Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (168)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

am mai vazut poze cu petra e o dulceata, ivan de bea,dariaayanna sati fie de bn tunsoarea. iti sta bn

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza fetili...repede o coffe fierbinte sa prindeti puteri

LML yannis...vecinul nostru drag....sa cresti mare, sa fii sanatos si sa papi tot...sa nu se crizeze mami...ca se aude pana la noi

mai fetelor dar ati avut un spor...de nu-i adevarat...

n-am recuperat mare lucru...asa ca ma duc sa mai arunc un ochi pana se trez jiji.

sa aveti o zi superba

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Neatza!

e cafeluta!

Ti s-a simtit lipsa





Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Daca tot nu am recuperat de vreo 2-3 capitole , macar sa lasam de dansat, de baut si de mancat pentru toata lumea! Azi facem 10 lunitze!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Neata si de la noi.
In primu rand LML tuturor sarbatoritilor ratati
LML Yannis pui mic de grec sa fi sanatos si fericit alaturi de familia ta frumoasa.
Am incercat sa citesc asa in viteza dar ati scris nu gluma .
Elefantica si celorlalte fete multumim de aprecieri legate de poze pe domnul hipopotam l-am intitulat "dintisor".
Multa sanatate pufilor inca bolnaviori si multi din partea naostra.
Carmita bine ai revenit pe la noi tie si Lorenei.
WB si celorlalte fete care au reusit sa mai treaca pe la noi.
Legat de medici din pacate marti am avut parte de un lucru f nasol asa ca sa nu mai aud de ei in veci.Uniii nici nu merita sa se numaesca asa si cica mai si vor salarii mari .Am avut iar probleme cu mama si am fost la noi la urgente i-au facut 2 perfuzii si le-a luat 4 ore sa cheme salvarea sa o trimita la c-ta.Eu am venita acasa la piticot ca deja nu mai avea stare cu tatii deci mama a plecat sg la c-ta cu ambulanta.In jur de 5 plecam al bunica ca ramaseses sg si ii era si foame si era si panicata,bunn la 5 min dupa ce plecam vine o ploaie de ziceai ca s-a spart ceru ies in sosea fac disperata cu mana la un taxi sracu nene opreste si desi avea clienti il ia pe sotu si pe piticot, iar eu raman in ploaie cu carutu si alte bagae am ajuns fleasca la amma acasa.Intre timp trecuse cam o ora jumate de cand mama ajusese ma suna plangand ca au pus-o pe un scaun si nu o baga nimeni in seama, astia de la mangalia o trimisesera pt otomografie.O rog sa se linisteasca si sa incerce sa vb cu cineva pe acolo,un dr o asistenta,intre timp bunica plangea ca ce are mama sa-i zic ca eu o mint ca dc la ora aia inca nu era acasa aproape ora 19.Mama fiind deja cum era isi pierde cumpatu si tipa la alea pe acolo iar ele mari cucoane ce fac?cheama bodyguardu si o dau afara din urgente .Sun niste prieteni de fam din c-ta se duce omu sa o ia de acolo sa o aduca acasa,mama intre timp le spune ca o sa cheme presa ca sa afle si altii cum se poarta ei cu bolnavii,in 10 min era deja sus pe sectia de neurologie dar nu la tomograf ci la o d-soara rezidenta care nu ia facut mare lucru.Si uite asa mori cu zile pe la noi,a ajuns pe la 20.30 acasa ,ametita nemancata dar bucuroasa ca e acasa.AAA si mi-a zis ca au adus tot asa un batranel cu salvarea si l-au aruncat de pe targa pe pat ca pe un animal saracu cica plangea batranelu,OFFF.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine









Imi pare rau de evenimentele urate. Dar de ce nu anuntati presa? Ca merita aia de la Municipalul din Cta. Vara-mea acolo a murit, cu zile, la 22.5 ani. De vineri pana luni nu i-au facut nimic. Au pus-o intr-un pat pana luni si au uitat de ea. Nici macar o cana cu ceai sau un calmant. Doar daca bagai in buzunar la asistenta, primeai calmant. Pe motiv ca e tanara si ii trece. Si i-a trecut de tot.




Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

LML yannis brunetzelul bucalat

neata,sarumana de cafia dece

cuscra,partea cu 28 de grade "aprob pozitiv"
am vazut acum pe mykidspunct ro scaunele...al meu nu se deplaseaza nici pe uscat,dar'mite prin apa,kile are vreo 9 asa ca ... scaunelu' rules

carmita STIU ca ai avut nevoie de curaj sa faci pasul asta,dar meritalinistea ta sufleteasca e mai importanta decat orice(eu asa am considerat atunci cand am pus punct casniciei) pupici fetelor motate

ruxita,sanatate lui kay

ioana_fota,al3csa imi pare rau de experientele neplacute cu sist medical din rom...;ioana,multa sanatate mamei;al3csa multa sanatate lui yannis

irinnaa

simply,ce fain ca vine sora ta de sarbatori


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Daca tot nu am recuperat de vreo 2-3 capitole , macar sa lasam de dansat, de baut si de mancat pentru toata lumea! Azi facem 10 lunitze!

de Yannis




sa cresteti mari si sanatosi

de tratatie

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ce dulce e sebi cu pletele-n vant
daria e o zgubilice minunata,iar lui mami ii sta tare bine noul look
anastasia e frumoasa si cocheta
ivanel e comoara lui mami si tati


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

carmita - sunteti niste frumoase! Cred ca iti e foarte greu singura

cris.d - deci repet intrebarea ca sunt curioasa ... ema a inceput sa stea in carut?


nikole - la voi cum a fost la Isa cu alaptatul/dormitul noaptea de cand a devenit independenta la mers?


scuze de uituceala. nuuuu, nu sta. uneori ii dau biscuit sa o pun acolo, ca se arcuiesste si tipa din prima, dar sta 5', apoi arunca biscuit/jucarie pe jos si gata...(am 10 chestii diferite in saculetz, dar merg uneoridoar ca sa am ce aduna de pe jos, pana ajung in casa. nu mai vrea nici port-bebe, doar plimbata de manutze si unoeri in scaunul de bicicleta, vreo 10-15', daca e si ana pe langa, sa o urmareasca..

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Neata!

LML Yannis, pui de grec...sa fii sanatos si sa cresti mare! Multumim de cinste mami si mai intra sa ne povestesti noutati despre voi...

N-am apucat sa recuperez nimic...aseara zgubi a fost de pomina, nu a vrut sa adoarma decat calare pe mine, de-a curmezisul, dar cu tzitza-n gura. Cum incercam s-o mut din pozitie cum se apuca de plans, nush ce-a avut. Nici macar langa mine n-a vrut, doar calare. Am motait asa juma de noapte dupa care am reusit s-o demufez, dar nici vorba de pus in patut. ACum e vesela si bine dispusa, nevoie mare...numai ca n-am eu timp sa recuperez ca tre sa-i pregatesc papica. Sper sa pot intra mai tarziu.
Am pus pozici noi in album, iar la final filmuletul cu care m-am distrat alaltaseara.

O zi frumoasa! Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Vazut poze:

Ayanna iti sta bine tunsa. Nu stiu cat a luat, dar te incadreaza bine tunsearea. Si Daria e o minune. Frumos filmulet!

Sebi pletorul!

Ivan cel frumusel si tortul lui Bea

Anastasia cu ochii ei albastri...

Catalin de Myky , cel ciufulici

M-a dat gata prima linie

Acum mergem sa papam fructele si afara la plimbare. In National. Cred.

O zi superba!





Kiti de Miki

Mergi la inceput