Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Paula si noi avem un inceput de fimoza,deci suntem mai expusi la infectiile urinare insa medicul tot nu ne-a propus decalotarea.Ne-a spus ca se va face de la sine,iar la chirurgie nu are sens sa mergem sa chinuim copilasul mai ales ca i s-ar face anestezie totala,ceea ce nu doresc deloc,mai ales ca e atat de micut.
Avem baietei cuminti de acum care nu mai zic nici "pās" la intepaturi.



Fetelor voi cate scutece folositi pe zi?Ca eu am o vecina care foloseste unu de obicei,maxim 2,iar eu vreo 6.Si cand i-am zis m-a facut nebuna,ca sunt scumpe si alte tampenii.Noi foloim 2 baxuri Mega Pack pe luna.Dar nu suport sa-l stiu cu tzumburucul in pipi



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata de la Turda!

si aici a nins, eu una nu sunt f incantata de iarna, de frig..dar asta e... in scimb imi place atmosfera creeata in jurul sarbatorilor, orasele impodobite, vanzoleala si fuga dupa cumparaturi, cadouri...si imi place sa primesc musafiri...cam atat...

crissy, iubita, te admir inca de la inceput...ma inclin in fata ta si ma rog sa-ti dea DD multa putere si rabdare sa treceti cu bine peste toate greutatile...voi sunteti niste fiinte incredibile si puternice, si stiu ca nimic nu va va opri din drum...

btz-ule, m-ai facut sa bocesc acilea... foarte frumos ai spus-o..



LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cristina, ce m-am distrat ca ti-ai trimis sotul in alta camera . pai asa e le distractii, eu de la inceput si pe Maria si pe Isa le-am invatat cu galagie, sa nu se trezeasca la fiecare fosnet. si-mi dorm si-acuma fara probleme. la Isa chiar ii place sa auda vorbe pe langa ea, zgomote, asa adoarme in barfe , iar de muzica nu mai vb! pai cu musafirii asa e, ei vin la tine ca inainte ca la o prietena, nu ca la o mama cu copil mic, mai ales daca ei nu au si nu stiu cum e!! o sa creasca Vlad si o sa treceti peste astea repede

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

v-am zis eu ieri ca o sa ninga la voi !! macar nu mai e asa de frig. dar mie tare nu-mi place cand se topeste zapada si se face fleoscoteala (daca stiti ce-i aia), ca ma stropesc pana la genunchi, asa mi-e mersul ... sa faceti poze la delfinasi cu primii fulgi

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

of, mai fetelor, bb meu e plin de bubite rosii...drita de fam zice ca e alergie..pediatru sa il sun dupa ora 1...ufff
va pun si poze sa vedeti cum arata, poate ati avut si voi cu bbi.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ne-am intors de la vaccin. V a fost cuminte, s-a incruntat si cam atat Dar mi-a adormit in brate si l-am lasat asa juma' de ora, ca oricum de-acuma trebuie sa pape, sper sa mai doarma dup-aia.

Va servesc cu strudele cu mere.

Paula, mi se pare inutil sa chinui bblul, are cumva fimoza, Ca daca nu, eu zic sa incerci sa-l decalotezi tu, cat se poate, la baita.
La noi e ok la capitolul asta.

Noi cunsumam 5-6 pampersi intr-o zi, ca intr-o zi sunt 4, ca intr-o zi sunt 6, depinde cum face pisu,kk intr-o zi.
Eu cred ca femeia aia care sustine ca schimba numai un pampers intr-o zi, ori il lasa in curu' gol pe strumf, ori doar ii place sa se auda vorbind, nu poate tine un pampers atatea nevoi

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

http://family.webshots.com/photo/2120786320102838148BrLPFk

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

cristinuta, uf, asa e cu musafirii...din pacate cei mai multi nu tin cont de faptul ca e bb mic in casa....cand te iei cu povestile si te simti bine, plus cateva pahare de ceva ...

sa te odihnesti astazi...daca poti...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Victo, clar de la detergent nu e - ca are si pe burta, si fata... Ai mancat tu ceva cu seminte (gen kiwi, capsuni)? Sau ai mancat ceva in mod special? Stefan nu are nimic?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

eu il schimb dupa fiecare masa...caca face o data pe zi sau la 2 zile,pipi in cantitati industriale iar scutecele mele eco nu tin mai mult de 4-4.5 ore fara sa dea pe afara(mai putin alea de noapte care tin cu succes toata noaptea).e foarte aiurea sa nu schimbi scutecul,poate face niste infectii urinare de toata frumustea,pe langa eritem.

Mergi la inceput