Precizare importanta CIC 1 - CIC 2 - >(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariannac

Buna, ma aflu in aceeasi situatie ca si voi, respectiv bb2 nascut in sept 2010. Eu am fost deja la Asistenta sociala sector 3, am luat Anexa 2 - asa se numeste documentul, am completat-o, am dus-o la birou, mi-au semnat-o si am depus deja dosarul. A mers f repede.


Ti-a mai dat si act aditional de suspendare a contractului de munca, sau doar anexa 2 au completat-o?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariannac spune:

Anexa 2 este o cerere tip pe care o iei de la ei. Pe ea sunt scrise mai multe situatii, tu o vei bifa pe cea de intrerupere cic1 si trecere in cic2. Se anexeaza in plus fata de primul dosar copie dupa Livretul de familie, din care sa reiasa datele primului copil nascut. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariannac

Anexa 2 este o cerere tip pe care o iei de la ei. Pe ea sunt scrise mai multe situatii, tu o vei bifa pe cea de intrerupere cic1 si trecere in cic2. Se anexeaza in plus fata de primul dosar copie dupa Livretul de familie, din care sa reiasa datele primului copil nascut. Succes!


Multumesc frumos!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Va multumesc si eu f. mult tuturor.

De maine incep demersurile la servici. Pareta proasta e ca certificatul de nastere iese tocmai pe 23 dec, deci sper sa mai am timp sa depun dosarul.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse si broscutza Eliza Violeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Buna! Imi cer scuze dak sunt off-topic,dar poate ma puteti ajuta. Urmez cursuri de zi la o facultate acreditata din Bucuresti, sunt anul 4, in vara dau licenta. In cazul in kre raman gravida in martie-aprilie si ma voi angaja la terminarea facultatii, am dreptul la indemnizatie? Sau facultatea nu este luata in consideratie? Ar trb sa ma angajez de pe acum mai bine?
Sper sa-mi puteti da un sfat! Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Tise recunoaste perioada din facultate pt acest drept daca facultatea este recunoscuta in sistemul universitar si daca iei licenta.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

completez si daca ai urmat cursurile la invatamantul de zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna ziua,

Am mare nevoie de o parere: sunt insarcinata in 16 saptamani,DPN 25 mai 2011. Sunt angajata in cadrul unei companii cu contract pe perioada determinata care expira la data de 3 mai 2011(mentionez ca nu am intrerupere deloc in ultimii 2 ani). As dori sa stiu cum imi afecteaza prenatalul si concediul de ingrijire a copilului faptul ca raman descoperita din 3 mai pana la 25 mai data nasterii copilului?
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai intri in prenatal anterior datei de 3 mai si gata.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

completez si daca ai urmat cursurile la invatamantul de zi.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************

Corect. Multumesc.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput