Nasterea la Medlife (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Multumesc, Cori:)

Haideti ca eu sunt pusa pe intrebari, unele din ele poate s-au mai discutat mai demult, dar ma gandesc ca fetele care au nascut mai recent la Medlife au informatii actualizate:
- cat costa gaurile pt cercei pt fetite?
- ati avut ceva suplimentar pe factura finala (in afara de ceea ce va asteptati dinainte)?



_
BB e deja pe drum
Roxana 37+ cu Catalina-Victoria
bebe creste

AMR 9 ZILE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Noi am facut gauri celei mici si am platit parca 90 ron pentru ele..Se fac in ultima zi de cazare la medlife..
Am avut in plus fata de factura finala parca 100 ron..cred ca au fost niste medicamente pe care mi le-au adm in plus..dar poti cere detalii despre acest lucru. In principiu pretul include totul..si poate variaza 100-200 ron dar intreaba acolo la ei ca au o persoana dedicata pe maternitate si ea ar trebui sa iti dea toate detaliile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Buna fetelor,

Iata ca am mai intrat si noi pe-aici dupa mult timp. Am vazut pozele cu cei mici si sunt tare scumpi.

Noi suntem bine, am inceput diversificarea de doua saptamani. Mananca Stefanut, de zici ca si in burtica a mancat cu lingurita. Acum are cam 8,2 Kg si maine implinim 6 luni. Cel mai prost stam cu somnul noaptea, are nopti cand se trezeste din ora in ora, maraie putin, il iau in brate si adoarme. Dar ma dispera ca de-abia adorm, ca el se trezeste din nou. Nu-mi dau seama daca ii dau dintii si din cauza asta sau o fi rasfat....Voua vi s-a intamplat? A aparut vre-un dintisor la cineva?

Va doresc Craciun Fericit si bebelusi sanatosi! Iar la viitoarele mamici le tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Buna ziua, dragele mele,
Noi suntem acasa de sambata 18.12.2010. Am nascut pe 16 la 3:40 dimineata prin cezariana dupa un travaliu de 6 ore in care colul meu a ramas lung si inchis desi contractille erau de intensitate maxima la interval de 2-3 minute. Avand experienta unui travaliu de 40 de ore la primul copil si cum semnele erau ca se repeta povestea Dr. Albu a decis ca e mai bine sa facem cezariana. La Medlife totul a fost bine si cel mai important lucru de fapt este ca Dr. Albu a fost la inaltime asa cum a fost de altfel pe parcursul intregii sarcini.

Vom pune si noi poze astazi pe mail.

Numai bine tuturor. Acum suntem si noi in clubul de mamici cu bebe mic.

Mami de Bogdan 22.02.2000 si 39 si 2 zile +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Buna ziua, dragele mele,
Noi suntem acasa de sambata 18.12.2010. Am nascut pe 16 la 3:40 dimineata prin cezariana dupa un travaliu de 6 ore in care colul meu a ramas lung si inchis desi contractille erau de intensitate maxima la interval de 2-3 minute. Avand experienta unui travaliu de 40 de ore la primul copil si cum semnele erau ca se repeta povestea Dr. Albu a decis ca e mai bine sa facem cezariana. La Medlife totul a fost bine si cel mai important lucru de fapt este ca Dr. Albu a fost la inaltime asa cum a fost de altfel pe parcursul intregii sarcini.

Vom pune si noi poze astazi pe mail.

Numai bine tuturor. Acum suntem si noi in clubul de mamici cu bebe mic.

Mami de Bogdan 22.02.2000 si 39 si 2 zile +



Felicitari pentru bebe, sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati de copiii vostri!
Abia astept sa-l vad!

_
www.immunocal.ro" target="_blank">Despre glutation si Immunocal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Felicitari Liana pentru bebe. Sa va traiasca si sa fie sanatos!

Stie cineva un magazin unde se gasesc legume si fructe bio? Ca parca nu l-as indopa asa mic cu atatea chimicale. Astept un raspuns.....Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamanea spune:

Pe 20 la la ora 23:05 am nascut la 36 sapt :(. Din fericire suntem bine si am ajuns acasa dupa o sedere mai lunga in spital.
Aveti idee cum se intra in posesia pozelor facute de cei de la medlife in spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Felicitari Liana si Miha. Sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi, mancaciosi si fara colici! Voua, refacere rapida, multa putere si rabdare.
Miha, eu am luat albumul cand am fost la controlul de o luna, am inteles ca asa programeaza sa fie gata.

Melania, eu nu stiu in Buc unde poti gasi produse bio. Noi suntem inca numai pe suc de mere si morcov. Pe la 5 luni si jumatate incepem si noi cu supa, piureurile si vom mai vedea cu ce. Octavian are 7,820 kg si 66 cm.

Daca nu mai reusesc sa intru, va urez un 2011 plin de realizari, impliniri, sanatate multa voua si puiutilor! La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

mihamanea,
Sa-ti traiasca puiul, sa fie sanatos si voios. Cum ai nascut? Inteleg ca ai intrat in travaliu mai devreme? Cu ce medic ai nascut?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

e_cami,
Multumesc pentru urari.

Acum vin si cu o intrebare. Cat au luat in greutate puii vostri in prima luna? Sunt un pic stresata din cauza ca baiatul cel mare a luat in prima luna la vremea lui doar 300 de gr si mi-e teama sa nu se repete istoria.

Mergi la inceput