Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (168)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:




Citat:
citat din mesajul lui xela_07

nikole - la voi cum a fost la Isa cu alaptatul/dormitul noaptea de cand a devenit independenta la mers?


xela, eu am dormit mereu cu Isa pana am intarcat-o. Nu prea s-a schimbat mare lucru cand a inceput sa mearga, pentru ca noaptea nu pleca din pat oricum. Mai degraba au fost schimbari cand i-au iesit toti dintii, pentru ca era mai linistita si se trezea o data, maxim de doua ori pe noapte pt supt. Dupa intarcare a fost simplu, nu s-a mai trezit deloc peste noapte si imi era suficient s-o adorm si pe urma puteam sa plec sa ma culc unde vroiam (a se citi: cu sotul).

MP

LML Yannis de alexutzza!

Brrrr.... ce povesti sinistre despre doctori/spitale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Neatza!!!

Am vazut ca ati mai pus poze ...abia astept sa le vizionez

Pana atunci ...

LML Yannis! Sa cresti mare si sanatos!

BEA imi pare tare pentru nasul tau

IOANA, MICKI ce spuneti voi acolo e de-a dreptul

CARMITA mamica curajoasa

MAMIDEPUIUTI ce frumos ca au venit primii ...abia astept sa vad cum o sa reactioneze Isa la prima ei zapada.



Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Daca tot nu am recuperat de vreo 2-3 capitole , macar sa lasam de dansat, de baut si de mancat pentru toata lumea! Azi facem 10 lunitze!

de Yannis




Multumim de tratatie!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel



ce scaune de baie aveti/recomandati? am tot citit pe net ca sunt pana pe 13 kile, ca se "scoate greu" de acolo

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



Noi il avem pe www.coolbaby.ro/72641-scaun-de-baie-flipper-evolution-ok-baby.html" target="_blank">asta, dar bineinteles ca nu sta in el, la fel cum nu sta nici in scaunul de masa (decat maxim 10' si sa aiba ceva super interesant de facut) sau in carucior (aceiasi poveste - biscuiti, cheile cu multe brelocuri pe ele etc etc pt 10') ...sau in premergator....sau am impresia ca in orice ii restrange libertatea ...

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

E funny tare cand il pipaie noaptea cu talpitele pe fata iar el se tot retrage pe o margine a patului. Gurita e mereu la mami, langa tzitzi




Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)






Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui irrinaa


La noi a plouat azi toata ziua, nici nu am putut iesi afara.Eu am fost la control si ieri si azi.Ieri la cardio, m-am dus cu toate analizele.Analizele bune, nu stim care-i cauza tensiunii.Continuam cu Metoprolol deocamdata(da rezultate, aveam 12 cu 8, adica super).Azi am fost la dermato, iar tratament si control peste 2 sapt.abia astept sa scap.Of...
astazi Vladutz era la mine in brate si ne jucam.mi-a luat fata in palmele lui si mi-a tras un puuup, de m-am topit instataneu si mi-au trecut toate
ma duc si eu la culcare, noapte buna tuturor



Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)




Multa sanatate !

Cat despre faza cu Vladut

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

myky,super cadoul de la sot sa va iubiti mereu la fel de mult ca si acum;tare dulci sunt puii taivad ca si catalin are palmier(cat m-am uitat sa vad palmierul din camera lui buturel,n-ai idee)


mami de Alex si Radu




Daca ai stii ce cochet este !! Sa vezi cum sta sa-i facem palmierul! Se opreste din orice, apleaca putin capul, nu mai respira, nu mai cliepeste, nu da din maini. Asteapata sa-l coafezi si abia dupa ce vede ca te-ai indepartat, isi reia activitatile.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Ce bine ca sta! Eu ma cam chinui cu Sebi sa-i fac palmierul; de obicei i-l prind dupa ce papa, in scaunul de masa, atunci e si el un pic mai linistit, dar tot intoarce capul in toate directiile




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate


Vai ce mai m-am chinuit cu palmierul ala sa-l descoper ...in sfarsit m-am dumirit si eu ...si daca tot m-am dumirit acum stiu ca motul lu' fi-mea e de fapt palmier

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza fete harnicute!

Multumim de cinste alexa! Sa aveti o zi super!

Am vazut poze noi cu pufuleti, am mutat vreo 2 albume. Ce de jucarii frumoase si ce de spatiu are Lorena! Si Vlad la fel...am vazut si o alta varianta a antemergatorului de la v-tech.

Multa sanatate pufilor bolnavi!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Buna seara

Noi am fost iar la dr azi ... pt ca ne-au aparut bubite ... tampita de dr noastra de fam mi-a zis ca a avut o "viroza virala"si ca astea sunt niste bubite virale .. acum sa-mi spneti si mie daca ati auzit de asa ceva .
Eu ma gandesc asa ori:
-o reactie alergica de la sumetrolim pe care scrie ca nu se administreaza la copii nascuti prematur cu varsta de sub 1 an
ori
- are roseola care se face intre 6-12 luni

Ma gandesc f serios sa ma duc la o clinica privata si sa vb acolo de un medic de familie pt asa ceva nu se poate!!!!
Si asta nu e tot...
Cu copilul plin de bubite azi si luni cu copilul cu febra am asteptat 2 ORE!!!! Alaturi ce multi alti copii!!! Nu se poate asa ceva ... Iar cand intru in cabinet mai tipa si vaca aia la mine ca ea nu face munca patriotica ... pt ca daca nu am programare nu primeste bani! Bun si eu ce vina am ca mi s-a imbolnativ copilul fara programare????

Sunt un car de nervi!!!

ruxita si eu am patit la fel cu programarea dar am calcat pe rusine si m-am dus pt ca mi se pare inadmisibil ca in caz de urgenta sa nu ma primeasca .

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis




Multa sanatate lui Yannis

Cat despre doctora ...am vazut ca ti-au raspuns fetele...poate chiar ar fi bine sa cauti alta care sa nu te tina 2 ore pe la usa

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MP, io nu vad scaunele pe mykids....dar am tot cautat mai de mult, cam stiu cum sunt/ vroiam doar sa stiu de care aveti voi si cum vi se pare... mi-a raspuns decenuela acum ceva timp, ca vroiam sa iau un Tigex si zicea ca la jiji mic nu mere bine... iar ala de la ELEFANTICA mi se pare cam....scump, costa aproape dublu cat cada ei, mama lor de plastice.. ma rog, am vazut si pe net, cu transport cu tot vine cam 15 lire, deci cred ca iau de acolo, alea de la safety first, parca....

trimit rapid ca acu' vine ceata de tehnicutze si se inchide pravalia

si iesim si afara la ger si soare (la mine sunt 3 grade...brrr)

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput