Nasterea la Medlife (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Buna,
Maimu am vazut poza de fetita grasunica...Sa fie samatoasa si papacioasa!

Am pus si eu cateva poze cu Octavian la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Cami, ce grasun e Octavian. Si ce ochi frumosi are....super:)

Noi suntem ok dupa vaccinul de ieri, nu a facut febra, la vaccin a plans putin de tot. Am facut Pentaxim si Rotarix.

Eric nu a luat prea mult in greutate in ultima luna, are acum 6.030 g. A zis pediatra ca nu e putin, dar se putea si mai bine. Ne-a dat sa luam fier si un complex de vitamine (Pikovit), pe care nu il gasesc in farmacie...ati auzit de el?Trebuie sa mai caut.
Peste 2 saptamani mergem din nou la control si in fct de cum a luat in greutate, incepem ori cu legume, ori cu cereale.

Incerc sa va pun si eu azi nise poze noi.

Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Alina,
Am vazut pozele cu Eric. E haios foc in halatul de baie!

Maine facem si noi vaccinul de 4 luni, sper sa nu aiba reactii adverse. I-ai facut baita dupa vaccin? L-ai scos pe-afara dupa? Sunt ceva restrictii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Eu nu stiu sa fie restrictii. Noi am facut vaccinul ieri mai tarziu, deci abia azi am iesit afara. Am facut si baita.
Eu i-am pus, ca si la 2 luni, compresa cu apa rece pe piciorus peste noapte. Si i-am pus jumatate de supozitor cu paracetamol aseara.

Voi cat stiti ca inseamna febra la bebelusi? Eu stiu ca de la 37.8 in sus....sau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Dragele mele,

Nu stiu daca am nimerit bine ... Am avut impresia ca aici se strang viitoarele mamici care vor naste la Medlife, dar vad ca deja multe dintre voi aveti bebei dolofani, cu problemele inerente inceputului ...

Cu ajutorul lui Dumnezeu, eu voi fi din nou mamica probabil la jumatatea lui august.
Prima data am nascut la Municipal, acum 4 ani, cu dr. Badiu, cezariana. Am fost foarte multumita, toate au decurs normal.
Acum insa am abonament Business la Medlife (prin firma sotului) si ma bate serios gandul sa nasc aici, ca sa profit de toate investigatiile si consultatiile incluse in abonament. Dar nu stiu nimic despre medici, care este mai priceput pe cezariana, se mai plateste ceva in afara de tariful acela de 90 milioane sau cat e minimul ? Deocamdata sunt abia la inceput, abia luni am consultatie la dr. Irina VELE - cum este, a nascut cineva cu ea ? N-am gasit prea multe pareri despre ea ...

Ce ma sfatuiti sa aleg, Municipalul cu dr. Badiu sau Medlife cu dr. Vele (sau alta dr.) ???


*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:


Eu am nascut cu Vele Irina la Medlife si e super ok ca doctor.



Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

cami tot minunea mea si tot ciufulita e , dar tu ce ai facut, l-ai dat pe bebe octavian cu rimel ? are niste ochi... o sa alerge domnisoarele dupa el .

Am admirat toti bebelusii, sunt asa scumpi si diferiti, sa va traiasca fetelor pentru Maria, Eric si Rares.

Am trimis si noi poze cu bebe Maya.
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Cori,
Am vazut poze cu Maya, scumpica foc si are un par...Am vazut ca are si "bilute" in par, simpatica tare!
Voi iesiti afar pe gerul asta? Cu procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Intrebare pt fetele "cu experienta" in nasterea la Medlife. Am inteles ca programul de vizita este intre 10.00 si 22.00. Cum este cu accesul noaptea? Adica daca mi s-o declansa travaliul intr-o noapte, ce fac cu galeria, o las afara sau au si eu un loc pe acolo?

_
BB e deja pe drum
Roxana 37+ cu Catalina-Victoria
bebe creste

AMR 12 ZILE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Cami, mie doctorita mi-a spus sa o scot afara indiferent de vreme (exceptie vant) inclusiv iarna pana cand e asa rece ca " i se lipesc narile de frig " - asa s-a exprimat . A spus doar sa o tin afara in functie de cat e de frig, daca e foarte frig - in jur de 10 minute. Cam asa o tin acum: dau trei ture pe-aici si o bag cu carutul in casa usurel, o descopar si o deschid la capsele costumului, intredeschid o fereastra si mai doarme asa 2 ore si mai scap si eu .

Roxx, programul de vizite se refera la maternitatea pr-zisa adica etaj 1, sala de nasteri e la parter si acolo ori pe holul de la intrare ori in clinica asteapta cine vrea la orice ora. Si ii lasa sa vada cand trec cu bebe in cutiuta aia de plastic pe roti .

Mergi la inceput