Gravidute prin FIV(65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Gabi, clar cu gradinita, vor fi doi baietei frumosi si voiosi! Sper deci ca stai pe langa mine (zona Piata Victoriei...)

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s21 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

catalina, am uitat sa precizez ca baietelul lui bryny se numeste Florin (pt prima pagina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tot pt prima pagina a nascut si ianna2002 - un baietel de (2450g) si o fetita de (2000g), pe 5.11.2010
sa fie sanatosi si sa creasca mari

+31 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Pisucmic, ma bucur ca baietelul este ok, sarcina usoara in continuare!Pupici la amandoi!

Ianna, FELICITARI! Sa creasca mari si sanatosi!

Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Pisuc, ma bucur pt vestile bune! Felicitari! Bebeul tau e chiar grasunel

in sapt 19+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Dragelor,
eu nu il simt pe bebe la fel de activ in fiecare zi.
Inainte de eco misca destul, vedeam chiar din exterior cand se misca. Acum, de 2 zile, simt o bataie slaba si apoi, nimic toata ziua.
La voi e la fel?
O fi din cauza ca iau Diazepam 1/2 tb seara? (mi l-a dat pt miorelaxare). dar in alte zile se misca mult mai mult! cu tot cu diazepam - tratamentul asta il iau de cand am iesit din spital, din sapt 15.

sint un pic ingrijorata! desi stiu ca, pana nu vad rosu inaintea ochilor, partida nu e pierduta!

Gabi+21
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Gabi, fii mai optimista! Cum adica sa vezi rosu inaintea ochilor??? Ce-ti veni? N-ai zis ca e ok colul? Si nu faci efort, iei tratamentul... E normal sa nu-l simti la fel de activ mereu. Plus ca deocamdata e mic. Stai sa se faca ceva mai marisor si o sa-l simti si mai bine, dar nici atunci n-o sa fie la fel de activ mereu.


in sapt 19+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Gabi, optimism, optimism si iar optimism!!!
Probabil unde tu stai numai in pat, si bebele, neleganat cine stie ce de miscare, e si el mai putin activ.
Daca ai vreo dilema, repede-te si fa o eco sa fii linistita, dar daca misca si o data pe zi e OK!
Si eu mai am panici din astea, in unele zile e mai lenes

Te imbratisez!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s21 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Fetelor, e normal sa va faceti griji...Desi atata timp cat misca cel putin la 12 ore e ok, cel putin asa mi s-a spus mie aici! Buburuza mea nici acum nu e foaaarte activa...Mai are si zile mai jucause, dar destul de rar...Acum, noi suntem si mai micute si nu avem atata forta ca beieteii.
Stiu ca optimismul ajuta mult, dar inteleg perfect ca uneori chiar e greu sa nu te lasi coplesita de paranoia...Am si eu astfel de momente...si parca mi-as dori sa nasc si sa trec de etapa asta...dar sunt convinsa ca nici chiar dupa nastere paranoia mamicii nu dispare...

Pisucmic ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la echo!!!Sa ai parte numai de asemenea vesti!

Duminica placuta si aveti grija de burtici!Numai bine!

------------------------------------
Cea mai fericita 36+

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

multumesc, pisuc si buburuza!
asa deci, si alti bebici sint mai lenesi!... E bine de stiut ca daca misca la 12 ore, e ok.
m-am mai linistit

am gasit pe un forum canadian de gravidute prin FIV ceva despre un monitor fetal pt acasa. uite aici:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270564382421


fetele dragi

Gabi+21
placenta previa centrala

P.S.: pisuc, eu stau prin Dristor, o sa fie gradinitele cam departe...dar asta nu impiedica mamele sa fie prietene

Mergi la inceput