Albinutze de Mai-Iunie 2009(95)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Hai ca va pupam si noi din mers! Si cate o icica pntru fiecare!

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 26+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare dragelor....

mi-e tare dor de voi, va mai citesc printre picaturi, dar nu mai am timp de scris. Strunful meu ma acapareaza tot timpul, iar cand reusesc sa scap de el am alte treburi

Ce sa va zic despre noi, ca ne turuie gurita toata ziulica (nu prea stie chineza ), vrea doar muzica, ca sa ne arate ca stie sa danseze (am fost sambata la o petrecere si nu va spun cat a putut sa danseze si a rezistat eroic pana la 3.30 cand am plecat acasa, apoi am dormit cu totii pana la 12 ) si mai nou pe Animal Planet sa vedem animalutele si sa povestim despre ele.
Cred ca suntem pot cei din varf la masuratori 14kg si 90cm.

Trebuie sa ies, sper sa mai revin....va pupic

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:


Primiti o dezertoare?
Am intrat putin cat,inca mai doarme Capsunica...
Otilia, am descoperit de la ce erau ciupiturile : un nenorocit de purice. Pupici!
Cris, frumusel rau teroriciul tau. Si ce domnisoara eleganta ( frumoasa rochia, mi-a promis Elena si mie una).
Philip, cand vine vorba de somn si crize, capsunica mea e prima. M-a terminat zilele astea. Nu zic cand spun ca , uneori, 4-5 ore din zi le petrec chinuindu-ma s-o adorm ( la pranz si seara). Plus ca s-a intamplat de 2 ori saptamana asta sa nu doarma ziua........Sa vdm cat mai rezist pana o bag la origini... .
Betty, exact asa e si Maria mea, dependenta de tzitzi. Doar asa adoarm,e si ziua si noaptea. Si are si multe treziri/ noapte. M-a adus la capatul puterilor.
Carla, si eu i-am promis ca-i dau cat mai mult. Ti-am zis ca eu fac cam toate treburile cu ea legata de mine? ( inclusiv dus, spalat pe cap, etc). Parca avem magneti. Cu altcineva nu vrea sa stea. Nasol e ca nu pot sa respir deloc de ea.:(( Azi, de ex, aveam programare la dentist si n-am avut cu cine sa las fata ( tb sa vina tacs-u cu noi si sa stea cu ea dar n-a putut sa plece si vroia sa ma trimita cu o colega - de rasu'-plansu faza, parca vedeam ca urla fii-mea de o aude tot cartierul), Asa ca ma duc alta data la dentist......
Fetelor, voi vorbiti de rebus? Pai cand sa mai facem si rebusuri, integrame, etc? Eu imi doresc de ceva timp sa citesc "Barbati care urasc femeile" de Stieg Larsson insa nici nu m-am apucat. Ideea e ca daca ma apuc nu las cartea pana n-o termin....Si cum am Binladenu agatat de mine..........
In rest, ce sa mai zic? Azi i-am luat reductor de wc. Sa vdm dc face ( ii place sa stea pe wc) ca de olita........
Face prostii cat e ziua de lunga, a inceput sa vb din ce in ce mai bine, se face din ce in ce mai frumoasa ( zise cioara) si o ador. Ultimele isprave? A bagat mopul in wc si a spalat prin baie, a desenat peretele si apoi a luat buretele din baie sa-l stearga,seara o apuca, cand o pun la culcare, sa sara prin pat, sa se rostogoleasca......
Gata, time out. S-a trezit Binladenu'.
Pup mamicile puiutii si burticile.
Sper sa revin cat mai curand.

Florentina zurlie si de Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Binladenu'

http://lb1f.lilypie.com/SDdqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

coraly, stiu teoria cu somnul, insa el face la fel si daca-i prea obosit si daca nu. mi se pare ca vor aparea caninii, poate de-aia.
cris, da, si el adormea tare usir inainte, imediat dupa ce termina biberonul cu lapte, dar acum daca nu mai e biberon...
flo, si eu l-am pus pe Nick pe reductor ca tot voia pe wc, insa pana acum n-a facut nimic. prima zi a fost si tare incantat, acum s-a mai linistit cu entuziasmul.
mie nu-mi ajung cadourile, sper sa vina paa de Craciun si sa le pun intr-un loc safe sa nu mi le impacheteze astia cand vin.
acu ne framanta ce masina sa luam cu noi si unde s-o vindem pe cealalta , din pacate nu putem lua decat una. uf, uf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Andreea, ce viata palpitata aveti Mihnea face istericale cand nu primeste ce vrea...Vroiam sa te intreb daca imi poti recomanda o firma de curierat USA-RO, au socrii niste prieteni care vor sa le trimita ceva...

Si Mihnu e legat de mine si de tzitzi, ma paralizeaza gandul ca trebuie sa reincepem munca si trebuie sa gasesc bona ...Cum sa nu ii mai dau ziua cand se agata de mine?? Fetele din Buc, stiti pe cineva interesat sa ingrijeasca pe bb atomic ??

Ioana si restul fetelor cu burtica, in ce situatie va pun guvernantii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

haideti la o calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat ,trabuce si vougue

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi care-si sarbatoresc numele

corali lasa ca e bine Dominic,eu daca vreau sa o plimb aleaca ma deseleaza din toate toate incheieturile ca e tsumooooo...are celulita pe buci de la sunci
sorilea moamaaaa cel mai grasan pui cred ca are niste bulane si bucinele grase
flobaby offf,si sa stii ca nu e musai sa ai contact cu o matza sau un catel ca sa "adopti" un purice..e suficient ca sa mergeti la locul de joaca unde se perinsa comunitarii patrupezi si uite asa aduci acasa un musafir de genul asta..pai e super,eu am luat marimea mare si ne e oleaca maricica,deci o sa o purtam si cu alte ocazii..uite ce harnicuta ai tu acoloia sa nu te plangi ca fata face treaba
philip auciii,eu nu vreau inca sa ma risc sa-i scot bibele,o mai las si poate renunta singurica
narcisica e sa fie greu sa ne intoarcem la munca si sa ne lasam acasa puii o zi intreaga,dar nu avem incotro..mai trist e pentru mamle care vor naste de la anul,ca dupa 1 an trebuie sa se reintoarca la munca si copilul la varsat aceea nu stie de ce nu o mai vede pe mami in timpul zilei acasa

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimi!

La multi ani ANDREELOR SI ANDREILOR de astazi, sa aveti o zi frumoasa!!!!!

Noi azi avem musafiri, finutzii nostri care sunt Andrei amandoi, si niste prieteni cae vin la sotzu'. Deci paranghelie!!!!!


FLO, si noi am adus duminica niste purici, cel putin unu, care m-a mancat pe mine


Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 26+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

LA MULTI ANIII!!!!!!! tuturor sarbatoritilor sa aveti o zi frumoasa



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Neata fetele!

"La Multi Ani"! celor care poarta numele de Andrei,Andreea..mamici,bebici,tati,surioare..bunici,verisori,unchi..etc!

Noi azi ne-am trezit la 9 toata familia!Darius s-a foit pe la 7.30,a deschis ochii,dar i-a facut tati repede biberonul cu lapte si a adormit la loc!

Serialbastre..si eu am ceva timp de cand nu am facut un rebus...dar nici timp nu am..Si Darius a avut o perioada (cam mare ce-i drept)in care nu adoarmea decat cu mine...plangea rau,pana ma duceam eu...dar acum i-a trecut..il adoarme si tati.Intreaba de mine,dar nu mai plange!
Philip..Darius nu se crizeaza la somn dar eu inca il mai adorm leganat..rar cere sa adoarma singur..in rest se foieste chiar daca il legan,se ridica,imi mai spune una alta,imi mai arata ceva...dar nu plange..oricum in 10 minute adoarme..dar cum am mai spus,leganat!
Sorilea..tare scumpic Razvan,cum le stie el pe toate...Felicitari pt dimensiuni...e un nazdravan..locul 1 cu siguranta,la noi in stup!
Flobaby..ma bucur sa te citesc!Ce ajutor de nadejde ai la curatenie...doar e fata lu' mami!
PHILIP..si dupa cei doi ani in Azore va intoarceti tot in OK?
Ioana..distractie placuta!

De ieri a invatat sa zica zapada...si e ceva de genul"papada" sau "pada"...
Intre timp a papat si fructele..azi a papat jumatate de ananas si o banana!
pupici si o zi buna..sper sa mai revin...


Aaaaa..poze am descarcat pe calc,dar recente nu am,ca nu i-am mai facut de mult poze..o sa pun totusi cateva,dar mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI cu multa sanatate si impliniri, tuturor celor ce poarta numele ANDREI SI ANDREEA

Cris asa-i ca-i tare dulce la mancat bulanelele, dar cu toate ca are 14 kg, nu pare asa gras cum era inainte (si nu o zic eu, toata lumea imi zice ca e inalt si compenseaza greutatea)
Si eu ma gandesc cu groaza ca trebuie sa ma intorc la munca. Nici nu vroiam sa ma gandesc la asa ceva pana nu facea Razvan 2 ani, dar acum, nu am incotro . Macar eu am cu cine sa-l las.

maria-bunicasaru-mana , si voi sunteti niste dragalasi si vb destul de mult. Ce bn ca papa fructe, al meu nu vrea nici fructe nici suc, de nici un fel

bebeBeca petrecere frumoasa si sa-ti traiasca Andrei

philip spor la impachetat, imi imaginez ca nu tie usor sa iei totul la mana si sa-l pui la cutii, dar acum trece timpul si veti fi la casa noua

tuturor, trebuie sa ies acum

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput