Prietene la bine si la greu - 86

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

edit la treziri, acu mi-am adus aminte ca si la 3 si ceva a prestat o trezire cu urlatura, in sec2 tre sa fiu cu ea in picioare, ca se arcuieste, se smuceste si urla de zici ca o taie careva! ca ma tot gandeam de ce sunt atat de cheauna....

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

zic si eu repede

LA MULTI ANI MATTEO!

LA MULTI ANI ANDREI!


suntem cu M si M si iar M

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Neatza,
cand citesc cat va chinuiti noptile, ma rusinez tare. Eu de o luna jumate practic adormitul la 8, max 8 jumate prin metodele ce le-a spicuit Monis fara sa am habar de ele. Am vazut ca functioneaza si am ramas asa. Doarme insa cu mine in pat, pentru ca m-am obisnuit cu el asa si nu l-as mai pune in patut never, asa de frumos ma dragaleste pana adoarme. Noaptea imi mai iau cate un picior, dar uit repede . Deci de la 8 jumate doarme pana a doua zi la 8-8jumate cu pauza de bibe (semiadormit) la 6 jumate. Doamne multam, ca altfel eram pe nicaieri. sper sa functioneze si la voi!
Licurici, eu tot in brate l-am adormit pe Dominic 12 luni. Din luna a 13-a l-am pus in pat langa mine, imbracat in sac, bezna in camera, cateodata ii canta Azi grivei e manios si in juma de ora de foieli e dus. Am incercat asa, din cauza cruntelor dureri de spate, cand nici nu il mai puteam ridica de jos. E adevarat ca primele 3-4 seri jumatea aia de ora de foiala si miorlaiaia(nu plans) am fost tentata sa cedez sa il iau in brate, dar pur si simplu nu ma ajuta coloana.
Ma iau cu simina de mana si va doresc nopti usoare, cu bebei dormiciosi si papaciosi, dar mai ales sanatosi!


Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Urez si eu cu intarziere LA MULTI ANI de sf Nicolae, tuturor celor ce poarta acest nume! (M-am gandit ieri la persoanele pe care le cunosc cu acest nume si mi-a venit in minte NIcoleta a Dianei ). Apropos, cuscrella stiam eu ca esti de nota 10+, dar m-am gandit ca acum cu pregtelile de plecare, cu invatatul noii limbi si nu numai, chiar nu o sa te mai apropii de Nicoleta. Te-am subestimat, jos palaria . Nora mea e din ce in ce mai frumoasa .

avem si azi sarbatoriti Matteo si Andrei Cristian o viata plina de bucurii si vise implinite!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

RamoniXXX, la noi se lasa cu alergat-cazut-in-cap din cauza sacului de dormit daca o pun in patul mare neadormita. Sa stii ca si mie imi e tare draga langa mine in pat noaptea, dar..doar cand doarme, nu si cand urla.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Am vazut acum cateva saptamani un film dragut, cred ca MAMA PE FUGA a fost traducerea in ro, cu Uma Thurman, o mamica cu 3 copii, mereu in priza, care mai si forumea din cand in cand. Mi-a placut tare filmul si am asociat-o cu cuscrella mea. Diana, sper sa nu te supere comparatia, dar la asta mi-a fugit mie gandul dupa filmul respectiv.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Coque, si eu am avut momentul meu de liniste cand am aflat ca pe noi nu ne afecteaza, dar.... e infiorator ce se intampla in tara asta. Ma simt in plina dictatura si asta nu-mi da niciun moment de liniste. Deloc. Am rasuflat usurata ca de data asta nu ne-au dat si noua in cap, dar maine? maine oare ce ne asteapta?! Si revin obsesiv cu intrebarea eu ce mai caut in tara asta? de ce nu emigrez, si ma gandeam zilele astea ca ar trebui sa ma hotaras repede, ca la ce nebuni ne conduc acusica aflam ca s-au inchis granitele si suntem condamnati la scalvie pe viata

Alinus, din intamplare am fost toamana asta intr-un spital neperformant de orasel mic. Alta imagine nu am in minte decat holurile si saloanele alea infecte transformate in crese pentru copii nostri. Faianta sparta si lipsa, mucegai, tavane nenorocite, gandaci, incaperi prea inalte, prea reci, prea intunecoase. D-zeule mare... pai sa duci acolo copii ar fi ca in lagar!!!

Miany, copiii au nevoie sa se joace si singuri. asa se descopera. Tu nu ai incercat nimic singura inainte de a te expune public? Nu stiu.... sa zicem semnatura nu ai incercat variante pe o foaie inainte de a ajunge la forma actuala care e pusa mecanic pe diferite documente? Si ei au nevoie de chestii din astea.

Simino, pai de ce sa te simti prost ca ai copil dormicios. sa fie ea sanatoasa

Raluci, ai dreptate cu manipularea... sunt niste hakdjhflskdj . Grav e ca le cam merge cu romanii... asta mie mi se pare extrem de grav. Stii cum e... rau e cel ce face rau, dar prost e cel ce indura.

Dymo, pai tara asta e o mare jungla... cum sa nu fie un noroc supravietuirea?!
Adormiea in 1 ora si 45 minute a fost in bezna si liniste perfecta

Licurici, dar ce povestesti tu acolo de rechinila e groaznic. pup mamica chinuita. Oricum, nu va face asa pana ajunge in facultate. Intr-o zi va fi fata de treaba

Ia sa spun si eu programul/meniul ( desi deobicei evit pe motiv ca oricum nu ma pricep si fac parca mereu aceleasi chestii)

La 8 tzitzi
la 9.30 o banana si rontait dintr-un mar cat a vrut ( aproape 1/4)
10-somn
pranz : pui+cartofi+morcov+ceapa la cuptor +unt sau iaurt ( inca nu m-am decis)
14 somn
cina: lapte cu orez


gata ca ard papica



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

inca una si ma duc: pai daca o tin pe tonul asta imi pierd statutul de optimista pe aici... asa-i?!?!?!?!!


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Am vazut acum cateva saptamani un film dragut, cred ca MAMA PE FUGA a fost traducerea in ro, cu Uma Thurman, o mamica cu 3 copii, mereu in priza, care mai si forumea din cand in cand. Mi-a placut tare filmul si am asociat-o cu cuscrella mea. Diana, sper sa nu te supere comparatia, dar la asta mi-a fugit mie gandul dupa filmul respectiv.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi



auzi nu avea 2 copii????...fata la gradi si piticul in spatele ei....aaa si-un catel paralizat.Mi-a stat inima cand era sa-i sara copilul pe geamul masinii, sau cand era sa se innece cu tacsu langa el

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Spun si eu LA MULTI ANI cu intarziere celor cu nume de SF Nicolae, si nu in ultimul rand sarbatoritilor de azi.

Mihai tot asa merge adica agatat de mainile mele, in schimb am progresat la vorbit spunem si apa si papa si acestea foarte rar. Daca e agatat de mainile mele alearga prin casa si eu dupa el sa vedeti ce ture face el dupa vreo 4 alergaturi mai vrea eu sunt terminata.

Azi nu stiu cu cine a face turele ca eu nu ma simt asa de bine ma doare toata partea dreapta: ureche, pielea de pe cap, ochi, etc am luat acum o pastila sa vedem daca trece.

Nu stiu de ce cu tati nu vrea sa mearga la el se cere automat numai in brate si daca ii cu mine merge pe jos.

Mergi la inceput