Prietene la bine si la greu - 86

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Asa considera Vlad ca se foloseste olita


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Laura, totul binisor pe plantatia de crosetei, in rest stam la fel!
Kreliutz, da de ce e tati suparatt? si transmite si mai departe...Sper ca nu e nimic grav..
Si ca sa fim si noi in ton cu starea de cacao generala, si la mangalica e nasoala starea, suntem stresati amandoi, ne sucim si ne rasucim si nu ne mai ies socotelile, mama ei de criza si mai ales mama lui de liber profesionism care nu aduce nici o siguranta a zilei de maine
Ancutz, und'umbli fleaura??sau ai emigrat si tu??
Simina pup u, ce mai face ranjita?
Graviduta noastra cred ca doarme la ora asta

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, fetelor,
Doarme puiul scump si pot lega si eu doua vorbe...nu stiu cat de coerente caci suntem cu un program haotic rau de tot. Doarme ffff aiurea!
Se pare ca asta e moda zilelor astea.
Intai de toate
La multi ani, Nicoletelor si Niculailor!

Am citit pe alocuri, nu va suparati rau. Am retinut lucrurile frumoase... Smara, sa ai o sarcina perfecta si un bebe sanatos!
Lidia, felicitari si sa iti foloseasca diploma! Sa rezolvi cat se poate de repede pb si sa vina bebele!!!
Diana, abia astept sa ne spui cat de usoara e integrarea in noua....civilizatie!
Tin pumnii pt bebe 2 pt toate fetele care isi doresc! Raluci, Dankutul, Many si Licurici!!! sper sa nu fi uitat pe vreuna...

Nu dati cu rosii, dar am observat la fetele care nu stau in tara o altfel de abordare a problemelor, care imi place! Pun pe seama traiului in alta lume, mi se par mai...relaxate, nu stiu daca asta e cuvantul! Vom ajunge si noi asa vreodata?

Natalia, piscotica mamii, merge singurica de o saptamana, mi se parea ca nu mai vine momentul...tot de mobila se tinea, pasi doar pe portiuni mici, dar cand a plecat...gata si linistea.
Am insa o pb...nu am hoti in familie, dar ea...fura telefoanele si fuge cu ele, este o veselie maxima ...si le ascunde!!! Este o dragalasenie!
Are 11,2 kg! Este si destul de lunguta, dar are si destule kg! Curios este ca nu se omoara cu solidele, sanul in schimb e f frecvent.
A inceput sa se joace si singurica! Pana acum putin timp statea numai si numai calare pe mine sau in picioarele mele!
Jocul preferat: sa plimbe un ponei care are torti, gen posetuta, il pune pe brat si face rondul casei! Cred ca m-am uitat la udrea cam mult in timpul sarcinii

Non cracrauri pt mami :)) Nu am ajuns sa ii fac infanrixul! La cat se poate face maxim, aveti idee?

Pup fetele si puiutii, fug ca se cere o tzatzi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Ancutz, und'umbli fleaura??sau ai emigrat si tu??



stau pitita, ca mi-e rusine ca am zis ca recuperez din urma si scriu si eu o placintica, dar nu mai reusesc...in schimb vad poze si filmulete la greu

nu am emigrat (inca)... oricum nu imi sta gandul la altceva decat la asta

sa ma plang si eu ca ieri m-am chinuit de la ora 21 la ora 1 si 20 sa adorm cupchilu' asta? acu' e ora 12 si ea e printre picioarele mele, prima tentativa de adormit a esuat dupa ce m-am chinuit vreo 40 de min



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



MATTEO



ANDREI

]



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dienutze, ma bucur sa te citesc!! Ce super e ca piscotica a inceput sa mearga, oare sa fie pe seama mersului si faptul ca a devenit mai independenta si se joaca si singura??
Si eu tot pandesc clipa cand o sa inceapa sa mearga singura, inca nu binevoieste, doar pe langa mobile, se mai ridica din cand in cand singura in mijlocul camerei, fara sprijin si atat..
Tu zici de infanrix de 1 an??sau care? ca stiu ca orice vaccin se poate face si mai tarziu, nu e musai sa fie fix la muchie cand face varsta recomandata vaccinului, se mai amana si pe motiv de boala uneori..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna seara!!!

am fost la party,david a fost cuminte..chiar prea cuminte; am observat ca nu e foarte combativ cand cineva ii ia ceva din mana (jucarie),in schimb se pune pe o maraiala-mataiala si vine la mine..nu stiu cum sa procedez ,ca nu as vrea sa devina un "ultra-mamos"; pe de alta parte ,a inceput sa se joace si singur si ma gandesc ca poate se simte "invadat"..voi ce ziceti?

cina nu a fost o reusita,dar a papat putin ,totusi...si a degustat un tort de casa (tati de sarbatorit e bucatar-face niste chestii di-vi-ne!!!),un fel de cheesecake

despre CIC si indemnizatii,tocmai ce l-am auzit pe boc la realitatea: 2 ani ptr.cele aflate in cic cu 85% maxim 3400 (cred aici au redus plafonul maxim)...prima de reintoarcere se acorda la cele care se reintorc la munci in cel de-al doilea an ( daca au decis sa ramana in concediu fara plata)....asta am inteles eu...

floricik inca n-a iesit busuiocul...asa intentionez si eu sa il folosesc la paste si alte cele... si sper ca Ema sa revina la sentimente mai bune fata de somnic..

raluci despre aparat de aerosoli pot sa zic asa cum au zis fetele ca face minuni ...n-o spun din experienta personala,ci a unor prietene care au folosit..sanatate!!!

pup,fetele stresate si pe toate celelalte as well..

ma bucur sa le vad pe padi,dienutze,biara!!! si astept si eu,ca raluci,sa apara si fetele care nu ne-au scris demult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

LA MULTI ANI,MATTEO!!

LA MULTI ANI,ANDREI!!!

Sa aveti parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Asa considera Vlad ca se foloseste olita


mami de Vlad (29.10.2009)



david ,mai nou plimba olita prin toata casa..o "incarca" cu te miri ce(bile,cuburi,masinuteetc) si da-i frate!!

el zice 'ca-ca' atunci cand face,dar pana gasesc eu olita e gata treaba..daca il asez pe dansa in cateva secunde e sus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ma duc sa trag si eu pe dreapta,ca pe stanga am tot dormit(nu,andre?)

ne "auzim" mai pe dupa-masa...dimineata imi duc puiul la "prezentare"(adica la mine,la scarbici)..

Mergi la inceput