Precizare importanta CIC 1 - CIC 2 - >(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Glumesti desigur. Un barbat nu are cum sa intre in concediu de maternitate - din cate stiu barbatii nu pot sa nasca. Nu?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julietta spune:

Draga Marius, eu chiar asteptam raspunsul tau, dar se pare ca nu-l voi primi. Multumesc pt ignorare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui julietta

Draga Marius, eu chiar asteptam raspunsul tau, dar se pare ca nu-l voi primi. Multumesc pt ignorare!

Pe Og111/2010

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julietta spune:

Multumesc pt raspuns! Eu insa vroiam sa stiu daca tu consideri raspunsul celor de la ANPS ca fiind pe langa lege, deci eronat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De ce ar fi eronat?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julietta spune:

Nu cred ca-i normal sa raspunzi la o intrebare cu o alta. Vad ca nu ai chef sa-mi raspunzi, deci nu o sa ma rog de tine. Mersi pt atentia acordata! O seara buna, Marius!
P.S. Intrebarea ta nu-si avea rostul si pt simplul motiv ca puteai afla raspunsul din formularea mea: eronat, adica pe langa legea la care tu faceai referire: OUG 111/2010.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

buna seara am si eu o intrebare sotul meu o sa intre in concediu de maternitate ce pasi trebuie urmati in cazul acesta cand trebuie depuse actele pt concediu? si cand are dreptul sa ia concediu?. multumesc

37sp+
AMR 2SAPTAMANI Alexandra



Exprimarea e total gresita.
Vroiai sa spui "concediu pentru ingrijirea copilului".
E cu totul altceva fata de concediul de maternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui julietta

Nu cred ca-i normal sa raspunzi la o intrebare cu o alta. Vad ca nu ai chef sa-mi raspunzi, deci nu o sa ma rog de tine. Mersi pt atentia acordata! O seara buna, Marius!
P.S. Intrebarea ta nu-si avea rostul si pt simplul motiv ca puteai afla raspunsul din formularea mea: eronat, adica pe langa legea la care tu faceai referire: OUG 111/2010.

Ai primit un raspuns corect. Nu imi dau seama de ce tii cu tot inadinsul sa fie incadrat pe langa lege eronat samd.

O zi buna.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julietta spune:

Buna Marius! Iti multumesc pt raspuns! Sper ca iti dai seama ca in situatia in care ma aflu as fi ultima persoana din lume care sa doreasca faptul ca un raspuns pozitiv sa fie eronat sau care sa eludeze legea! Eu insa te intrebasem in mod special pe tine pt ca stiu ca Niluferei, atunci cand a primit acelasi raspuns de la ANPS, i-ai replicat ca acesta s-ar situa in afara prevederilor OUG 111/2010 (pt ca facea referire la ultimele 12 luni de dinainte de nasterea primului copil). In consecinta, ma gandeam ca, intre timp, poate te-ai lamurit in vreun fel, avand in vedere faptul ca esti foarte documentat pe probleme legislative, spre deosebire de mine, de exemplu, care nu lucrez in domeniu insa m-a preocupat subiectul, fiin vizata direct de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Probabil cazul ei difera de cazul tau. Insa raspunsul primit de tine este corect.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput