America (215)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Eu am mincat salata de vinete, dar cum mi-am pierdut temporar gustul, dijeaba .

Miere, merci de link. Si "4 luni 3 saptamani si 2 zile" tot pe Sundance l-am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ramona, pls da reteta de cornulete!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

http://unseremblog.blogspot.com/2010/08/cornuri-cu-unt-600-g-faina-alba-1-plic.html
Am folosit ulei in loc de unt, am vazut ca asa imi place mai mult si la piine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Saru mana, saru mana ptr reteta Miere si am retinut o si pe a Ramonei ;)

Sanzi , Francescuta creste creste, parca prea repede. E o dulcica fetita asta! Ce boierie romaneasca acolo la voi la bucatarie!!!


Ramona nici Ralu nu e departe de Alex (chestia cu batul)...


Iulia sanatate multa!


Eu am RO pe masina si azi mi a strigat unul La multi ani! ha ha; am percutat un pic cam tarziu.




Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

"La Multi Ani!" de ziua Romaniei, Corina tare faza cu strigatul din masina ... eu cred ca nu ma prindeam nici atata, zona in care stam nu prea are emigrantzi de nici o culoarea, daca mai auzeam si romaneste ...

Iuliana, multa sanatate ...ce-ai patit de te-ai aranjat asa bine?

Miereamara, Aidan e un dulce si jumatate, pe langa ca-i frumusel foc ... deh are cu cine semana la asa parinti , e si destep foc

Corina, asa-i ... , iti dau dreptate mai bine slab, decat sa aiba a se lupta cu kg. Eu am fost dodoloatza (Sa nu spun grasa ) de cand m-am nascut ... si tare-am suferit. Eu ma bucur cand mi se spune ca Patrick arata slab, mai bine asa ... Cand eram mica la scoala ma strigau grasa ... deh eram mai plinutza, si tocilara ca aveam note bune... nu ma alegea nimeni in echipa la sport n-a fost fun deloc. Intotdeauna de cand ma stiu m-am luptat cu kg si cu ele de gat voi ramane.

Sinzi_Ana, nu-ti deschizi un summer camp, sau spring camp ceva de desen art and craft ... noi trimitem copii cu cea mai mare placere... si eu tot cu salata de varza, ca sunt la regim ... asa usor inainte de sarbatori.

Fetelor, nu stiti vre-un magazin de echipament de ski, care daca cumperi de la ei, si peste 2 ani caci creste copilul, sa-ti dea ceva discount la altul nou, daca tot ai luat de la ei ... ceva de genul asta. Am auzit ca exista ceva lant-uri de magazine pe aceasta idee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Newmami, si pe mine ma intereseaza un magazin de ski....nu neaparat pt echipament...cat pt haine ....anul trecut i-am luat salopeta de ski...anul asta vreau sa il trec doar pe pantaloni...Skiuri...nu ne legam la cap...noi ajungem 2 sapt pe an la ski...si nu merita!!! Mai degraba nautice. Patrick arata super bine...David a pus aripioare in Romania...desi buni l-a dus la sport...dar si indopat pe masura!!! Acum parca incepe sa le piarda...si nu se grabeste ca inca e buni la noi...


Ramona, da da!! Hai la Disney!!! Noi nu ne-am mai baga la magic kindom, dar cu placere in alte parcuri!!!!!


Eu sunt super furioasa ca DAvid mi-a luat azi un C la math (adica facu 6/10 la un test)....si a gresit fix la 7+5, 9+3, 6+6 si 3+9 ...Ce sa mai cred...ca ma oftic de mor????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Fetele cu magazinele sport, incercati asta:
http://www.rei.com/
platesti o data 20$ pentru card de membru. Au politica, ccca poti returna orice oricand, in orice stare. Sunt mai scumpi nitel, dar recupereaza la returnari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Merci frumos, Corina, NewMami. Cred ca m-am captusit de Thanksgiving, ca au fost un bebe si un adult bolnavi in grup. De duminica seara trag, problema e ca miine trebuie sa ma prezint la birou.

Sinzi_ana, NewMami, pt echipament uitati-va si pe


http://www.dickssportinggoods.com/

http://www.buckmans.com/

scuze, coloradoskiandgolf nu vinde on line.

Dar acuma este plin sezon, reducerile au loc off-season (Denver, de ex. are in Septembrie, de Labor Day weekend).

NewMami, se returneaza, da, si primesti discount pt urmatoarea pereche. Majoritatea marilor retailers ofera optiunea asta. Eu am facut tranzactia la fata locului, nu stiu cum fct prin posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Sinzi_ana, da, da, acolo la voi ski nautic mai iute decat pe zapada si e si fun.
Deocamdata echipamentul lui Patrick de ski nu e f. scump, anul trecut ne-a costat $150 cu totul si mai poate merge si anu asta cu el fara probleme. Dar ma gandesc ca la anu ii trebuie altu nou si sa incep sa ma documentez sa vad care dau discount-uri mai bune, si cum spune Iuliana, sa le ochesc la sfarsitul sezonului.
Haine de ski, pentru noi cei "batrani" avem Columbia, iar la PAtrick de obicei ii cumpar numai online, ca lui vine orice, nu trebuie sa incerce. Anul asta m-am dus cu Obermeyer din cap pana la sosete , e super bun si frumos. Iar costumul are o chestie care ii dai drumul si la maneci de la geaca si la pantaloni si ii vine si la anu. Drept e ca redus a costa $135 ... cam mult, dar daca il poarta doi ani va fi OK. Ptr. scoala i-am luat unu ieftin..., sa-l handraleasca toata ziua macar nu-mi pare rau daca isi rupe pantalonii in cur caci dupa asta Oberrmeyer as fi ca-i frumos dar si scumputz.

Iuliana, sanatate multa si merci de link-uri. Noi am luat anu trecut de la MCSports, in sale ce-i drept ... sale bun, noua clapari de la $250 la $43! Dar astia nu iti iau echipamentul inapoi, ca sa-ti iei altul nou.

Sinzi-ana, nu te mai necaji , poate a fost obosit David, poate plictisit, eu sunt sigura ca le stie. Poate s-a grabit. Asa face al meu ... mi-a spus invatatoarea ca tot timpul vrea sa fie primul, de multe ori ea nici nu termina de spus ce trebuie sa faca si Patrick vine cu foaia ... il trimite inapoi of course ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sinzi, nu cred ca trebuie sa te superi. Am vazut ca David stie bine mate, daca nu face asa la fiecare test inseamna ca a avut si el o zi mai proasta. Ma trezesc si eu ca Alex mai greseste la chestii usoare, de se mira si el cum de a gresit! Ametit.

NewMami, daca gasesti sale atit de bun cred ca iesi mai bine decit cu programul de discount. Cele vechi le poti vinde pe Craigslist.

Mergi la inceput