Prietene la bine si la greu - 86

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neazta,

La Multi Ani Matteo, Andrei sa va bucurati de viata frumoasa alaturi de cei dragi

Dienutze - pupam Natalica si mamica

Coque - ce sa-ti mai zic eu tie, am refuzat categoric sa ma gandesc la vreo varianta care ne-ar afecta. Inca nu-i cred ca nu se va aplica si la noi, pai care mai e reducerea de la anul, ca noi vom primi in continuare, ca sa nu mai zic ca trebuie sa ne dea inapoi cele 15% FURATE. Hai ca om vedea ce-o mai fi, nici nu stiu daca se va mai face protestul, le-as sugera toti viitorilor tatici cu burtici acasa sa iasa in strada, dar....n-ai cu cine. Hai pana una alta sa ne bucuram de ce avem ca de ex aniversarea tatalui tau sa fie sanatos sa va mai aduca la Chiajna

iar legat de decizia Guvernului este clar ca se pricep la manipulare, au aruncat pe piata multe variante care mai de care mai oripilanta ca in final sa se aleaga una la care sa rasuflam usurati sa zicem hai ma ca uite totusi nu sunt asa de rai.......sunt intruchiparea raului

many - i love Vlad, important este ca stie ca pe oala trebuie sa se aseze

deci ne bagam la parc astazi? adica primiti si muciosi ?



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

buna fetelor !

cine vrea sa ne voteze e un nou concurs la eva va dau linkul, multumesc anticipat.

o sa scriu mai incolo de noi.

http://fashionville.eva.ro/orasul-lui-BUCURAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneata

Aseara am reusit sa dobor toate recordurile. Am adormit copilul in fix 1 ora si 45 minute. Minune.... a dormit.... 1 ora. L-am readormit si m-am intors la treaba. Dupa cateva minute am auzi catelusul cantator.... cantand. Am taiat-o sprea camera revoltata pe catel ca a innebunit si-mi trezeste bunatate de copil adormit cu greu. in camera bezna perfecta.... ceva foia langa usa... Mi s-a oprit inimca... cand colo.... Mihnea era la tocul usii , venea dupa mama. L-am readormit in brate.
Acu' Mi-a invadat tastatura


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Licurici - cand ai timp hai pe mess sa dau si eu o comanda de globuri frumoasa bentitza

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

La multi ani Mateo si Andrei. Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce e mai bun.
La faza cu CIC mi se pare aiurea de tot. Fina mea naste in 2011 in aprilie si este suplinitoare in invatamant. Dupa ce ca i-au redus salariul cu 25% si in loc de 800 de ron va primi minimul de 600 acum ii mai reduc si concediul la un an. Singura ei sansa de a sta si anul asta este sa ia titularizarea in vara(cu bebe de cateva luni acasa) pt ca daca nu la 1 sept trebuie sa se intoarca la munca pt a primi continuitate. Pana la urma optiunea de a face un copil nu trebuie sa fie chestie de noroc... Adik eu am avut noroc ca in 2009 s-a introdus CIC cu 85% si nu cu 600 de ron si ca stau 2 ani acasa dar copilul ei ce vina are???

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Matteo si Andrei Cristian

Zilnic apar noi mergareti ! Felicitari ! Felicitari ! Felicitari !

Rares "sta de vorba" cu jucariile ! Ieri a papat cateva feliute de mandarina si cateva lingurite cu suc de portocale !

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Daca tot vorbiti de ore mici si treziri sa zic si eu ce am prestat astanoapte..
Am pus-o la somn la 20.50, plimbat leganat in brate si io si ta'su pan la ora 21.35, a cazut in final lata in patu mare a lu ma'sa! La 22.39 iar trezire, iar urlete, prestat ta'su la adormit iar. La 12.20 maraieli, shh shh shh, adormit, 12.40 trezit, urlat, papat tatzi, plimbat, culcat, la 1 iar urlat, la 1.20 iar urlat, la 2 fara ceva iar.. Pe urma pauza pan la 5.40 cand prestat tatzi, urlat putin, adormit, 6.40 iar foiala ,maraiala, leganat, adormit, 7.15 trezirea cu maraieli, 5 minute marait, trezit final. Cam asta e o noapte normala la noi.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Apropo de blenduit. Am observat la Danut ca daca papa cu lingurita musai sa fie blenduit dar din mana papa si bucatele asa ca insistam.
Ionela imi pare rau de somnicul lui Mihnea. Danut pana acum 2 saptamani nu adormea mai tarziu de 22.30 decat maxim 1 data pe luna dar dupa un somn de dimineata pana la 11.00 s-a dereglat total... Somnul de dupa amiaza e f tarziu si atunci seara adoarme la ore aiurea tare. Aseara a adormit pe la 23.00 dar cu intuneric, baie si liniste in casa de la 20.30 cand a baut si beberonul dupa care a coborat din pat. Daca incerc sa il iau in brate si sa il adorm urla asa ca inca mai cercetam.

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza...matza mea nu s-a trezit inca (mi se pare normal, ca doar iar s-a culcat la 1 noaptea) si sper sa reusesc sa termin mesajul pana se trezeste

se pare ca majoritatea fulgusorilor sunt in greva somnului, printre care si a mea....Monis saru'mana pt sinteza...incerc si eu ceva, poate am vreo sansa sa schimb ceva ca mi-am tocat nervii in ultimele nopti

Simino invidie + pt tine si Maya care doarme 11-12 ore

La multi ani Mateo si Andrei sa cresteti mari si sanatosi, sa va fie viata mereu o sarbatoare

Raluci daca ai sti cat te apreciez pt vointa ta de a schimba ceva din tara asta, tu ai ceea ce ar trebui sa avem noi toti , doar asa poate s-ar intampla vreo minune, dar cum foarte multi ("prostimea" , cum des ni se spune) sunt delasatori, neinformati, "miserupisti" sau poate chiar neputinciosi , se pare ca nu vom reusi mare lucru...poate ar trebui o noua revolutie, insa nu cred ca mai are cine sa o faca...pam-pam


Coque La multi ani tatalui, sa fie sanatos si sa-i dea Dumnezeu multe bucurii de la nepotel

Alinush, Dienutze felicitari pt puiuti mergaciosi

Many pupam Vladutul care se incalta cu olita, are el vreme sa invete la ce se foloseste

Licu nu te mai stresa fata ca nu mai are mult nici rechinasa, lasa fata in pace si in ritmul ei, ca dupa ce o ia la pas nu o sa mai ai timp de crosetat

Miany sa stii ca si eu am observat acelasi lucru la Sabina, nu riposteaza daca ii ia vreun copil jucaria din mana...nici macar nu se maraie, re reorienteaza catre alta si asta-i tot ...stii tu cum se spune: "cel mai destept cedeaza"

Andre cum nu stii unde pune copila tot ce mananca? la falcutele alea dragalase si bune de pupacit , acum serios, Chiara arata foarte bine , eu te invidiez ca mananca asa frumos, a mea a devenit o sclifosita

ati facut vaccinul? cum se prezinta printesa?

Monis, Dozz sa va fie de bine iesirea, la cat mai multe ca uite cat de destresate v-ati intors

Lavi ma bucur din suflet pt voi, sper sa se fi terminat lungul sir de ghinioane si sa incepeti sa traiti in bunastare si fara griji

s-a trezit mandruta, va pup



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

meniu de noapte:
culcat la 21.15, prima trezire 23.15 leganat adormit, trezire 2 la ora 2 scos muci, dat sirop, tusit, fosnit, luat in patul matrimonial el intins pe juma de pat, joi chirciti pe-o dunga, trezit iar la 4 fosnit dezvelit tusit iar scos muci, tzatza culcat, dormit bine pana la 7 jumate

meniu papa ieri
10 banana, mandarina, ananas, kiwi
13 piure cartof dulce ou branza
18.30 perlute de branza cateva lingurite

meniu azi
10 mar mandarina kiwi
13 ciorba de legume cu curcan
18.30 cred ca niste orez cu lapte



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput