Pufusori din Ianuarie si Februarie 2010 (cap 170)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Multumim de capitol Tomaca !!!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

eu trebuia sa plec, dar nu am unde...Yannis doarme rupt, nu pot nici sa il imbrac e carpa...asa ca mai astept...intre timp am recuperat ce ati scris.

Felicitari JIJI pentru dintishor!!!

LML Tudorel de Tomaca! sa ne traiesti si sa ai grija de mami , sa-i arati si ei intr-o buna zi cum e mersul in 4 labe

de Yannis




Iaurt bio cu vanilie este si la mega image in borcanel de sticla. parac este sub marca lor, dar nu mai stiu sigur. Are un ambalaj cu verde, mai ales capacul.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Intrebare: a trecut cineva la LP formula 3, sau cum s-o numi? Parca se trece de la 10 luni, dar mie doctoritza nu mi-a zis nimic.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Intrebare: a trecut cineva la LP formula 3, sau cum s-o numi? Parca se trece de la 10 luni, dar mie doctoritza nu mi-a zis nimic.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan







noi suntem pe NAN3 de la inceputul lunii, nu am intrebat doctorul, am trecut ca mi s-a parut ca nu se mai satura cu NAN2, seara imi bea si 2 biberoane inainte de culcare, cum am trecut pe NAN3 a revenit la un biberon pe seara

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Intrebare: a trecut cineva la LP formula 3, sau cum s-o numi? Parca se trece de la 10 luni, dar mie doctoritza nu mi-a zis nimic.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan







Eu inca nu, dar intentionez sa trec pe nr 3 dupa ce termin cutia asta de LP. Face si Irina 10 luni peste cateva zile si cred c-o sa-mi ia vreo 2 saptamani sa temin punga de LP pe care am inceput-o ieri, asa ca, numai bine, zic eu. Succes! Si multumim pt capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Intrebare: a trecut cineva la LP formula 3, sau cum s-o numi? Parca se trece de la 10 luni, dar mie doctoritza nu mi-a zis nimic.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan





Eu am cumparat aseara Lactana 3, mai am cateva masuri de nr. 2, incep din seara asta cu 3.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Fetelor stiu ca mai sunt 2 luni pana la luarea motului dar eu nu stiu ce obiceiuri sunt si cum se face.
MA puteti ajuta?
Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:


LML Ariana, Tudor, Uca, Amaris si A de dulci!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Intrebare: a trecut cineva la LP formula 3, sau cum s-o numi? Parca se trece de la 10 luni, dar mie doctoritza nu mi-a zis nimic.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan







eu stiam ca dupa 12 luni, cel putin asa scrie pe cutiile de lapte. Si unii dr recomanda dupa un an direct lapte de vaca deoarece LP au f multe chestii in formula si cik e un aport caloric prea mare ptr un copil care oricum mananca si solide si ca ar fi cam in plus toate cele din LP si e ok laptele de vaca....Eu i-as da LP pana la un an jumate macar.... dar pan la 12 luni nu ma agit. Merci, cred ca stiu de care vorbesti de la Mega..alea bio cu verde care se gasesc mai prin toate Realurile , de acolo ii dau si eu cu banane dar uite ca nu mi-a sarit in oki cel cu vanilie...deci sunt borcane mai mari? merg acum sa am uit, va pup!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Intrebare: a trecut cineva la LP formula 3, sau cum s-o numi? Parca se trece de la 10 luni, dar mie doctoritza nu mi-a zis nimic.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan







eu stiam ca dupa 12 luni, cel putin asa scrie pe cutiile de lapte. Si unii dr recomanda dupa un an direct lapte de vaca deoarece LP au f multe chestii in formula si cik e un aport caloric prea mare ptr un copil care oricum mananca si solide si ca ar fi cam in plus toate cele din LP si e ok laptele de vaca....Eu i-as da LP pana la un an jumate macar.... dar pan la 12 luni nu ma agit. Merci, cred ca stiu de care vorbesti de la Mega..alea bio cu verde care se gasesc mai prin toate Realurile , de acolo ii dau si eu cu banane dar uite ca nu mi-a sarit in oki cel cu vanilie...deci sunt borcane mai mari? merg acum sa am uit, va pup!

de Yannis




Lactana 3 e de la 10 luni. Poate alte formule de LP sa fie de la 12 luni pt nr 3, dar Lactana e sigur de la 10 luni.
Da, stiu ca se renunta la un moment dat la LP si se trece pe lapte de vaca, dar as intreba doctorul intai, oricum, dupa 1 an, poate 1 an si vreo 3-4 luni.

Mergi la inceput