Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Carmen mie nu mi-a dat dr nici un fel de schema!!!!mi-a spus regulile in mare,in rest ma inspir de la voi,din carti,net etc....

eu insa am o dilema: daca incep cu legume cand pot da fructele?
si inca ceva,am mai intrebat : APA PLATA FIARTA E CHIAR ATAT DE NOCIVA???



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana



De ce sa fie apa plata fiarta???????

Ce-ai auzit ca eu asa le-am dat

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

fete ati auzit ca minunata UE vrea sa interzica toate medicam naturiste si homeopate?pt ca big pharma a castigat si detine monopol
caut link si va trimt

imi vine sa ma mut in australia



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


Discutia e mai veche, de 2-3 ani, se pare totusi ca se tin de cuvant.
O sa ne plantam musetel, galbenele, menta in casa si o sa facem ca pe vremuri tincturi, emulsii, etc In ce lume traim sa fii obligat sa inghiti chimicalele lor, sa fii dependent o viata de ei, sa devii sclav pe viata
Ma mut la bunica la munte

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

buna mamici!
Eu ma gindesc ca vine vremea diversificarii si nu stiu de unde sa iau legume, fructe mai naturale, romanesti sau oua,sau carnita pentru supica, as ocoli de tot supermarketul(mai am ceva sanse la tara sa cresc ceva).De altfel ma gindesc ca borcanelele sunt mai sanatoase decit legumele si fructele coapte cu substante din market.
Ref la diversif,o sa caut si eu schema noastra,sa mai vedem daca e actuala

citesc din urma si revin cu urarile
Crissy, la multi ani, te admir si iti doresc tot binele din lume tie si fetelor tale,multa fericire

Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Si mie diversificarea imi da batai de cap, de fapt ceea ce facem noi acum nu este diversificare....oricum am de gand sa nu ma mai grabesc, macar pana il fac sa manance bine cu lingurita, sa se obisnuiasca cu ea, ca dupaaaaaaa "ne jucam " cu fel de fel de fructe si legume

Paula, dar ce harnicuta ai fost!

Ana, si eu ma mandresc tare mult cu Raducu cand merg pe strada

Ma apuc sa pregatesc tot ce trebuie pt baita ca o sa-mi ia ceva timp...de obicei le pregatea sotul

Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Denisa, nu poti sa dormi cu Carla noaptea in alta camera sa nu se mai trezeasca Mateo, pina trece raceala, si toata nebunia cu aspratul de nasuc,etc?

Ana,focsaneanca de-a mea, au spus fetele cam tot ce voiam sa-ti spun si eu, sa fii puternica pt fetita ta,of unii barbati nu-s buni de nimic.

Belu,Tina prin ce ati trecut,of,numai mama sa nu fii


RECTIFIC Apa plata nu se fierbe niciodata pentru ca se concentreaza cantitatea de minerale si rinichii bebelusului nu functioneaza bine si nu pot sa "proceseze" mineralele, existand riscul complicatiilor. Datorita cantitatilor de minerale nici nu e indicat sa folosesti orice apa minerala pentru prepararea lapticului.
La noi in tara singura apa care are o cantitate OK de minerale si se poate prepara lapticul pentru bebe este DORNA - Izvorul alb.

Ai mei baieti fac alta scrisoare pt Mos, si cel mic si-l doreste pe bebelusul Amore,ala care fac kk,plinge noaptea, trebuie schimbat



Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Fetele cu bebei cu LP exclusiv, e careva ce nu a inceput diversificarea??? Sau numai eu??? Ca io pana dupa 5 luni juma nu ma gandesc sa incep...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


Noi suntem pe LP exclusiv dar am inceput diversificarea. Din ce stiam eu daca nu mai mananca LM la 5 luni trebuie inceput

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Ai mei baieti fac alta scrisoare pt Mos, si cel mic si-l doreste pe bebelusul Amore,ala care fac kk,plinge noaptea, trebuie schimbat


hahaha! se pare ca in curand vei avea grija de 4 copii...dragul de el!...cred ca-s tare haiosi cand scriu scrisori peste scrisori

Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Ai mei baieti fac alta scrisoare pt Mos, si cel mic si-l doreste pe bebelusul Amore,ala care fac kk,plinge noaptea, trebuie schimbat


hahaha! se pare ca in curand vei avea grija de 4 copii...dragul de el!...cred ca-s tare haiosi cand scriu scrisori peste scrisori

Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010



I-am spus;mami dar noi avem un bebe,el zice:da mami,dar cu Victor nu ma descurc..mai negociez cu Mosul ,e vreo 260 roni

Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Denisa, nu poti sa dormi cu Carla noaptea in alta camera sa nu se mai trezeasca Mateo, pina trece raceala, si toata nebunia cu aspratul de nasuc,etc?

Ana,focsaneanca de-a mea, au spus fetele cam tot ce voiam sa-ti spun si eu, sa fii puternica pt fetita ta,of unii barbati nu-s buni de nimic.

Belu,Tina prin ce ati trecut,of,numai mama sa nu fii

Eu stiu ca prin fierberea apei plate se distrug mineralele(pojghita alba)

Ai mei baieti fac alta scrisoare pt Mos, si cel mic si-l doreste pe bebelusul Amore,ala care fac kk,plinge noaptea, trebuie schimbat



Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)


BA da as putea insa eu vb in general ca se trezesc unul pe altul,din diverse motive



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

TINA pupam mamica frumoasa si baietelul dulce sa se rezolve repede cu anemia



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput