"Buburuze de 2009 in actiune (35)" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

eu sunt in bucatrie si fac mancare,si admir peisajul de afara de pe strada unde e jale mareacum e blocata toata strada ca e rost de canalizare si deh,numai toamna sau iarna se pot face asemenea lucrari,cand e noroiul cat casa si nici cizmele de cauciuc nu te mai salveaza

simina cum e la munca?cred ca e tare scump cu papucii lui
ana moamaaaa ce Mos bogat zilele astea o sa merg la cuparaturi(bineteles ca sa termine astia de refacut strada ca altfel nu am nici o sansa) si daca vad pe undeva trenulete cu sina,te anuntdaaaaa,le-a gasit,dar destul de tarziu,si noi parintii stateam ca prostii si nu stiam ce sa-i facem ca sa fie atenta si la incatamintele-a vazut avea dupa ce a iesit din living cu carticica ei cu pesti si s-a pus in mijlocul holului si se facea ca se uita pe carte,ba mai arunca un ochi la ghetute,si din cand in cand un cohi la mine si la ta-su sa vada ce zicem si noi.Intr-un sfarsit si-a facut curaj si a lust ce o interesa pe ea cel ai tare..pufuletii pe care i-a si desfacut si a inceput sa rontaie la ei ca un soricelrestul a fost fara valoare pentru ea ca nu a dat nici 2 bani...chiar ca la mine zici ca e frontaaaaaa,si pentru prima oara ta-su ma intreba cand facem bradul si de ce asa tarziu pe 24 dec. ca el vrea sa-l impodobesca cu fi-sa si sa puna cadourile sub bradut pentru fataclar l-a uns la suflet veselia de azi cand sectoriciul a descperit minunatiile din ghetute..off saracutul,sper sa nu va chinuie prea mult maseluta
picky a reactionat bine sectoriciul,ii sclipeau ochisorii,si noi eram atat de fericiti de bucuria ei
lavi ati fost la medic?cum a fost?ce v-a zis??
simina ce scump Andu musai sa-i bag si eu colinde la sectorici
picky si eu sunt pro pentru brazii naturali,dar ma doare sufletul ca sunt taiati si nu se planteaza puiet in locul lor asa ca poate daca o sa luam mai multi brazi artificiali ,o sa scada si cererea pentru cei naturali si se vor mai taia asa de multi si vor fi salvate paduri intregi de braduti.Acum cativa ani incepusera si pe aicea cu moda aceea cu bradul in ghiveci,dar erau exagerat de scumpi si nu se inghesuia nimeni sa-i cumpere asa.Iar ca sa-mi miroasa a brad in casa si a scortisoara(ca asa e traditia si e frumos) o sa merg la mamaia si o sa iau o creanga sin bradul ei din curte si o pun in casa
simina vara e super la casa..miroase a iarba si stele cat cuprindee ceva de vis..
picky hai ca va trec pe prima pagina ca si eu sufar de pagina 2
ana ce bine zici
getik pentru ca e foarte frig in bucatrie,si butelia e rece ca un sloi de gheata,merge si mai greu gazul din ea..nu prea ai ce s-i faci din pacate..doar sa bage mai repede gazele si sa scapi

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Gata, a adormit. Cand se chinuia sa adoarma tot cu mana la maseluta si la un momendat il vad cum isi croieste cu putere doua plame peste obraz Saracul, cred ca are nervii intinsi la maxim cu maselele astea

Sper ca savurati bunatatile ce vi le-am lasat eu sunt innebunita dupa vinul fiert, asa imi da senzatia d sarbatori de iarna , numai ca nu prea am cu cine sa-l beau ca sotului nu-i prea place

Cris, ce scumpa a fost Miru! Eu cred ca fi-miu nu le gasea in veci daca nu-l pregateam de ieri ca ii aduce Mosu ceva in ghetute. Cred ca se ducea sa se incalte cu ghetele si arunca la o parte cadourile fara sa se uite la ele ca-l incurcau dar asa s-a dus special sa caute si fireste ca dupa trenulet a fost incantat de pufuleti Frumos ca sotul tau a fost asa fermecat de reactia lui Miru si acum isi doreste bradutul mai repede ca sa aiba timp sa savureze Craciunul cu Miru
Getik, imi pare rau de necazurile cu butelia, e enervant tare, dar vin ele si gazele acum si scapati de griji.


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor am revenit un pik ai calma si chef
ca sa facut cald de la mancare, a papat si ary un castron de supa cu galusti si pui, si acu stam in bucatarie si ascultam colinde pe youtube, ia savureaza o mandarina iar eu o gura de si va citeam
suntetii niste dragute si daca mi-as mai dorii ceva de craciun este sa ne vedem macar o data toate in formula completa ma refer la noi cele care suntem zi de zi pe metereze.
anna ff dragut ouiutul tau cu cadourile, si mie imi place locomotiva tomas asa ca sa vreau sie eu, poop si pt vinu fiert care doresc sa beau sa vedem daca sa facut cel din becii., da gazele la anu luaiar naiba, si zic ca sa nu mai zic nik ca este postul craciunului dar nu am cum sa ma abtin, si poop dulce puiutu sa scape de durerile de masea ca stiu cum este ma chinuie o masea de 2 luni de am dat cu calgel de la fimea
cris super terorica auzi la ea se uita cand la unu cand la altu nedumerita. stiu acu am rezolvat ca sa facut cald de la mancare,poop mmirunica terorica
piky u esti o harnicuta tot timpu si nu poti sta locului si stai linistita poate acu de craciun o sa fie o aici pe forum. si puca ff draguta cu nuielusa si ary cand o cert pune buza
lavi cum a fost la medic ai fost???
simina si mie imi place sa ma uit pe geam la stele da iarna este cam greu asa ca stau seara vara si admir peisaju.ff frumos cu andutu cu papucii, apriopo ce fel de ce fel de cablu iti trebuie ca da e iti trim eu cu alea ca am mai multe natii
ema u cf? o sa facem iercurii galerie sa iei examenu.cf dariusica??
revin ca sa vad ce ii fac lu ary ca a apucato mancaricii in cur


ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor am uitat sa va spun azi imi primesc cadou de ziua mea de la soacramea aparat foto digitallllllllllllllll

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ceau gagicile! N-am reusit sa intru pana acuma, a fost tata pe la mine cu cadou pt Raeselul, apoi am tot vb la tel, apoi mancarea pe foc, dar sper sa apuc sa scriu mesajul pana se trezeste piticul.Am fost la dr in sfarsit e bine, nu mai are puroi in gat si nici nu se mai aud muci deloc era si cazul dupa atatea antibiotice.La chirurg n-am fost fiindca a zis dr sa mai stam o saptamana ca ea zice ca totusi e de la antibiotice, urina si-a modificat componenta si de aceea e asa.Sper sa fie asta.Deci dam de baut ca e mosul si ca e copilul bine
La multi ani tuturor ce poarta numele de Nicole, Nicoleta, Nicu etc, sa fiti sanatosi sifericiti mereu!
La multi ani cu sanatate si fericire tati de Anna
La multi ani cu sanatate si fericire soata de Picky [pu]
Acum ma bag la recuperat!

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

avenit pachetuuuu, si cadou meuuuuuuuu este beleaaaaaaaaaaa

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Picky ma bucur ca ati avut o zi minunata la shopping, sa foloseasca sanatoasa puca mica noile achizitii...pacat ca nu ai putut sa-ti iei si tu cate ceva dar poate repetati in weekend operatiunea si iese ok
Ematin pumnii p miercuri sa nu fie zapada si alunecus
Ssabryabb3? Oau ce curajoasa esti.Bv. Nu stiu legat de nasterea naturala dupa cezariana imi pare rau, eu oricum tot cu cezariana as vrea sa nasc si a doua oara dc ar fi fetele
Pickymama da ce scoruri au la voi brazii, la noi la Obi este oferta de brad artificial de 2 m plus 80 decoratiuni cu 150 ron, cred ca am sa-l iau, depinde ce bani face soata, ca iar a picat ceva la masina...ce fain va pregatiti voi de mos...Rares nu prea le-a bagat in seama, inca nu stie ce e cu Mosul, doar se bucura cand il vede la TV
Getikce fain ca ati dus-o si pe Ary la dansuri
SSabryaam vazut pozicile cu voi, tare scumpa-i prntesa si mareee
Fetelor sa foloseasca buburuzele voastre santoase tot ce le-a adus mosu si si voi la fel.Ma bucur ca ati primit multe dc ati fost cuminti si voi si bubu[;D]...offf sper sa iasa repede maselele sa nu-l mai chinuie pe Vladut gingiutele
Crisce-a zis teroricea?
Siminacred ca a fost un scump Andutu
Fetele ma bucur de puiutii vostri, ca s-au bucurat la randu lor de cadouase care mai decare mai frumos, Rares dc era sa le pun in ghetute nici nu le baga in seama.Dar sa va zic ce a primit: de la bunica din partea sotului o plasa de fructe,si pufuletii preferati, de la mami si tati meu o plasuta de hainite si fructe si biscuitii lui preferati, de la noi o masinuta si o bota dar doar de decor fiindca nu o merita la cat de curajos a fost cu injectiile n-o s-o simta niciodata, iar de la nasi a primit un ursulet minunat care pe burtica are un ecran detasabil.Se poate demonta ecranul e un fel de mp3 player se ataseaza la calculator si se poate incarca cu melodii, poze, jocuri e foare fain si interesant.Iar cand vreste mare se i-a mp3 playerul de pe burtica si il poate purta la pantalonas,Foarte frumos cadoul.Getik sa folosesti sanatoasa aparatul
Va pup merg ca ma striga copiluu.


P.S. Apropo am vb azi cu Danuta si va pupa si ii e dor de voi!

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Fetele, noi am venit din parc acum. Au decorat tare frumos, dar cel mai frumos sunt Mosii Craciun in marime naturala care arata leit adevarati. Sunt facuti dintr-un material tare, cum e lutul, si unul din ei sta pe scaun si poate tine copilul in brate cum sunt cei adevarati. O sa iau intr-o zi aparatul foto sa le fac poze ca sa-i vedeti, sunt superbi

Am vorbit cu Mada, va pupa cu toate si ii e dor de voi. Eva inca e chinuita de dintisori, i-au iesit doi, dar mai sunt inca doi care trebuie sa sparga. A primit o gramada de cadoute frumoase de la Mosu ca a fost cuminte

Getik, woau, ce cadou frumos ti-a facut soacra, si-a mai spalat cateva pacate pt asta. E un cadou super si pt noi ca asa o vedem pe Ary mai des Sa-l stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de el
Lavi, astea sunt cele mai bune vesti, ma bucur asa tare ca e intr-un final bine Rareselul si sper sa treaca si putulica. Ma bucur ca a primit o gramada de cadoute frumoase de la Mosu ca a fost asa de cuminte

Fug, ca mancam cu ai mei in seara asta, incerc sa revin mai tarziu, daca nu maine la cafea.

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Dragi mamici si burtici, acesta este un mesaj pt fetele din Brasov..si nu numai..

Miercuri , 8 decembrie, ora 11:00 iesim in fata prefecturii din Brasov, pentru a ne cere drepturile noatre si ale copilasilor nostrii:
Cerem 85% cuantumul indemnizatiei si 2 ani CIC.

Va rugam sa ne fiti alaturi,

va asteptam!!

PS:VA ROG SA ANUNTATI SI PRIETENI, CUNOSCUTI, PARINTI PRIN PARC!!! ESTE IMPORTANT UN NUMAR CAT MAI MARE!! SE PARE CA NUMAI ASA NE VOM FACE AUZITI!!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor am revenit, da nu imi place ca ot pe aceesi pagina va gasesc
maine nu sunt in preajma ca taie soramea porcu si ma duc la ea,dar poate intru la cafea o fuga.
anna da ai dreptate s-ia mai spalat cateva pacate, dar nu o iau pe incredere.uite ca deja l-am bagat in priza va las poze cu aryci
http://picasaweb.google.com/102347085797853723665/AryDecembrie#
iar acesta e aparatu
http://www.samsung.com/ro/consumer/cameras-camcorders/digital-cameras/compact-cameras/EC-ES70ZZBPSE3/index.idx?pagetype=prd_detail
lavi ce mult ma bucur ca este bine baiatu

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput