Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crissy draga mea, lasa ca se face Bea mare si scapi de o parte de stres.
Eu am facut dexometrazona, nu pot spune ca am observat vreo diferenta. N-o fi pe fond nervos ingrasarea? sa-ti mai fi starnit vreo glanda?
Sanatate multa, fetelor!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si la noi ninge, fugim la vaccin.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.

Si aici cica ninge si ploua in acelasi timp...misto

Crissy draga mea,ca tu tare draga imi esti,stiu ca e greu,e foarte greu sa citesti cum delfinasii pe zi ce trece descopera lucruri noi si Teodora inca nu face acest lucru.Dar nu uita ce ti-a zis medicul,pana la o anumita varsta asa va fi.Mamico,fii fericita ca,desi s-a intamplat sa fie nasterea mai devreme ea e sanatoasa,ia in greutate,se dezvolta si nu a ramas cu traumatisme.Doamne Fereste cati copilasi prematuri raman cu sechele pe viata.
Si da,stiu ca e greu,repet,am fost alaturi de tine 12 zile in cosmarul de la Prematuri,desi problema mea era minora fata de a ta nu voi uita niciodata ce ai facut pt mine.

Da fetelor,mamica Crissy venea de 3 ori pe zi la mine sa vada ce fac,iar dupa nastere desi dansa trecea printr-o suferinta mai mare ca a mea tot ea ma incuraja.Jos palaria in fata ta Crissy
Nu stiu cate persoane ar fi fost alaturi de mine cum ai fost tu,nu stiu cati m-ar fi incurajat cum ai facut-o tu,cum ma faceai tu sa zambesc desi urlam in mine.

Esti o luptatoare si tu si micuta ta,asa ca fii optimista,ambitioasa si capul sus.Bucura-te de ea asa cum e,sanatoasa,caci trece timpul tare repede.
Pe parcurs va recupera si ea usor usor,e normal sa oboseasca la exercitii,pana si grasul de Paul obosea,sunt epuizante,unele dificile pentru ei,ea e firava,insa incetul cu incetul se va obisnui cu ele.

In legatura cu VG si eu sunt in plop.Nemescu mi-a dat DPN-ul pe 21,echo arata 41+3 la nastere,Vremera mi-a zis ca l-am nascut intre 37-38 ,iar pe foile de la control:prima tot 37-38 iar a 2a 39.
Deci o mare zapaceala.

Elise cum se mai simte??

Te pup draga mea cuscra si capul sus,nu uita ca aici sunt prietenele tale

Multa sanatate



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

crissy, daca n-ai venit tu la noi, am venit eu la tine , am vazut-o pe draga de Bea cum papa morcovel, si pe tine cum te stresezi cand nu vrea... lasa, scumpo, ca va fi bine, uite la ea cat e de marisoara, e sanatoasa, bucura-te ca sunteti impreuna si vin sarbatorile

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna dimineata si de la noi

aseara am scris un mesaj lung, dar vad ca nu s-a trimis

nu aveam somn, pentru ca delfinasul sef de cateva zile este baiat cuminte, sper sa nu il laud si sa si-o ia in cap

zilele trecute s-a trezit la 5 pentru prima masa, azi la 6 si apoi la 9 fara maraieli, mare minune! bine, azi e minune, dar sper ca macar asta cu ora 5 sa fie de acum la fel...

si ne-am facut si noi program, speram sa ne tinem de el...adica 5 mese la 9/30, 13.00, 17.00, 20.45, 5.00...azi cred ca il cam dam peste cap

ieri ne-a venit scaunul de masa, foarte fain si stabil, usor de curatat, e ca o musama husa de la scaun. si de dimineata a venit girafa sophie. acum se joaca cu ea

ma duc sa il spal ca a facut kk pentru 2 zile, ca ieri a sarit peste

ma duc sa citesc ce ati mai scris si revin

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Am rasfoit si eu albumele cu pozele delfinasilor, care mai de care mai frumos,Doamne ce mari au crescut,ce-a zburat timpul.
Am vazut-o pe frumoasa Medeea si pe mamica ei frumoasa,l-am vazut pe dolofanul ochios de eladea cu intreaga lui colectie de salopete,si pe Eric care e ca o fetita,mai ales cind ii pune mami clamite,l-am admirat pe David de bamboletta,cum sta el cu pieptutul ridicat si ce ochi albastri are,si ce simpatic e in costumul cu vesta si papion,bestial,si Bambolleta ce fain arati!nici nu zici ca ai nascut acu' trei luni
eee,o vad si pe frumusetea de Bianca,ce hainute superbe are si ce seamana cu mami.Felicitari pt 3 ani impreuna,tu si sotul,Imi plac mult pozele acelea dupa baita,f frumos surprinse.mi se pare ca te pasioneaza fotografia,sau gresesc?
racusor,u stiu de ce nu pot vedea albumul tau....


Catalina cu bb Victor(17.aug.2010)Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)


e invitatia pe gmail,sa vezi pozele cu Andreiu dupa 3 luni. daca nu gasesti mai trimit o data

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

eu am ajuns acasa aseara cu o masea in minus, a fost super! n-am simtit nimic, nici cand mi-a dat injectia! ce mai, profesionisti! si a tinut anestezia 5 ore bune, dar pe la miezul noptii, numai bine ce ne adunasem de pe drumuri, m-a luat o durere de nu mai stiam ce-i de mine... intr-adevar, mi-a aratat dr ca avea niste radacini uriase! am fugit la paracetamol, dar degeaba... si Isa avea chef de joaca, ca doar ieri a dormit pana la 13 si apoi de la 18.30 pe masina iar a dormit pana la 23! a plimbat-o tati in brate, dar ea n-avea somn, normal, si eu imi bagasem capul sub o perna mare . in final a pus-o tati in pat intre noi si asa, eu in treaba mea, tati somnoros si Isa intre noi tragandu-ne de pijamale si razand, am adormit toti trei, pana la 8 dimineata! a papat putin (n-am insistat eu pe langa ea, ca era ora de trezire si la cea mare) si doarme iar, azi e innorat asa ca ma astept iar la mult somn din partea ei... si tot azi aveam in plan sa mergem sa-i punem cerceii, ca pana acum n-a fost cu noroc: nu era acolo dr care se ocupa, nu aveau cercei medicinali... si daca ne ramane timp, mergem si la piscina municipala s-o inscriem pe Maria la inot!

katalina, eu nu am asa mare merit in realizarea colajului. daca ai la indemana tot ce-ti trebuie (adica muzica, poze, video), e chestie de minute... mie mi-a luat mai mult timp pana am luat pozele CRISTINEI, ca odata intrata in albume, ma iau cu admiratul iar . chiar windows-ul are programul de realizare, Windows Live Movie Maker, poti incerca sa vezi ce chestii superbe ies! succes!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

katalina, unele albume de pe delfinasi sunt private, trebuie sa te loghezi cu userul si parola de la delfinasi sa le vezi pe toate... noi avem pozele la semnatura, am facut iar publice albumele...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Katalina, Roxana, Denisa, mersi dragelor de urari.

Crissy, nici Vlad nu plange cu lacrimi- probabil si din cauza ca nu a plans mai mult de 1 minut niciodata...

Neata! Nu mi-a placut aseara, ca au uitat musafirii ca am copil mic... si au stat de m-au iritat, si vorbeau tare... credeam ca scap rapid de ei, ca tot ce imi doream de ziua mea era sa stau cu sotul si copilul, sa ma bucur de ce am langa mine... Stiam ca vine lumea sa ma felicite, dar lumea mai si pleaca, nu? Asa ca la 11, eram deja cu nervi, ca toata ziua am pus masa, strange masa, adu tortul, adu fructe, spala pahare, mai spala vase, mai adu alte bauturi... tot asa am tinut-o ... pana m-am enervat, eram obosita, asa ca la 11 le-am spus ca eu plec, copilul se foia, intyerfonul nu mergea sa il aud... s-au simtit oamenii si au plecat... bine, a mai ramas sotu cu cumnatu, au baut, si au vorbit la fel de tare...a sa ca la 1 am reusit sa adorm... si noaptea a fost ca de obicei, cu n-spe mii de treziri... Pe sot l-am trimis in alta camera la somn, ca nu aveam chef sa sufle a alcool pe mine, si sa ma chinui sa il intorc pe alta parte, sa nu calareasca copilul cand alaptez... asa ca de dimi se simte prost fata de mine, ca stie ca nu am dormit, si ca a fost obositor... si acum sta aici, in loc sa mearga sa lucreze...

Si la noi fulguieste... VA pup, merg sa mai strang din casa...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ne-am intors de la vaccin. A plans doar cand l-a intepat, un pic. Dar mi-a facut trimitere la chirurgie pt decalotare. Si nu stiu ce sa fac...parca l-as mai lasa un pic. Din ce am mai citit, in multe tari nu se mai face decalotarea, totul se intampla natural. Nu vreau sa-mi chinui puiutul degeaba. Am stiut eu ca e mai simplu cu o fetita!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 4

Mergi la inceput