Prietene la bine si la greu - 86

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Matteo
Andrei


astept un tiramisu a la italica, la asta poftesc acu

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:



Am avut un moment de 'ar fi bine si un 1500 sau 1000', eu optand pentru concediu fara plata, oricum. Recunosc, mi-a fost ciuda si rusine de gandul meu. Incerc sa vin la protest. Oare va veni cineva?

Este absolut revoltator cum o sa se... ei crese din spitale neperformante in cateva luni..V-am mai zis ca am avut o ocazie sa plecam cu job si am spus ca nu suntem pregatiti pentru asta? Macar Romania lu' Matei sa fie una cat de cat decenta. Lucrez la a-mi intari sentimentul ca in Romania se mai poate schimba ceva, altfel decat printr-un act radical: razboi, rasturnare de guvern, bombe. Lucrez la sentimentul asta ca sa pot sa ma mai lupt la proteste, sa mai strig in fata unei nedreptati. Oricine ar veni, ce dracu' poti sa consolidezi pe o ruina? Am sentimentul ca trebuie sa razi tot si sa reconstruim de la 0, altfel nu am putea sa ne schimbam si mentalitatile si sa credem in tara noastra.
Am fost la repetitia pentru defilare ca sa vada si Matei armata romana si mi-au dat lacrimile ca nu ma strabate nici un sentiment de mandrie nationala.

Cam asta.
Neata.
A relatat din butoiul cu varza, a voastra Capisoana cu Matei.

Am putea sa bagam un pic de parc azi. Cica iese soarele. Si sa traiasca tatal Capisoanei ca azi implineste o venerabila varsta.

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata... trezirea fetele cucuietele

Haideti la cafeluta , cu sau fara lapte, cu sau fara zahar... cum va pofteste inima

Io-s "fresh", ca de obicei....

Sunt super fericita ca pentru noi ramane concediul la 2 ani. Imi pare rau pentru cele care sunt insarcinate si vor sta acasa doar 1 an .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Coque sa-ti traiasca tatal!

Asta cu cresele performante in cateva luni nici eu nu o cred.
Din pacate asta e tara in care traim, nu ma mir ca suntem foarte multi care vrem sa plecam de aici, din "minunata" noastra tara. Sotzul mi-a propus demult, de pe vremea cand eram insarcinata cu Riana, dar nu am vrut eu, acum imi pare rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Matteo si Andrei Cristian

Monis multumim pentru informatiile pretioase. Interesant ce scrie acolo. Acum sa vedem cum/cui le putem aplica...

Miany Davidelul cumintel. Ca a inceput sa se joace si singur, e un lucru bun, nu cred ca David s-a simtit "ïnvadat". Dupa ce-i trece "supararea" incurajeaza-l sa se joace din nou cu ceilalti copii.

Si lui Dragos ii plac pastele, eu i-am dat cus-cus, ar manca numai din asta zilnic.
Deci declar oficial: Dragos merge singurel.... Toata ziua asta face, se plimba dintr-o parte in alta a casei...

Aaaa si inca ceva.... apare a treia maseluta.... Deci in total 8 dinti si 3 masele...

Ma duc s-o pregatesc pe duracell pentru gradi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Matteo,Andrei Cristian Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!!!

'Neata!!! Ofer o cafea fierbinte!!!
Referitor la CIC, trebuie sa recunosc ca pentru o secunda am rasuflat usurata. Dar apoi m-am gandit la viitoarele mamici si bebelusi si m-am intristat la loc. Nu mi se pare corect!!!! Isi bat joc de noi, cum vor ei!!! S-o vad si pe asta cu cresele - poate la pastele cailor!!!



Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neatza!
Sa imi zica si mie cineva daca e normal cupil la 1 an si si se freaca noaptea mai ceva ca un nou nascut(bine ..pe voi nu va intreb ca suntem in aceeasi oala)..o iau si eu pe campii..cand puii mei o sa doarma si astia mici si viermiciosi noaptea??cand aud mamici ca plozii lor de 3 luni/2 ani dorm de rup noaptea eu ma oftic de mor
Sa traiasca tata de Capisoana! muullti muulti ani sanatosi si de acu inainte si ma rog pt pensia lui sa ramana si aia neimpozitata, ca t..astia rad tot in cale!!
Alinus, mai ai timp si de un forumel dimineata pan o duci la gradi pe junioara???Tot respectu meu, eu dimi abia vad pe unde merg la ora 7, abia dupa 8.30 incep sa imi revin, sa ma obisnuiesc ca e o noua zi dupa o noapte de calvar...
Vaz pe zi ce trece ca toti mai multi pitici sunt mergaciosi, tare imi doresc sa vaz si eu ziua cand mandra mea o ia la piciorele..Dar prea devreme nu pare sa vina si clipa aia..
Va las, ma bag la o croseta mica, cu ochiu pe voi, da?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Laurica dragutzica...ce rima am tras... tati a dus-o pe Riana la gradi azi, dar eu o pregatesc....si trezirea initiala a fost la 5.40 iar cea finala la 6.20. Ma enerveaza ca nu resuesc sa-l readorm pe pitic dupa cea bea laptele de dimineata...
Io zic ca rechinasa nu mai are mult pana merge singurica, Dragos inca nu se ridic singurel in picoare fara sprijin...Rechinasa vrea sa fie sigura pe ea, va experimenta mai putine cazaturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si pt ca ma mananca dejtele sa mai gasesc ceva nou de crosetat ia priviti aici

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata fetele

Meniul de ieri
La 11: 2 felii de paine unse cu perle de branza (bine, au fost 3, da una s-a pierdut printre degetele) + mar-banana blenduite
La 14: ciorbita a la grec
La 18: pilaf sarbesc
iar de la 19 pana la 22 a basculat tot ce a gasit, de parca se termina mancarea , adik: 2 felii de mar, 1/3 banana, 1 biscuite, paine, 2 felii de mandarina..........pana i-am zis sotului sa nu-i mai dea nimic ca se face obeza
La 22 : 240ml lapte

Meniul de azi:
dimineata: fructe + branzica
pranz: ciorbita de perisoare
seara: pilaf

Referitor la cum arata mancarea: inca o blenduim, de cateva zile mancam ceva mai semi-blenduit, dar nu ma pot lauda ce "bucatele".De ex pilaful de ieri a trebuit sa-l pisez putin cu furculita

Stau si ma gandesc ca poate este si vina mea ca mi-a fost mai usor sa bag blenderul in priza decat sa stau sa pisez, si cred asta pt ca am un exemplu clar la o fetita - inca de asta vara manca copila(de 1 an) mancare pisata fff putin cand venea la bunicasa (vecina mea) iar maicasa zicea ca acasa nu mananca decat blenduit

In rest suntem ff bine, a primit de mos multe jucarii noi si inca o atrag
Ma simt aiurea sa spun ca mananca bine si doarme neintoarsa toata noaptea (11-12 ore) cand vad atatea mamici chinuite

Abia astept sa vina wnd-ul sa plecam la munte

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput