Fluturasi de martie-aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, emotia era pt serbare...
iar cu gurita de praji sa te gandesti ca as papa si eu....
azi la gustarea de seara am papat o felie de paine alba...cu pateu prima oara in sarcina pateu....
in seara asta am facut budinca de dovlecei cu ou, marar, branza sarata

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


nu pot fi coerenta
felia cu pateu am considerat-o ca o cadere..
iar budinca era idee de papa ca am vazut ca vb de asta

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna seara

eu tot citesc si nu am timp sa scriu
la salon abia citesc,iar cand ajung acasa imi ocupa timpul Maria

multzumesc mult fetelor care mi-au admirat burtica "micuta" si incerc din nou sa lamuresc fetele care nu au intzeles ca nu ma vait ca-s grasa,sluta si urata ci ca iau kg intr-o viteaza ametzitoare in conditiile in care nu mananc mult,dar mananc!!de 3 sapt iau sapt si kilogramul,ceea ce nu mi se pare normal...la kg mele si inaltimea mea si starea mea de gravidenie e ok cum arat,dar in ritmul acesta si avand in vedere sapt care mai sunt nu-i ok ...abia ma obishnuiesc cu o greutate si o tratez ca atare ca se mai pune 1 kg,dar nu iau cu sutele de grame ci pur si simplu 1kg si ma mentzin toata sapt asha,apoi mai trece o sapt alt kilogram...daca nu ash avea grija oare cate kg s-ar pune,eu de aceea sustzineam de la incepu ca eu am o problema cu kg si ca dc nu ma ingrijesc pun foarte multe si foarte greu le dau jos
concluzie nu ma simt grasa doar ritmul meu de ingrashare nu e ok

in rest sunt bine sanatoasa,am fost si la sala de 2x sapt asta..am facut doar ce am putut,am fost la pilates...cu pauze lungi si dese si doar sa fac miscare ma duc,nu sa slabesc sa se inteleaga si acest aspect
oricum am cu multe kg peste multe dintre voi,noroc ca am inceput de la o greutate mica,asta ma salveaza

acum ii fac sotzului cartofi prajiti,de care nu am sa ma ating sperand ca maine la cantar sa nu arate acel kg in plus,deshi acum 2 zile era acolo...macar ma consolez cu ideea ca eu in trim III nu mai pun asha alert

va pup pe toate,citesc tot periodic doar ca nu am timp sa scriu




Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 24+ cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

anaxena, super ca faci miscare ca iti face bine, cum stai tu toata ziua in picioare sau pe scaun...

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

anaxena, super ca faci miscare ca iti face bine, cum stai tu toata ziua in picioare sau pe scaun...

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

in mare lucrez pe scaun de stilist



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 24+ cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ia sa vedem daca mi-s toti neuronii acasa si daca imi amintesc despre ce ati vorbit azi toata ziua

Acum am pus o pizza la cuptor ca Nick e mort dupa pizza ce fac eu si zau daca stiu de ce nu nika special in ea Eu nu mai mananc nimic ca am mancat puiul ala si salata la pranz is apoi niste chestii sarate , niste saratele si imi stau in gat nu stiu de ce plus ca iar retin apa si mi-s mainile cam umflate si nu numai mainile si am mai mancat si saratele

Multumesc fetelor care mi-au admirat burtica

Andreea, burtica ta e frumusica si creste asa frumos

Ally, cred ca aparatul foto e de vina , eu nu am slabit , sau poate asa am fost mereu ... oricum eu nu ma vedeam cat china nici inainte , doar ca-s bine facuta, sa nu spun lata in spate , plus ca-s grea a naibii in oase

Ailed, deci tu trebuie sa duci cntaru la doctor, cred ca racit si s-a rablagit Glumesc Bravos ca poti desi nu e usor, eu nu as putea sa numar gramele si caloriile, fara suparare, ca nu bat shaua pentru nimeni acum, sincer parerea mea despre mine ca ma cunosc

Scrish, nu te mai supara aiurea, zau asa ... tu stii cel mai bine ce simti si nu trebuie sa lasi pe nimeni sa iti strice buna dispozitie, tu mamica sexy ce esti bebe ala a tau care nu are nume inca nu vrea o mamica suparata si frustrata, fruntea sus

Roxy, ehh burtica creste dar azi eram super balonata ca deh, retin apa , plus ca eram nedusa la baie , acum s-a rezolvat problema dar am dat in altele, am mancat ca sparta la saratele si puiul ala pe grill mi-a cam stat in gat si ala si habar n-am de ce Oricum , creste creste burtica si nu numai a mea Aseara inainte sa sar in pijamale ma admiram goala in oglinda si imi mangaiam burtica si Nick se uita la mine da nu la burtica, la ce ii faceam eu capu` calendar saracu si deodata vad ca nu se uita la burtica si ii spun : ai vazut ce mi-a crescut burtica, Little smithy creste , cred ca are cam 5-600 grame acum ..bla bla uri de-ale mele...si el zambaret si ironic un pic asa , cum de am indraznit eu sa il intreb asa ceva zice: pai eu in fiecare zi vad cum creste burtica si eu eram suparata ca nu se uita la burtica

Pisuc , felicitari pentru eco si bebe sanatos si perfect Vazut pozici, asteptam mai multe si cu ochii doamnei doctor cardiolog!

alina.n imi pare tare rau daca schimba astia legea iar , nu mai stiu ce sa mai faca citeam ieri ca directorul FMI e de parere ca Romania in curand intra in faliment si astia de la guvernare se fac ca ploua

Happiness, cum te simti si ce mai face Andrei? Sper ca e mai bine si tu nu ai luat nimic de la el, nici bubite si nici febra

Yasmi, multumesc.. burtica mea cred ca e asa cum era a ta la prima sarcina Felicitari pentru fetita asa isteata si cuminte cum sa nu fii mandra de puiul tau ???

Madutza, hai ce faci ? ai scris mosului ca vrei un laptop nou ? daca nu pune mana si scrie fuguta scrisorica Azi cand am fost prin oras m-am gandit la tine

Simona, mai ai 2 zile de munca si dupa aia liberrrrrrrr!!!!! Trec repede si alea 2 zile si dupa aia trai pe vatrai acasa

Miki, te-ai apucat de invatat ? Hai ca te stresez si eu , daca nu aveai destui sa faca asta Scuze

Deea, nu pot sa cred ca nu ai fost sa vezi macar Ikea o data pana acum ? vorbesti serios sau ne pacalesti ? Cat despre stefy si gelozia ei , pot sa spun ceva ce am auzit si eu de la cineva: dragostea nu se imparte , se inmulteste cand apare un al 2 lea bebe in familie!!!

Catank, gata treaba pe saptamana asta ? ce faci bun in weekend?

Viss, cum sta cumoralul , tot asa ? Buburuzele trebuie sa fie tare zbenguite pe acolo cand mami e asa fericita? Cand ai lucrarea de sustinut ?

ina.click, ai cerut parola si am vazut ca ti s-a trimis PM cu datele, asteptam pozicile promise

cristina_sb, ce lucrezi tu asa tarziu in fiecare zi, ca numai dupa amiaza sau seara te aud ca pleci la munci ?

Cami_antonia, bafta la doctor si la multi ani sotului pentru maine!

djlaura, mai ninge la sinaia?

ama22, tu ce mai coci ? sau esti iar super busy la munca ?

Stefyapost nu ai mai intra de vreo 2 zile, tu ce faci ? esti bine ? sau tot prin butoi ai treaba, sper ca nu

Persi, eu nu ti-as recomanda baile in cada, eu din toate sursele pe unde am citit sau auzit, plus moasa mea mi-a interzis, nu e buna baia in cada, numai dushuri si nu foarte fierbinte apa, potrivit

Iar ma scris un roman, are cineva niste banda izolera sau scoth sau leucoplast ?



_
Mind the Bump!22+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza nu mai ninge si sa dus si aia care era ca a plouat dupa ce a nins asa frumos ca in basme

_
22 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


nu pot fi coerenta
felia cu pateu am considerat-o ca o cadere..
iar budinca era idee de papa ca am vazut ca vb de asta

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11


da, budinca asta o fac si eu si e f f apreciata de vlad

mami de Vlad 09.04.2009 si s26 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph cum faci pizza la cuptor sa le fac si eu la ai mei...
Auzi si la mr. Smith nu creste burtica cu atatea bunatati?
sa sti ca m-am gandit si eu ca s-a stricat cantarul dar... nu..
si nr doar carbohidratii sa sti...
am zis ca dupa ce nasc fac o carte de bucate pt gravi cu pb ca ale mele, ca am facut niste papa pana acum... si helthy si yammmy

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Miki, te-ai apucat de invatat ? Hai ca te stresez si eu , daca nu aveai destui sa faca asta Scuze

Iar ma scris un roman, are cineva niste banda izolera sau scoth sau leucoplast ?



_
Mind the Bump!22+Sophia Nicole


strumph, nu m-am apucat si mi-a pierit si cheful de cand cu stirea cu indemnizatia..asta seara am fost intoarsa rau din cauza astora, nu stiu cum o s-o scoatem la capat..ce fac cu un copil de cateva luni? cui il las ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s26 cu

Mergi la inceput