Bebelusi de Sep-Oct '10 cu ghetute pregatite (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

fetele cu listuta trebuie sa schimbam sarbatoritele.ca suntem in decembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

nastasie, noi avem baietii de aceleasi varste. Tare scumpi sunt! Cum e Razvan, se mai supara cateodata ca stai mai mult cu cel mic? Mie Dimitrie imi spune ca il iubeste mult pe Ioan si cu el se poarta cu multa dragoste, dar e mai razvratit fata de noi uneori si cred ca e un pic suparat totusi

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Oana si Maria tuseste cand i se aduna mucii! Dar ii inmoi nasucul, ii aspir mucii si nu mai tuseste! Cand vad ca se ingroasa gluma bag Colargol si face minuni! Cand a fost mai rau am facut aaerosoli! Vad ca ne-a ferit DD de antibiotic!
Cadourile de Mosu la noi si in continua schimbare! Acum nu mai zic nimic, sa vad de ce bani vom dispune! In principiu nu cumpar ceva de valoare ca ua de toate: o tona de jucarii si multe accesorii!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Pai si eu pun ser, dar parca nu imi vine sa scot aspiratorul pt un muc mic Incercam sa il scot cu pompita

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Oana, mi-a zis mai de mult razvan ca de ce nu mai am asa mult timp de el si am incercat sa-i explic cum stau lucrurile acum.a fost intelegator.il iubeste mult pe calin si se mai duce pe la el, se stramba la el, il mangaie.iar calin ii rade tot timpul, il urmareste cu privirea, e topit dupa el.cu noi nu prea e gelos insa cand vine mama se mai razvrateste cu ea.dar incepe sa se acomodeze si sper sa fie toate bune si frumoase.
eu ma gandesc ca au fost atata timp numai ei in centru si deodata s-au vazut cu inca un fratior.deh, se obisnuiesc mai greu.ca e si diferenta mai maricica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi. Azi am lipsit la cafeluta ca am fost plecata din localitate. Am fost la scoala unde am predat sa imi fac adeverinta pentru dosar. Marti merg sa-l depun si eu. Sper pana atunci sa nu se schimbe legea cu indemnizatiile...
Vlad a fost scancit asta noapte, dar nu rau, ci din ora in ora cate putin. S-a rezolvat usor cu mangaiat pe cap, suzeta si niste ceai, asta in afara meselor cerute clar prin aruncarea suzetei si bagat mainile in gurita pana la cot

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata!

Oana,eu folosesc "batista" fara aspirator, adica trag eu si merge bine!
Noi pentru Craciun am luat un centru de activitati de la Hauck, dar deja l-am lasat sa se joace in el. Tudor doarme bine noaptea, de la 20-21 pana la 7-8, cu una sau doua treziri pentru papa, dar ziua nu prea vrea sa stea singur, vrea in brate. Cu mine doarme si cate 3 ore legat, dar singur dupa 30min se trezeste si-i tot marait ca nu si-a facut somnul. De Mos Nicolae am vrut sa-i comand girafa Sophie, dar m-am suparat cand am vazut ca la noi este aproape dublu fata de dincolo. Poate imi trece supararea

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

NASTASIE, eu scriam la mesajul ala inca de la capitolul anterior, dar pana sa-l trimit s-a inchis capitolul, asa am ajuns si eu prima ca altfel...
NASTASIE, BE_ONE, ALYNTA, asa imi plac mesajele voastre de mamici cu multa experienta!
Noi punem BB pt orice muc, cat de mic, chiar daca asa tb sa stau cu aspiratorul insirat in mijlocul dormitorului, cu pompita nu reusesc nimic.
ALYNTA, si eu am remarcat ca atunci cand se strang mucisori incepe sa tuseasca, probabil se scurg in gat si irita gatutul.
Mos Nicolae o aduce pe girafica Sophie, tocmai am comandat-o; probabil ca va ajunge cu cateva zile intarziere dar nu-i bai, nu se supara Tudor. CAMI, si mie mi s-a parut cam scumputa pt o jucarie din cauciuc, dar e dragalasa. Sper din inima sa roada la ea, ca m-am saturat sa-l vad cu pumnul in gura si cu maneca uda! Daca nu ii place, o rod eu... e apetisanta.

Ce credeti ca se intampla la noi acasa acum? din categoria "vara sanie si iarna caruta", montam aer conditionat in ambele camere .
Sper sa termine repede si fara mult tapaj ca nu am timp de smotru.




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

donna, asa si eu cand a fost calin racit si nu avea mai mult de 1 luna.stateam cu el in mijlocul casei si cum apareau mucii cum bagam BB.
pana la urma cat costa girafa, ca si eu i-as lua numai sa stiu ca numai baga toata mana in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Cami, ce interesant. Sper sa nu trag mai tare ca aspiratoru daca incerc si eu
De Mos Nicolae pt noi e mai greu cu dulciurile pt ca Dimitrie nu mananca deloc dulce de cand e el. Daca luam oua kinder, tre sa mancam noi oul
Lora, mai esti? Vreau sa te intreb ceva de cartile personalizate: mai e timp pana de Craciun pt o carticica?

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010)

Mergi la inceput