Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete ati auzit ca minunata UE vrea sa interzica toate medicam naturiste si homeopate?pt ca big pharma a castigat si detine monopol
caut link si va trimt

imi vine sa ma mut in australia



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am terminat si curatenia, si a plecat si mama acasa. Ce bine a fost cu ea!!!
Deci s-a hotarat in sfarsit ce fac cu indemnizatiile. Pe noi nu ne afecteaza, doar mamicile care nasc dupa 1 ianuarie 2011. La al 2lea copil o sa ma mai gandesc cand sa-l fac. Eu oricum nu stateam mai mult de 1 an acasa, ca si acum dupa 4 luni imi vine sa innebunesc si eu de lucrat acasa nu pot, pt ca Raul cere atentie tot timpul.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

eladea, foarte frumoasa colinda parintelui Pomohaci . Eu parca in fiecare an am cate o colinda preferata, anul asta mi-a ramas la suflet www.youtube.com/watch?v=8U8xtx9q2qw" target="_blank">asta

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Ana ce sa-ti spun,fara cuvinte pt sot.iti doresc multa putere pt fetita ta si oricand poti sa ni te confesezi.si eu am facut-o si mi-a cazut foarte bine,fetele de aici sunt niste bomboane



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Denisa, cred ca esti zombie... cu atatea treziri, cu ei bolnaviori... of, sper sa le treaca cat mai repede, sa revina la prgram frumos, fara treziri...

Fetele cu bebei cu LP exclusiv, e careva ce nu a inceput diversificarea??? Sau numai eu??? Ca io pana dupa 5 luni juma nu ma gandesc sa incep...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Carmen mie nu mi-a dat dr nici un fel de schema!!!!mi-a spus regulile in mare,in rest ma inspir de la voi,din carti,net etc....

eu insa am o dilema: daca incep cu legume cand pot da fructele?
si inca ceva,am mai intrebat : APA PLATA FIARTA E CHIAR ATAT DE NOCIVA???



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara!
Am sunat dr la pranz, ne-a chemat la el, ne-am dus pe jos cu carutul ca spitalul e la 5 min de mers pe jos si dupa la plimbare.

A vazut analizele si este o anemie care spune el ca s-ar corecta in 2 luni, depinde numai de organismul lui, cum asimileaza fierul.

Ii dau fier hausaman 15 pic/zi, dimineata 8 si dupa pranz 7...peste vreo 2 sapt ii putem da si 25 pic.

L-a consultat, pipait burta, verificat in gat. Totul e ok!

I-am spus ca dupa acea pauza de 4 zile (care ne-a si recomandat-o) am inceput iar sa-i dau suc de mar cu morcov dar de data asta la biberon ....de luni ii dau 20 ml, azi 30 si mi-a spus sa nu mai cresc in cantitatea sapt asta. Sa mergem cu putin si bine.
L-am intrebat daca sapt viitoare, pe la sfarsit ii pot da piure de fructe? Cica e prea devreme, tb sa-l lasam sa se obisnuiasca bine cu gustul si sa fim siguri ca-l va accepta de-acum in colo....ideea e sa nu mai fim nevoiti sa intrerupem alimentatia

L-am intrebat daca e vreo problema ca nu se intoarce de pe burta pe spate si invers....nu se intoarce pt ca el e mai grasun

Carmen, felicitari sotului pt ceea ce a facut! E de admirat! Nu credeam ca poate exista astfel de oameni cu posibilitati care sa construiasca asa ceva....deja imi imaginam mamicile care se duc sa alapteze bebelushii.

Belu, of!prin cate ai trecut.... multa sanatate!



Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana. spune:

Va multumesc mult de tot pentru cuvintele frumoase.
Nu ma simt deloc puternica,probabil ca inca nu realizez ce mi se intampla fiindca e foarte greu sa accepti ca omul care insemna totul pentru tine deodata descoperi ca te-a mintit. Creierului ii trebuie un timp de acomodare.

Oricum sunt foarte fericita pt bebe si m-as lauda peste tot cu ea, mi se pare ca toata lumea se uita la mine in momentul cand sunt cu ea pe strada.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Tina, o sa vezi ca in scurt timp Raducu nu o sa mai aiba nici o pb.
Carla , nu cred ca e chiar atat de nociva apa plata fiarta, dar nu o mai fierbe de acum incolo. Si pe mine m-a apucat fiertul, dar m-a pus pe ganduri pojghita alba care ramanea pe ibricul in care fierb apa pt Raul( noroc ca am ibric negru).

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

20_metode_de_adormit_copilul

http://www.qbebe.ro/bebelusul/ingrijirea_bebelusului/20_metode_de_adormit_copilul

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput