Gravidute prin FIV(65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

am mai gasit si asta:

http://www.medwire-news.md/45/84137/ObGyn/Warning_over_use_of_fetal_heart_rate_monitors.html

Ce sa fac, daca am atata timp de navigat pe net ...
totul e sa nu cand dau de unele info!...

v-ati baut cafeluta?


Gabi+21
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mda, e interesant articolul. Mai ales ca la un moment dat ma batea si pe mine gandul sa-mi iau un aparat din asta...

in sapt 19+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Gabi, asa era Emi al meu in burtica... mereu intram in panica pentru ca nu dadea niciun semn cate o zi intreaga... el si acum doarme mult, asa facea si in burtica Asa ca bucura-te, vei avea un copil cuminte! Ai mei sunt exact asa cum erau in burtica.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

vesti bune, fetelor!

am fost azi la dr mea care a cautat hematomul subcorial si nu l-a gasit!!!! a zis ca e aspect normal, a pus Doppler pe o zona mai hipoecogena si a zis ca nu e problema! sigur ca placenta tot acolo e, n-o sa se ridice...dar asta e, stam la patut.
e bine dezvoltat, colul inchis

asa ca stau cuminte la pat in continuare si probabil, ma lasa acasa de sarbatori... i-am promis ca fac si perfuzii...in sfarsit, mai e pana atunci, sper fara evenimente.

toate fetele

Gabi+21
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Gabi draga, ce ma bucur!
Chiar azi ma gandeam asa din senin la tine, si chiar m-am gandit "Sigur Gabi o sa aiba un baietel sanatos si frumos" asa ca un feeling puternic si eu crede-ma ca le am pe astea cu intuitia ).
Sa ai grija de voi! Te imbratisez

Bryny ,sa-ti traiasca baietelul, ce ma bucur, cand imi amintesc ca eram deodata la Viena in martie, cum trece timpul!

Buburuza, sa ai o nastere usoara, hai ca esti aproape, nu te mai stresa defel! Si la tine ma gandesc deseori cu drag - a venit iarna la Leuven?


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s22 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

salutari fete dragi!
vin si eu dupa ceva timp in care am absentat.
gabi B,iti doresc multa,multa sanatate tie si flacaului tau care trebuie sa stea cumintel la caldurica.
voiam sa va intreb daca stiti ceva de yarrina,eram f curioasa daca a nascut.
va pe toate,mamici si burtici!

+21




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Buna fetelor!
GABI, ma bucur sa aud vestile bune

Eu am fost azi iar la un cntrol pentru ca am niste scurgeri care imi dau batai de cap...si mi-a spus ca bebele este bine, scurgerea nu vine de la el din uter ci este de pe col.Se pare ca niste infectii pe care le aveam dinainte de FIV, imi dau de furca acum, pt ca nu s-au vindecat.
Insa ma asigurat ca bebele este bine, iar azi pt prima data mi-a aratat cum ii bate inimioara....nu mi-a venit sa cred...atat de mult mi-am dorit sa-i aud inimioara sa stiu ca traieste....pot spune ca sunt fericita abia acum!
Nu vreau sa ma gandesc la ce va urma dupa, momentan sunt fericita...

Va pup si va doresc sarcini usoare in continuare la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Gabi,ma bucur ca bebe e ok si colul este inchis! Stati cumintei la pat si fii cat optimista, TREBUIE SA INVINGI!

Melisa, felicitari pt inimoara!

Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Catalina, poti sa-mi spui te rog din a cata sapt. ai inceput sa reduci doza de progesteron? Ai scos utrogestanul si ai ramas pe crinone pana la sfarsitul sarcinii? Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Gabi, pai cred ca si la Herghelegiu, daca vei merge, nu o sa-ti vada hematomul! La mine nu a mai vazut nimeni niciun hematom...

Am o nelamurire: analiza pt streptococul beta hemolitic in ce sapt se face? E tarziu in sapt 36?
Pana la urma daca iese pozitiva imi mai da acum anitibiotic, sau ii vor prescrie bebelinei?
Mie nu imi vine sa mai fac nicio analiza, dar medicul mi-a zis ca e musai!

34+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput