***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

la multi ani, FLAVIA! si la multi ani, MATEEA! sa fiti sanatoase si fericite!


Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Flavia cea inteleapta si plina de energie, sa ai o zi frumoasa si sa te bucuri de familia ta cea draga. La Multi Ani!!!
Mara, sa-ti traiasca!

Mateea, dansatoarea micuta si finuta, La Multi Ani fericiti si multe bucurii!!!
Gabitaco, sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, mii de scuze, azi am fost prima zi la servici si am uitat complet ca suntem in plina sarbatoare.

La multi ani Flavia !!!
La multi ani Mateea !!!
Sa fiti sanatoase, sa cresteti mari, destepte si cuminti, sa fiti iubirea si mandria parintilor vostri dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

La multi ani fericiti Flavia si Mateea!

Adelina si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Nu s-a inteles nimic aiurea. Ma autoironizam. Ma refeream la faptul ca voi ati spus ca eu nu ma plictisesc daca stau acasa ca am activitati, iar eu ma gindeam ca voi ati spus asta asa ca sa ma faceti sa ma simt bine sau ca ma iubiti voi mult de tot. Si facem misto de mine.

Eu predau muzica pt. copii intre 0-6 ani.

Flavia si [/b]Mateea[/b] Fetelor, sa va traisca fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani Flaviutza si Mateeutza! sa fiti sanatoase, fericite si voioase.
Mamicilor, sa va traiasca prichindelele cu talente artistice !

Nokisor drag iti doresc sa treci rapid peste perioada neagra si sa vii aici sa ne bucuri cu prezenta si starea ta de spirit buna. Eu nu-mi pot imagina o Noki trista

Meemsy, sanatate alor tai, sper sa nu fie nimic grav, au aceeasi boala amindoi?

Maria multam de complimente, daca ai avea sansa sa cunosti canadiencele din zona mea ( sint convinsa ca si cele de prin alte zone sint la fel ) ai spune ca sint super-super-super mame. unele au grija de cinci copilasi, de varste diferite. Cum reusesc, nu stiu, am incercat de n-spe mii de ori sa-mi dau seama, poate ca au un secret pe care eu nu-l stiu. sau poate copiii lor sint diferiti, habar nu am.

Lavi, sa ne spui cind incepem galeria!
wow, ce scump sint bebelusii, am avut sansa sa vad unul in urma cu o saptamina, a nascut sotia varului meu ( stiti voi, ca v-am povestit, cea cu nunta de pomina, din fericire pentru ea, viata ei de atunci incoace este super frumoasa, si-au cumparat o casa super frumoasa-luxoasa, ea are un serviciu foarte bine platit, baietelul lor este fotomodel, dragalas si scump, cumintel foc, papa si doarme, morala este ca daca inceputul de viata ti-este de tot rahatul, continuarea poate fi diferita) asa, si am fost intrebata daca vreau sa-l tin in brate si pur si simplu mi-a fost frica! nu este primul bebe la care mni se intimpla asa. si la cele 4,800 kg cite a avut la nastere, nu pot spune ca este tocmai delicat si sensibil, cum ar fi un prematur.
voua vi s-a intimplat asa ceva? ( sa va fie frica?)

Biculet, stiam eu ca vreau sa te intreb ceva, iti trimit PM acum, pina nu ma apuca uitarea.


Voi ce traditii noi aveti de cind s=au nascut copilasii?
la noi cele mai multe sint de Craciun; facem bradul impreuna, in timp ce ascultam muzica festiva, cantam si contribuim fiecare la impodobirea bradului.
dupa Craciun ne uitam la filmulete si poze filmate in decursul anului si ne uitam la desene animate cu Mos Craciun.


vroiam sa scriu mai multicel, dar ai mei s-au luat la bataie. offff!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Va multumesc de sustinere, si de urarile de sanatate adresate parintilor. Ina draga, nu e vorba de aceeasi boala... tati are probleme majore cu inima, iar pe mami au diagnosticat-o ieri cu cancer la san...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

In trendul necazurilor, am primit azi dimineata telefon - mi-a murit nasul de botez. Sunt tare amarata, ei mi-au fost alaturi trup si suflet cand am avut necazuri cu ai mei, am atatea amintiri din copilarie legate de ei. Mi se rupe sufletul si pt nasa care a ramas singura dupa o casnicie lunga si frumoasa.

Meemsy draga, multa sanatate alor tai! Nu dispera, cancerul de san se trateaza in ziua de azi, matusa mea este de 12 ani operata si e bine, mai sunt inca 2 prietene de familie de-alor mei care au facut tratament si sunt bine. Doamne ajuta!
Incurajeaza-i si fii vesela si pozitiva in preajma lor!

Ina cred ca e normal cand vedem un nou nascut sa ne fie frica sa-l manevram, eu doar la ale mele nu mi-a fost frica deloc, la ai altora da :) Probabil pt ca practic vedem destul de rar nou nascuti si sunt ei mai neajutoarti si fragili...
Verilor tai sa le traiasca copilul, lasa ca nunta cu peripetii va ramane o amintire amuzanta peste ani!

Ina draga, galeria deocamdata e in stand-by pana aflu rezultatul de la biopsie (si asta va fi prin ianuarie), nu ar fi oportuna o sarcina daca rezultatul ar fi prost.

Bic eu n-am zis deloc din politete sau ceva, nici eu cat am stat acasa cu fetele nu m-am plictisit deloc, plus am exemplu pe mama mea care a stat 12 ani cu noi acasa si i-a fost chiar greu, de unde plictiseala!
Spor la orele de muzica! Frumoasa activitate ti-ai gasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

meems, nu ma prea pricep la vorbe, o imbratisare de la mine. Doamne-ajuta sa fie bine, in ziua de azi se poate trata aproape orice boala. Cunosc 2 cazuri de cancer de san vindecate complet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Flavia!

La multi ani Mateea!


Mergi la inceput