Precizare importanta CIC 1 - CIC 2 - >(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Si eu sunt in aceiasi situatie ca mai sus! Baietelul face 2 ani pe 15 mai 2011, iar fetita am nascut-o pe 14sept 2010.
ASTEPT LAMURIRI!

Mie mi-a zis cineva sa fac cerere de intrerupere CIC1, sa i-au o saptamana de CM apoi sa fac cerere pt CIC2! Problema e ca la mine la munca se misca tare greu lucrurile si acum cu sarbatorile.... Dar vreau si eu informatii, eventual model de cerere de intrerupere CIC1!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Si mie mi-a spus cineva tot asa, sa fac cerere de intrerupere CIC1 si sa-mi iau ceva CM sau postnatal.

Maine merg la Asistenta sociala sa-i intreb pe astia poate stiu ceva.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse si broscutza Eliza Violeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Claudia poate ne lamuresc juristii de aici! Cred ca prea multe nu stiu la Directie dat fiindca legea e "proaspata"!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu este obligatoriu sa finakizati CIC 1 daca aveti dreptul la CIC2. Se face o adresa la serviciu atata tot in care se specifica solicitarea continuitatii CIC1 cu CIC2 dar va trebui sa va miscati repede cu dosarul pt CIC2 mai ales asa cum ati spus sunt si sarbatorile la mijloc cand toate merg incet sau deloc.
Insa date fiind zvonurile cred ca ar fi foarte bine daca ati avea decizia pt CIC2 pana la 31.12.2010.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Marius multumim! Ne ajuti cu un model de "adresa catre serviciu"?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Daca facem acea adresa ce va mai contine dosarul pt Cic2?! Mai trebuie adev de venit pe ultimile 12 luni?

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu este un model anume. Este o adresa simpla scrisa chiar de mana. Nimic tipizat.
Da trebuie adeverinta si pt al doilea dosar. In fapt si al doilea dosar se intocmeste exact ca si primul.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariannac spune:

Buna, ma aflu in aceeasi situatie ca si voi, respectiv bb2 nascut in sept 2010. Eu am fost deja la Asistenta sociala sector 3, am luat Anexa 2 - asa se numeste documentul, am completat-o, am dus-o la birou, mi-au semnat-o si am depus deja dosarul. A mers f repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc! Sincer am niste emotii.... La mine la munca sunt bugetari, se misca precum melcul, si pana trimit o hartie dintr-o parte in alta...
Cu riscul de a deveni pisaloaga eu ma gandesc sa scriu cam asa:
Subsemnata.... din cadrul... solicit continuarea concediului de crestere a copilului acordat pentru ... Matei(copilul nascut in 15mai 2009) cu concediu de crestere a copilului..Maria(copilul nascut pe 14sept 2010).
Apoi trec data si semnatura. Atasez si certificatele de nastere ale copiilor.
Solicit si adev de venit pe ultimile 12 luni-anterioare cererii sau nasterii mezinei?!
Multumesc!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariannac

Buna, ma aflu in aceeasi situatie ca si voi, respectiv bb2 nascut in sept 2010. Eu am fost deja la Asistenta sociala sector 3, am luat Anexa 2 - asa se numeste documentul, am completat-o, am dus-o la birou, mi-au semnat-o si am depus deja dosarul. A mers f repede.



Spune-mi te rog exact ce ti-a trebuit. Anexa 2 e cu ultimile 12 luni anterioare cererii facute? Stu ca trebuie Cnastere copil/copii, copie buletine si adev de venit?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput