Pufusori din Ianuarie si Februarie 2010 (cap 170)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Fetelor stiu ca mai sunt 2 luni pana la luarea motului dar eu nu stiu ce obiceiuri sunt si cum se face.
MA puteti ajuta?
Multumesc


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami

Obiceiurile depind de la zona la zona. Nu au nicio semnificatie religioasa insa, deci fiecare face cum crede.
Noi vom organiza o mini petrecere la noi acasa, nasa ii aduce un rand de hainute noi, ii va face un motz cu o fundita rosie (ca piticul are suficient par, la sora-sa abia a reusit sa taie cu o forfecuta de pielite, ce sa prinda in funda?) si il taie. Apoi pe o tava se pun diverse obiecte, care pot semnifica o cariera anume sau anumite calitati si copilul alege 3 obiecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna ziua.
lml A de dulcineea.

deja miroase a sarbatoare, brazi, ninsoare.....

mamicile care folositi aparatul de aerosoli ce dozaj de solutie puneti si ce solutie? am cumparat azi aparat avem imrpumut pe cardul de salarii si am luat banuti de acolo. daca nu cumparam apaartul acum cand am nevoie... piciul meu ink tuseste rau. mia zis dct dupa ce terminam augmentinul sai dau suemtrolim ink 2 zile. si pt aparat mia dat sa pun jum de fiola de ACC cu 1 ml de ser fiziologic. dar voiam sa va intreb voi ce solutii puneti. mersi. ma intreba dct cum de lam racit in halul asta iti vine sa te sui pe pereti ca doar nu lam racit eu........

am vazut poze cu ucuta, daria

eu am inceput sa iau parasinus de raceala ca imi simt capul cat o banita si tantum verde.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

am vazut si poze cu dani de BF

lucia asa este obiceiurile depind de la zona la zona. la noi nasa ii cumpara hainute, il imbraca d ela piele, ii pune banuti in par cu ceara asa in forma de cruce si ii taie si apoi il pune sa aleaga de pe tava. nasa ii mai da si un ban(cred) asa a fost si la cel mare, noi ii luam un cadou. sa vedem ce mai este pana in ianuarie. si facem masa acasa. la noi o sa fie foarte retstrans doar parintii si nasa. daca vrei poti invita si prieteni sau alte rude

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

nema razgandit cu papagalul pt cel mare. nema hotarat sai luam un elicopter din ala care il controlezi cu telecomanda. ink nu stim pt pici am vrea un gumy bear, sa vedem.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buna ziua.
lml A de dulcineea.

deja miroase a sarbatoare, brazi, ninsoare.....

mamicile care folositi aparatul de aerosoli ce dozaj de solutie puneti si ce solutie? am cumparat azi aparat avem imrpumut pe cardul de salarii si am luat banuti de acolo. daca nu cumparam apaartul acum cand am nevoie... piciul meu ink tuseste rau. mia zis dct dupa ce terminam augmentinul sai dau suemtrolim ink 2 zile. si pt aparat mia dat sa pun jum de fiola de ACC cu 1 ml de ser fiziologic. dar voiam sa va intreb voi ce solutii puneti. mersi. ma intreba dct cum de lam racit in halul asta iti vine sa te sui pe pereti ca doar nu lam racit eu........

am vazut poze cu ucuta, daria

eu am inceput sa iau parasinus de raceala ca imi simt capul cat o banita si tantum verde.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


doar solutia reomandata de doctor, iar daca nu ser fiziologic simplu . eu i-am facut cu dexametazona o zi si ser fiziologic cate 10 minute dar numai la sfatul dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buna ziua.
lml A de dulcineea.

deja miroase a sarbatoare, brazi, ninsoare.....

mamicile care folositi aparatul de aerosoli ce dozaj de solutie puneti si ce solutie? am cumparat azi aparat avem imrpumut pe cardul de salarii si am luat banuti de acolo. daca nu cumparam apaartul acum cand am nevoie... piciul meu ink tuseste rau. mia zis dct dupa ce terminam augmentinul sai dau suemtrolim ink 2 zile. si pt aparat mia dat sa pun jum de fiola de ACC cu 1 ml de ser fiziologic. dar voiam sa va intreb voi ce solutii puneti. mersi. ma intreba dct cum de lam racit in halul asta iti vine sa te sui pe pereti ca doar nu lam racit eu........

am vazut poze cu ucuta, daria

eu am inceput sa iau parasinus de raceala ca imi simt capul cat o banita si tantum verde.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


cat are o jumate de fiola ACC??? doza e de 0,5 ml de ACC (fiola) la 2 ml ser fiziologic!!!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Va invit la a doua cafea pe ziua de azi, eu o beau black , dar pt cine vrea punem si lapte , frisca, de toate.
Anastasia se joaca cu mama asa ca vizionez si eu in liniste pufuletii.

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Am plecat la service cu iPhonul, mama, ce tuta sunt uneori!! mi-a zis nenea ala ca s-ar putea sa il tin de bibelou de acum incolo, dar sa vin totusi sa vaza despre ce e vorba....mor nu alta!
mi-l facuse cadoul de craciun anul trecut sotul.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buna ziua.
lml A de dulcineea.

deja miroase a sarbatoare, brazi, ninsoare.....

mamicile care folositi aparatul de aerosoli ce dozaj de solutie puneti si ce solutie? am cumparat azi aparat avem imrpumut pe cardul de salarii si am luat banuti de acolo. daca nu cumparam apaartul acum cand am nevoie... piciul meu ink tuseste rau. mia zis dct dupa ce terminam augmentinul sai dau suemtrolim ink 2 zile. si pt aparat mia dat sa pun jum de fiola de ACC cu 1 ml de ser fiziologic. dar voiam sa va intreb voi ce solutii puneti. mersi. ma intreba dct cum de lam racit in halul asta iti vine sa te sui pe pereti ca doar nu lam racit eu........

am vazut poze cu ucuta, daria

eu am inceput sa iau parasinus de raceala ca imi simt capul cat o banita si tantum verde.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


cat are o jumate de fiola ACC??? doza e de 0,5 ml de ACC (fiola) la 2 ml ser fiziologic!!!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)






doza de unde? de pe prospect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

ce ti-e si cu nebunia gummy bear! ce stie sa faca asta? danseaza, vorbeste, face cartofi prajiti??? Am vazut desenul animat, vazut ca e in mai multe limbi si in afara de asta? Ma feresc in general de jucarii care au o singura melodie in sistem, altfel vai de urechile mele! (stiu cum a fost la ela...)

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput