Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Eu sunt o fire rationala, dar daca tot imi este permis sa strabat vazduhul spre visare,de Craciun as vrea sa inchid ochii si sa ma trezesc pe o pajiste odihitoare, scaldata de un soare ce arde ca un cuptor. Sunt singura in nemarginita visare...fac trei pasi si deja ma gadila pe talpi nisipul fin si argintiu. In fata mea se intinde marea cea nesfâr#351;it#259;, cu valuri înspumate, in spatele meu aurul pajistilor, toate vegheate de un cer senin, albastru ca floarea de "nu m#259; uita". Nu pot face diferenta inte vis si realitate, intind mainile de parca as putea cuprinde caldura inabusitoare...raman pret de cateva secunde in nestire cand deodata imi dezmiarda nasul mirosul cozonacilor cu scortisoara proaspat scosi din cuptorul aburind.....A fost un vis, sunt ACASA iar de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabis77 spune:

Mi-as dori sa petrec un Craciun la munte, intr-o cabana inconjurata de zapada!
Anul acesta o sa-mi petrec Craciunul in casa noua, alaturi de sotul meu si fetita noastra si de toti cei dragi!
Craciun fericit, tuturor, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magrad spune:

Mi-as dori sa petrec Craciunul la parintii mei, impreuna cu cele doua fetite si sotul meu. Si sa fie muuuulta zapada!

Craciun Fericit!

Mami de Malina & Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza21 spune:

Mi-ar placea sa plecam la DISNEYLAND, sa vedem minunatele personaje Disney.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smecherull spune:

Cel mai mult as vrea sa petrec Craciunul la Sinaia. Este foarte frumos acolo.Este un loc de vis,zapada multa,distractie multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alge spune:

mi-ar placea sa petrec craciunul la munte, impreuna cu toata familia, langa un brad mare si frumos impodobit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FLORINZAINEA spune:

Petrecerea Craciunului pentru mine este alaturi de familie, prieteni, cei dragi sufletului. Locatia este mai putin importanta, poate fi o cabana, propria casa sau a oricaruia dintre noi. Placerea apropierii de cei dragi in astfel de situatii/momente este cel mai scump cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1975 spune:

Mi-ar place sa imi petrec Craciunul cu familia si prietenii la munte ,in Maramures la o pensiune agroturistica cu preparate traditionale si multa zapada,sa uit de grijile casei si de cele de la serviciu......dar nicaieri nu e mai bine dacat acasa ,nu-i asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umaro spune:

Impreuna cu cei dragi la VIENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca21_suciu spune:

Cea mai mare dorinta a mea ar fi ca anul acesta sa petrec Craciunul acasa la parintii mei.
Deoarece am doua surori in Spania si un frate in Luxemburg,visez ca o zana buna va face o magie cu bagheta ei fermecata si ei vor aparea acasa la parintii mei in seara de ajun chiar in momentul in care ne asezam la masa.
Urmeaza lacrimi de bucurie,rasete de copiii si povesti din copilarie.
Ar fi minunat sa fim iar toti acasa,forfotind in seara de ajun,nerabdatori sa se faca dimineata sa fugim la brad si sa ne desfacem cadourile pregatite de mama,la fel cum faceam in copilarie.
Acesta este visul meu de Craciun.

Mergi la inceput