Nasterea la Medlife (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Miha si Liana, sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi si mancaciosi!

R. 31+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Felicitari noilor mamici! Sa va traiasca puiutii.
Liana, Eric a luat 1.200 g in prima luna, parca.

Cami, ce grasut e Octavian. Tu ii mai dai san? Sau e doar pe lapte praf, de ai inceput deja cu sucurile? Mai mananca noaptea?

Melania, eu stiu un magazin Bio in mall-ul din Baneasa, langa MiniBlu acolo. Nu stiu exact ce produse gasesti acolo, dar stiu ca e bio.
Sa stii ca si Eric doarme destul de prost, se foieste aproape toata noaptea, se maraie. Eu nu il iau in brate, dar ma tot ridic la el si ii bag suzeta in gura. Adoarme...si apoi iar incepe. Dar nu pare sa apara vreun dintisor.
Stefanut mai mananca noaptea?

Va pup si un an nou fericit va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Am uitat sa va intreb: voi dati careva bebeilor fier sau vitamine?

Eric a facut in ultimele seri niste crize de plans, cam asa cum facea cand avea colici. Se strangea de burtica si urla de numai. Ma gandeam ca poate il doare burta de la fier sau nu stiu ce sa zic....Ati mai patit sa faca criza de colici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamanea spune:

Liana,
am nascut prin cezariana cu Dr Albu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Alina, nu ii mai dau san cam de o luna, e numai pe lapte praf. Am inceput sa-i dau suc de cand a implinit 4 luni. Merg pe schema de la medlife.
In rest nu-i dau fier sau alte vitamine.
Octavian mananca 5 mese pe zi si o masa de suc. Noaptea doarme de pe la 22:30 pana la 6:30-7:00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Cami, scuze, mi-ai mai zis o data ca asa e schema de la Medlife. AM uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Alina, multumesc de info. O sa incerc sa sun sa vad daca au fructe si legume. Stefan mananca doua mese noaptea: pe la unu si pe la 5. De doua zile am inceput sa-i pun in suplimentul de laptic de seara doua lingurite de cereale (fulgi de orez). Sper sa-l duc macar la o masa pentru ca deja ma dispera cu trezitul noaptea. Daca se mai trezeste si pe langa mese de doua trei ori pe noapte s-a dus cu odihna mea. Speram sa ajungem la o masa noaptea.

Felicitari noilor mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Va urez din tot sufletul un an bogat, care sa va aduca din belsug tot ceea ce va doriti!

R. 31+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Saluatre si la multi ani pe 2011!!! Un an plin de bucurii si multa sanatate..
Ce faceti? nu a nascut nimeni acum de sarbatori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Fetelor, la Spitalul Medlife sunt alti medici ginecologi decat in clinicile lor ? Sau sunt aceiasi ?
Pentru ca doctorii pe care i-am vazut pe listele de la policlinici parca nu am vazut sa fi nascut cineva cu ei, sau foarte putine fete ...

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput