Floricele de liliac mai-iunie 2010 (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

aveti si confirmarea sprijinului meu!
Aveam oricum de gind sa ii trimit niste banuti, deci e foarte binevenita ideea ta, Nana!
Sanatate tuturor floricelor si pupici de la noi!
Multumim celor care ne apreciaza pe FB si aici, pupam pe toti/toate bebelusii/mamicile si vreau sa va spun ca si eu, ca si Bilica, nu ma pot conecta pe contul comun cu parola de pe webshots...:(

Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Cris multumim!
Wow Cris, Se


Maribell am o sugestie pt. ce sa faci ca sa nu se mai intoarca noaptea pe burtica, dar este din categoria "quick and dirty tips". O pui in saculet de dormit. Se gasesc la preturi rezonabile la Ikea, Kiabi, C&A etc. Si eu fac la fel si noaptea nu se intoarce deloc pe burtica. Plus ca sunt mai safe decat paturicile pt. ca nu si le pot trage pe fata si nici nu se pot dezveli. Deocamdata functioneaza. Cand or mai creste si vor invata ce sunt alea capse, fermoare... mai vedem.

Carla simptomul despre care spui tu - cel cu trezitul noaptea tipand - se pare ca este din cauza gingiilor. Am fost astazi la doctor si m-a intrebat daca are acest simptom si mi-a spus ca daca face asa este din cauza gingiilor. Eva nu il are, dar vad ca fetele tale il au.
Eu v-am dat invite pe facebook.

Sorana wow!!! minus 8 kg!!! Felicitari! Si eu imi doresc sa slabesc. Dar astept sa termin cu alaptatul asta.
Dar vad ca Tudor compenseaza: 11 kg!!! Categoria grea!

Crissy - ti-am dat si eu invite pe facebook.

Aka eu nu reusesc sa scot petele de mancare nici cu detergent normal. In top sunt petele de morcov si mar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Nana, tine cont si de mine... E minunata intiativa voastra!

Cristina... Marie Jeanne e un fenomen de femeie, mie imi place la nebunie de ea!

Diana, multumesc de info legat de tipete... am citit ca nu sunt singura mamaica cu problema asta,d eci e bine ca se confirma ipoteza gingiilor... . Sper doar sa ma tina pe mine inima pana le ies lor dintisorii!

Eu am adus-o pe sora-mea de la Timisoara sa ma ajute cu fetele cateva zile si sa pot face curatenia aia generala de care tot zic de la 1 octombrie... In sfarsit m-am mobilizat si trag tare zi lumina, am dat gata camara si dulapurile de haine... Mai am inca de vreo 3-4 ori pe atata!

Ioana, ce mesteresti?... M-ai facut tare curioasa!!!



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Albumul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Dienutza : mama denaturata ce sunt, cand cea mare a invatat sa deschida capse si fermoare am trecut la lacat ( a facut soacra doua gaici crosetate , una pt fermoar, una pt sac, si am trecut lacatul prin ele). Am folosit respectivul lacat cam un an, pana cand ne-a stiut promite ca nu va deschide fermoarul - si s-a tinut de cuvant.


Ada, mamica de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 20.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata


of, groaznic sa ai copilasul bolnav si tu sa nu ai ce face sa-l poti ajuta . ma ia cu frisoane pe spinare si parca nu pot respira numai la gandul asta .

nana, la ce banca ai contul? ca eu am azi drum pe la brd, unicredit si bcr (noroc ca-s una langa alta), as putea face un virament chiar azi daca imi dai datele. nu ma dau nici pe mine banii afara din casa, dar din putinul nostru cred ca putem sa intindem o mana.

Sorana, interesant ce zici de simptomele lui Matei dupa homeopate. gandindu-ma la al meu, imi dau seama ca mai rau decat face nu poate sa fie oricum (desi cica e o vorba, ca intotdeauna se poate si mai rau).
nu ti-a zis doctorita cat dureaza "dereglarea" pana se "vindeca"? ca parca m-as duce la inceputul anului urmator daca e asa, n-as vrea sa avem sarbatori "de neuitat" .





Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


'NEATZA FETELE.......
va invit la un cappuccino delicios.....ca de obicei

MULTUMESC DIENUTZA , CARLA , SABINA , CRIS PT SFATURILE LEGATE DE EVITAREA INTOARCERII PE BURTICA NOAPTEA.....SI,......A FUNCTIONAT
azi noapte sa trezit oar sa pape.....
mai exact , ce am facut:am pus o aparatoare de patut(imi mai ramasese una ) si printesa mea nu a mai putut sa se intoarca....hi hi hi....asa am dormit si eu mai bine....si implicit ea.
pupici dulci tuturor....

MENIUL DE AZI:
-para si banana cu putina sfecla
-supa de legume cu puiut blenduita la biberon
-lapte si cereale
faza e canu mai regurciteaza de cateva zile......sa vedem daca dupa banana incepe iar

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR
FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE

[red]un vot si pentru noi ml-1 si ml-2www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=21" target="_blank">VOT
PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

NANA MA BAG SI EU LA CEVA BANUI PT STELUTA DE MARE....

SA AIBE DUMNEZEU GRIJA DE EI SI POATE FACE VRE-O MINUNE DE SARBATORI

IAR PT TINE SI CRIS......TOATA ADMIRATIA!!!!!




MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR
FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE

[red]un vot si pentru noi ml-1 si ml-2www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=21" target="_blank">VOT
PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura__ spune:

Buna dimineata !
E mai buna decat dupa-amiaza de ieri.
Am fost ieri la balet cu fii-mea si in timpul asta mi s-a furat telef. Il aveam in buzunarul gecii, agatate in cuier.
Banuiesc si cine...venise a gipsy woman pt prima data cu fii-sa...o baga p-aia cu forta in sala, copilul nu voia sa intre ..din cate am inteles ea, ma-sa, nu vorbise cu nici o profesoara si copilului ii era jena. Io, "draguta" am tot indemnat-o pe tiganca sa intre sa vb atunci...ca nu incepeau ora imediat. Nah...daca stiam cum merg treburile m-am gandit s-o informez pe femeie.
N-a intrat...a zis ca vorbeste "dupa".

Acolo e aglomerat..vreo 15 min se suprapun insotitorii pt copiii care sunt inauntru cu cei care urmeaza sa intre, astfel ca uneori unde iti lasi geaca nu ai loc si de schimbat copilul. Astfel ca geaca mea a ajuns deasupra hainelor lu' fii-sa.
L-am scos o data din buzunar ca sa vad cat e ceasul..si probabil ca a vazut si dupa ce a iesit copilul de la ora, in timp ce o schimba (eu o schimbam pe A)mi l-a sterpelit.

E singura varianta valabila pt mine, mai ales ca imediat ce am iesit din Palat, am sunat de pe un alt tel si era inchis. Ar fi trebuit sa sune daca era cazut pe undeva.

Eu m-am intors, l-am cautat....nema.

Asta e. Ma oftic de numere. Nu de telefon. Era el Nokia dar un model fff vechi si am dat putin pe el.

Asa ca am avut numai draci ieri. E primul lucru care mi se fura. Dar ideea, ideea de a fura...ooh...ma oripileaza. Sunt curioasa daca mai apare vineri la ora. Abia astept sa vad.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Salutare mamici si bebici !

Intru pe fuga din motive de bebe terorist (AlQaeda sa se ascunda ), asta-i a patra zi, si sper sa-si revina repejor...

Las contul acuma, special pentru Vivela, care are drum la banca , mai tarziu, cand sper ca o sa adoarma BinLaden, o sa intru sa pun nr de cont, swift si adresa paypal pe prima pagina, asa cum am propus aseara:

RO58 BTRL 0020 1201 1833 13XX
BANCA TRANSILVANIA ARAD
titular POPA IOANA


Vivela, am cont si la BCR, dar sa stii ca acolo iti iau comision de depunere numerar, in valoare de 4 lei. Dar poti face ordin de plata in Transilvania, de la orice banca ai cont, ca-i tot in jur de 4 lei... Daca vrei totusi contul de la BCR, zi-mi si ti-l dau prin PM - e contul de salariu/indemnizatie - si fac eu transferul in Transi dupa ce faci tu depunerea.

povestea stelutei de mare
Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura__ spune:

Revenind la oile noastre, cu mare drag voi dona si eu.
Mi-am aruncat si un oki pe FB. Imi place tare mult poza cu liliacul
Cine e Andreea Simona (ne-am imprietenit in dimineata asta) ? ca-i frumoasa foc ..cat am putut eu sa vad in poza puchinoasa singura existenta.


Mergi la inceput