***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

'neata

Azi e sarbatoare mare asa ca am de gand sa nu fac nimic, stau si lancezesc.

Ieri am fost iarasi la Iasi pentru controale. Daca pun in balanta, pot spune ca puiutza mea mi-a facut un cadou frumos. Sa incep cu vestile bune:

- CTRL oftalmo: rezultate f bune . dr a zis ca a inceput sa se dezvolte si partea cea mai importanta a ochiului, cea cu care vedem clar si color. Nu a mai zis nimic de retinopatie (la noi era stadiul I, inca de la ctrl trecut ne-a zis ca e ca o viroza, vine si pleaca).

- eco sold: f bine, nu are nimic (la vizita trecuta o vazuse un ortoped care ne-a recomandat sa-i facem radiografie, cica e cea mai concludenta). Are 2 cute asimetrice de aceea ne-a recomandat sa-i facem. Noi i-am facut eco , rezultatele sunt f bune. Asimetria va disparea dupa varsta de 1 an.

- vestile mai putin bune tin de ctrl ORL: neuropatie auditiva, hipoacuzie forma medie (urechea dreapta). Inca nu e pus un diagnostic, e trecut doar ca observatie. De ce? Pentru ca matza a refuzat sa doarma. Ne-am chinuit gramada sa o adormim, a dormit 15 min. dupa care s-a trezit si a inceput sa gangureasca de numa. Am amenintat-o ca o param la Mos Craciun, dar degeaba. Testele pe care trebuiau sa i le faca durau cam 2 ore, timp in care ea trebuia sa stea linistita, fara sa se miste si sa produca zgomote, adica sa doarma (a avut 4 electrozi lipiti - dupa urechi, langa ochiul drept si pe frunte). pana si zgomotul de la suptul suzetei bloca calculatorul . Am intrat in cabinet pe la 9.15 si am iesit la 13.20. Si uite asa am ratat programarea de la 12.30 de la eco sold, noroc cu secretara care a fost draguta si a inteles cand am sunat sa anulam programarea iar ea ne-a invitat la clinica dupa ce terminam cu testele orl ca cine stie, poate renunta cineva la programare. Si am avut noroc, a sunat o mama ca intarzie asa ca nu am avut de asteptat mult, plus ca ne-a vazut si dr. cel renumit, programarea de la 12.30 era la un alt dr. Revenim la control ORL pe 25 ian, cand avem si vizita la maternitate la cabinetul follow-up.

M-am intins ca o zi de post, dar trebuia sa povestesc cuiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Lavi, condoleante. Dzeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crissy draga , ne bucuram de vestile bune, cele proaste nu-s chiar asa proaste, se vor rezolva ele problemele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI FLAVIA SI MATEEA!!! Sa fiti sanatoase si sa aveti parte de tot binele din lume alaturi de cei dragi!
Mara si Gabitako, sa va traiasca printesele!

Lavi condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

Meems, multa putere va doresc si sa dea Domnu sa fie totul bine, sa treceti cu bine de aceasta problema!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Neata!
In primul rand urarile restante:

la multi ani, ile!

la multi ani Flavia !
la multi ani Mateea !


Uh, lavi, condoleante.

meems, multa sanatate parintilor tai! Te incurajez si eu - cancerul de san poate fi tratat.

crissy, ce vesti bune! uite ca v-ati facut mari :)

Fug la trebi, ca am o tona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

MEEMS, le doresc sanatate alor tai, iar tie putere sa le fii alaturi!

CRISSY, bravo pt vestile bune!
Sanatate tuturor, bucurii si cat mai putine motive de suparare!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Chiar ca e sarbatoare mare

Crissy, la multi ani, sa ti se implineasca toate visele si sa ramai la fel de curajoasa!

La multi ani celor doua printese, Flavia si Mateea, sa cresteti mari si sa aveti parte de tot ce e mai bun de la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Acum am aterizat si noi acasa, am avut o zi super plina, gradi, balet, apoi ziua unui baietel si apoi o tura de IOR sa vedem beculetele

Lavi condoleante!

Meems sanatate multa parintilor si multa putere sa treaca cu bine peste aceste probleme!

Crissy felicitari pt progrese!

Eu m-am pricopsit cu o infectie urinara cred, ca de ieri seara stau numai pe WC. Cred ca o sa-mi pun pampersi. Mi-am luat niste Urinal Akut, sa vedem daca o fi bun de ceva. Daca nu ma lasa, la analize cu mine

Gata, fug sa fac un dus si la culcare ca maine avem gradi. Pupam pe toata lumea

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Noah, o tzara de liniste si timp de-o postare.

In primul rand, e trecut de 12, deci putem ura unicului si inegalabilului poet al colectiei La multi ani plini de veselie si sa ramana mereu un om cald, bland si generos! Anda draga, sa-ti traiasca flacaul mult iubit si sa fiti happy pana la adanci batraneti!

Amu restantele:

Crissy draga, la multi ani cu bucurii infinite din partea familiei tale dragi! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

La multi ani delicatei printese Mateea, fetita iubitoare si cuminte de Gabitaco!

La multi ani si jucausei si energicei Flavia, fetita iubitoare si cuminte de Mara!

Meems draga, o pajiste de floricele pentru tine ca sa-ti mai alune din suparare. Fac, alaturi de celelalte fete, galerie pentru ridicarea moralului, ca dracul nu e chiar atat de negru la cancerul de san. A avut si soacra mea si a trecut ok si definitv peste el. Nu e usor, dar e fezabil.

Ina, hi hi hi, tu si frica de bebelaci! Asta chiar nu mi-o inchipuiam. pentru sustinerea morala!

Lavi, inca odata condoleante!

Madau, aoleu, asta mia lipsea! Sanatate multa!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Crissy, Multi Ani cat mai fericiti alaturi de printesele tale frumoase, sa ai parte numai de bine si impliniri cu carul! Ce cadou frumos ti-a facut Bea!!

Lavi, condoleante!

Madau, sanatate!

Va multumesc de sustinere! Sunt trista, dar nu disperata, imi dau seama sanatatea parintilor poate fi tratata si aleg sa imi mentin o atitudine pozitiva, mai ales ca-i vad si pe ei intr-o stare de spirit buna. Stiu ca asta ajuta mult si conteaza in asemenea situatii.

Mergi la inceput