America (215)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ramona, asta e facuta acum o luna si ceva



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vazut asta, demential micul matematician!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

E un dragut Aidan !!! Si cum ride la sfirsit, mor de dragul lui!
La multi ani Andreelor si Andreilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Nu mai avem altele, dar tb sa il filmez. Acum numara pana la 15 in engleza si pana la 10 in romaneste. E pasiunea lui cea mai noua, sa numere orice: masini, copaci, frunze.

Azi dimineata s-a trezit la 5.30 si statea in pat langa mine. La un moment dat il aud: wow, sailboat! eu il intreb unde? si imi arata o umbra pe tavan care semana cu o barca:))Are o imaginatie f bogata si a inceput sa spuna si minciunele:)) e foarte convingator, chiar revoltat daca nu il cred:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ramona ; ne au trecut mucii dar ieri am mers la vaccin :(. Sanatate Anutei. Ce mai face feciorul cu scoala?

Pumba bravo fetitei; este f bine sa stie doua limbi!

Miere, sper sa va iasa mutatul lui Aidan ca ma gandesc ca i maricel si nu va va fi usor.Stii ca la maturitate inaltimea va fi dubla fata de cea la doi ani? Ralu a avut 90cm dar eu tot sper sa nu se confirme chestia asta ce mi a zis o doctorita ei...Vezi ca fura din frigider ;)!
UNDE sa te intreb cum faci painica? si daca nu se usuca repede?

Lexi artist are mama; mi as fi dorit si eu asa la Ralu dar nu i in gene...

Andreea, nu te ingrijora; mai bine mai slabut decat chinuiala cu dulciuri, dietete etc etc asa de mititei.


Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Adica vrei sa spui ca va avea 1.90?? Haha!

Coca de paine o fac la masina de paine, am o reteta f usoara: 1 cup apa calduta, 3 cups faina de paine, sare, 2 tablespoons ulei de masline si 1.5 teaspoon de drojdie pt masina de paine.
Dupa ce se face aluatul, il scot si il pun in cuptor (ung cu ulei de masline pe deasupra).
Painea asta nu se usuca si nici nu se faramiteaza, este ca painea pe vatra.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Merci, Ramona. Cel mai agasant e ca nu pot face nimica, desi ar fi atitea de facut in casa...

Am butonat la tv si am prins "Politist, adjectiv" pe Sundance.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Serios, l-au dat pe Sundance?
Uite un site cu filme romanesti
http://filmeromania.blogspot.com/

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ce de lume si activitati aici!!!!

Azi Buni face fasole cu carnati in cinstea Romaniei si avem musafiri!!!!....eu ma multumesc cu o salata de varza doar!!!

Si eu subscriu la filmele cu Aidan, dar astept si noutati cu Francesca!!!

Si pozele Ramonei cu ap cel nou !!!!

Vreau si eu un copil talentos la desen...sa am cu cine picta....Ramona, daca veniti la vara aici, ma abonez sa pictez cu Ana (macar asa, sa incep/termin si eu acuarelele si creioanele cumparate cu pasiune)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Este destept foc Aidan!

Corina, e mai bine Alex, dar asa e el - trebuie sa stai cu batul ca altfel nu face treaba. Acum merge mult mai bine, nu stiu ce am facut ca ar trebui sa tin minte. Ne-am inteles si il las si la computer - pina la prima abatere.
Ana-i mai bine, dar nu i-a trecut de tot. Saptamina trecuta a fost chiar nasol.
Eu nu cred ca stiu ce inaltime a avut Ana la doi ani, la Alex sigur am notat. Acum sint curioasa!

Enjoy Iulia, vezi ce filme mai gasesti. Am vazut si eu recent Politist, Adjectiv - pe Netflix.

Tot asa fac si eu piinea. Pun si un pic de miere. La ulei mai trisez, acum le-am pus niste Barlean's, adaug tot felul de chestii sanatoase (sper!) in piine (plus chia, flax meal...) Eu o las sa se coaca in masina. Am mai facut o reteta pentru cornuri, a fost nu demult la bucatarie un subiect despre asta. Se face cu lapte si cu oua, ies nemaipomenite! Am facut tot felul de modele, umplute cu rahat, cu brinza sau seminte deasupra, aoleu - nu vreau sa ma mai gindesc!

Sinzi, numai ce zise sotul sa mergem la Disney ca Ana n-a fost pina acum. Unfortunately noi platim impozitul pe casa INTEGRAL luna viitoare (bad idea!), plus asigurari, HOA fees. Ma doare capul cind ma gindesc, uite cum nu-mi tihnesc mie sarbatorile!
Bad me, am desfacut aparatul, am constatat ca-i frumusel, dar nu m-am invrednicit sa vad pe care butoane am de apasat.

Mergi la inceput