany - sa veniti cu sorici si fara rosu in gat

LILOASO - iesi pe geam si sufla fulgii aia si la mine, am dormit special cu draperiile trase doar doar cand m-oi trezi sa vad alb, CIU CIU

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Vin doar sa salut frumos, cum m-a educat mama, ca in rest varza.

Fata mea somn ioc, lapte ioc, aseara mi-au dat lacrimile dupa 2 ore de incercari de adormit, ma simt atat de prost ca m-am si enervat pe copila asta care si-a permis intr-un an o data sa nu adoarma in 10 minute.
O fi vaccinul, o fi un dinte, o fi scoaterea unui somn, habar n-am.


de ie ie ceva, hash hash hash te mangai eu pe suvitele blonde, si tu pe ale mele, hai ca i-om face mari, or iesi si dintii, si-or veni altele, las ca-l invat pe Renus italieneste sa vb cu Chiara la telefon, masuta aia de la Chicco vorbeste in italieneste cu bubu

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Ralu - pe und eumblii Domnita draga

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Lyly - deci gata, intepat Alex cu dinti multi ?
la magazinele alea ale statului nu m-as duce hgjhgkjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjmama lor, decat daca-mi promit ca daca vom cumpara de acolo dau banii FURATI de la noi si de la bugetari

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura



eu astept in continuare sa vad negru pe alb "legea mamelor" cu procentul aferent, plus legea salarizarii unice, sa vad cu cat ii creste salariul mamei mele. a ajuns cu taierea asta de la 600 la 450 de lei

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Īn perioada 9-23 decembrie 2010, Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale va asigura functionarea unui CENTRU DE INFORMARE, al carui scop va fi relationarea cu parintii interesati de toate amanuntele si prevederile noului act normativ. Functionari publici din cadrul Directiei Politici Asistenta Sociala vor comunica īn intervalul orar 8.30-16.30, de luni pāna; vineri, cu toti cei interesati de detalii suplimentare sau de furnizarea unor clarificari privind acest act normativ. Date de contact: Florenta Musat si Aneta Gheorghiu, telefon: 021.315.85.56 interior 770 si interior 832



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

1. daca mamica naste dupa 1 ian al doilea copil in timpul concediului de ingrijire a primului copil, CIC 2 reprezinta 75% din CIC1, indiferent pt. ce varianta opteaza. Am insistat cu vechea lege unde se facea continuarea cu 100% si mi-a zis clar ca pt. copiii nascuti dupa 1 ian 2011 nu se mai aplica. Imi pare rau. Am intrebat-o si de varianta aia de la proiectul de cod social cu 600 lei pt. CIC2 in continuarea CIC1 si a zis ca nu stie de asa ceva si ca ordonanta prevede 75%.
2. daca mamica naste dupa 1 ian al doilea copil dupa expirarea concediului de ingrijire a primului copil - intercalare intre CIC1 si CIC2 de prenatal sau cateva luni de munca, calculul se face tot asa, 75% din media veniturilor pe ultimul an, veniturile fiind indemnizatia din CIC1, prenatalul si daca e cazul si lunile muncite.
3. Stimulentul de 600 lei intre primul si al doilea copil (daca se naste al dopilea copil in timpul CIC1) se acorda pt. viitor, atunci cand atat CIC1 cat si CIC2 se acorda pe legea noua. Deci in cazul vostru nu se acorda, caci CIOC1 e pe vechea lege.
4. pe legea noua stimulentul de 500 lei pt varianta 600-3400lei- 1 an se acorda daca mamica se intoarce inainte de implinirea de catre copil a varstei de 1 an, chiar daca se face de ex. la 11 luni jumatate (am intrebat eu ex. asta). Stimulentul de 500 lei se considera prestatie sociala, este net si se plateste prin angajator.
5. ce e nascut inainte de 1 ian se face doar pe legile existente la momentul nasterii



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput