Bebelusi de Sep-Oct '10 cu ghetute pregatite (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79
Daca nu ii place, o rod eu...


donna

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Girafa e 52 lei. Eu am comandat-o pe b e b e b e l i n o ca vad ca e livrare gratuita in Bucuresti. Iaca, fac reclama gratuita.




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Bunaaa!

Ma straduiesc sa-l adorm pe dl Tudor, sa dau si eu un aspirator... Nu va spun cit mi-a luat ieri sa fac niste aripioare cu cartofi la cuptor Pina la urma am aplicat ceva ce am citit la eveline: carutul. Asa, 2 ore am avut liber.
Voi cum reusiti sa faceti treaba in casa, al meu nu vrea sa stea singur sau jos prea mult.

Pina de curind era si el pe alt fus orar si nu dormea noaptea, dar s-a reglat de cind doarme in pat cu noi. Am cedat, ca nu mai puteam. I-am facut un suport cu ceva tare sub, sa stea drept si asta e, nu ma descurc in alt fel.
Daaar, deja ma documentez cu metode stiintifice de adormit copii, pt cind o trece de 3 luni. Acum ma amagesc/justific cu ideea ca e prea mic sa il privez de prezenta permanenta a mamei.
Am mai incercat patutul, dar e jale. O singura data am insistat si mi-a plins de nu mai puteam sa-l linistesc. Mai mult chiar, mi-a suspinat si plins dupa aceea si in somn pina dimineata, de m-am si speriat! Plus un fel de sughit ciudat la sin. Asa ca, din pacate, deocamdata am renuntat la ideea cu patutul...
Vad ca mai scrieti ca voi ii lasati sa mai si plinga, dar banuiesc ca nu se maninfesta asa?

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Tocmai citeam pe net ca spirulina stimuleaza lactatia. Tot cautand insa am gasit numai pareri contradictorii. Stie cineva daca totusi e buna sau nu?

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

deci atat e girafa.si e pt dinti?
pai eu cand vreau sa fac treaba il pun in scoica, carutul e in masina si nu pot sa-l aduc sus ca atunci cand ies nu pot cobori cu carut si copil.deci scoica sau pe salteluta, mai rar in patut.nu prea vrea, sau sa mai fie cineva cu el.si de obicei se urca si fra-su acolo.sau in sufragerie in pat tot cu fra-su.asta cand sunt singura.altfel sta sotul cu el/ei.dar traiasca scoica.si il pun in fata acvariului si se cearta cu pestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

de spirulina am auzit si eu, dar in acelasi timp sunt si pareri care sustin ca ar modifica gustul laptelui... deocamdata ramin pe ale mele metode ca dau rezultate. astept sa-mi vina pungile pt lapte, ca mi s-au terminat recipientele pe care le aveam. deci am cu ce

la noi, girafa sta deocamdata in sertar. o mai folosesc eu pt zgomotul pe care il scoate, sa distrag atentia piticului morocanos. deocamdata e prea mic sa o foloseasca pt ros, in locul minutelor.
eu il tin cu manusi, pt ca inca din burtica are obiceiul sa stea numai cu miinile pe fata. cred ca ar fi numai rani pe fata, chiar daca are unghiile taiate. tot taioase sunt

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Fetelor, voi ati incercat sa transformati patutul in loc de joaca? Adica sa il puneti acolo cand e linistit si sa va jucati cu bebe? Eu il tin destul de des in patut si ziua, ii misc jucariile ce zornaie, il gadil, il pup...si nu face scandal chiar asa mare...chiar noaptea ce a trecut, a dormit doar in patut, nu l-am mai luat in pat langa mine...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Mari, eu pe al meu pui il astept sa mai creasca inca putin, acum are doar 1 luna jumate, il intereseaza doar sa fie in siguranta si lapticul. Mai trebuie putina rabdarica


********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetele!

Pentru cele din Bucuresti - ce bisericute de lemn dragute cunoasteti?

scuze pt off topic




Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicopic

Buna fetele!

Pentru cele din Bucuresti - ce bisericute de lemn dragute cunoasteti?

scuze pt off topic




Nico, mami Larisa 15/09/10


in parcul titan este www.crestinortodox.ro/biserici-manastiri/biserica-pogorarea-sfantului-duh-parc-titan-67978.html" target="_blank">una
e si un restaurant in apropiere...

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput