Fluturasi de martie-aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alina e mai bine Matei, aseara nu a tusit deloc la somn, l-a apucat spre dimineata asa...am dormit si eu in sfirsit...Ieri i-am dat si 2 pastlutze de gat, pe baza de plante una dimi si una seara, de la Doktor Mom. Cred ca i-au facut bine, nici nu ma asteptam...
Roxy, nu-ti mai face griji ...dc pana acum nu ai avut probleme cred ca nu ai de ce sa te temi
Iony, Slava DOmnului ca ati gasit cauza!
Lalely, dar 11.7 e tensiune normala...si eu la fel oscilez 9.6, 10 cu ceva, 11 cu ceva..In sarcina oricum tendinta e sa mai creasca putin tensiunea. sa stai linistita

Simona, mami de baieti David, Matei si 26 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mie medicul legat de coagulare mi-a dat decat Anticorpi fosfolipidici..atat!Si cand am intrebat de trombofilie mi-a zis ca daca analiza asta este ok nu am ce alte analize sa mai fac...asa ca nu stiu.

Sper ca stie el ce face,....

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Sa nu ma certati..dar trebuie sa va mai spun ceva:stiti ca ma laudam ca am simtit ca a miscat bebe..dar ieri si azi nu am simtit mai nimic..
Oricum miscarile care le facea erau sensibile si trebuia sa-l pandesc sa vad ca misca...
Nu stiu cum l-ati simitit voi la inceput...in fiecare zi?
Eu poate nici nu-mi dau seama asa bine..

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Da la inceput misca foarte usor, abia il simti. Nu trebuie sa miste zilnic, uneori el misca si tu nu il simti, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Stiu ca din sapt 28 trebuie sa il urmaresti sa miste zilnic. Acum ma uitam la documentarul In pantec si scrie ca din sapt 26 90% doarme si doar 10% e f vioi.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 25 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Copiloi doamne fereste daca iese ca ai S.A.F.L ti se da aspirina si clexane injectii, care din ce stiu chiar functioneaza.

------------------------------------------------------------------------------------------
25+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Fetelor nu trebuie sa va ingrijorati
Daca am ajuns pana aici si e totul bine nu se poate intampla nimic cand sarcina este urmarita
Important este ca dupa 20s sa cereti sa vi se masoare IR-urile
Daca sunt marite IR-urile sau retard de crestere al bb atunci trebuie facute aceste analize
Sper sa va ajute aceste informatii
Va trimit multi tuturor

fericita 27s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Iony , ma bucur ca esti bine!

Roxy imi pare rau ca nu ai dormit asa bine! Si mie mi-a dat dl dr tot APTT, imi aduc aminte, a fost prima serie de analize.

Copiloi ma bucur ca esti bine si cand ai timp, mai treci pe la noi!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 25 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Copiloi doamne fereste daca iese ca ai S.A.F.L ti se da aspirina si clexane injectii, care din ce stiu chiar functioneaza.

------------------------------------------------------------------------------------------
25+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel

Ana-Maria

Are dreptate dorinuta
Chiar functioneaza acest tratament ,va spun din experienta



fericita 27s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

V-am pupat
O zi buna tuturor


fericita 27s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

gata, m am intors

doctorita s-a si luat de mine ca am fost asa speriata si ingrijorata!! despre cordon, ca am vazut ca si catank e cu aceasi problema, mi-a zis sa stau cat se poate de linistita, ca la varsta asta a sarcinii intr-o zi are cordonul in jurul gatului, in alta zi nu, ca e normal pt k are loc si se misca ft mult. ea mi a zis ca a nascut natural si copii care aveau de 4 ori cordonul in jurul gatului si ca chiar nu are sens sa fiu speriata. despre col mi-a zis ca e un pic mai mic decat ar trebui dar ca nu constituie nici o pb pt ca e inchis. mi-a zis sa evit eforturi fizice si sa nu ma arunc cu parapanta

cat despre placenta anterioara, ea nu vede nici o problema. nu e indicatie de cezariana, bebe e dezvoltat normal, totul e perfect. mi-a zis ca in mom de fata nu am nici un impediment sa nasc natural, deci totul pare sa fie bine...

doamne ce m-a linistit femeia asta...ma simt atat de bine ca imi monitorizeaza sarcina si o sa nasc cu ea, am un sentiment foarte bun!

s 20, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata de la Polul Nord !! Ursuletii polari nu au aparut inca dar zilele urmatoare cu siguranta ii vad prin gradina ...bbbrrrr

Deci sa le iau metodic acum si sa spun si eu cate ceva

Catank, esti iertata de data asta Ma bucur ca bebe e bine , cat despre picioruse, stai si tu mai mult pe acasa si la pat si poate poate nu se mai extind cat despre alunita de pe san, daca nu e musai , las-o pe dupa ce nasti , parerea mea

Antguess, bafta azi la morfo si sa vii cu vesti bune despre Antonia Te-am strigat acum vreo 2 capitole in urma si nu apareai , acum stiu de ce

Millie, bine ai revenit si bafta la examen Ti-am mai spus eu demult , tare mult imi place numele fetitei tale, Timeea

Dyana2011, bine ai venit in clubul nostru si scrie repede 12 mesaje sa treci de moderare ca apari mai tarziu si de aia nu vedem si nu mai apucam sa si raspundem, deci baga mare, scrie un mesaj unul dupa altul , chit ca numai te prezinti si ne spui de tine si bebe si fetita ta de 9 ani , hai fuguta

Lalely daca ai cum sa iti iei zile libere, baga cat mai multe, ca la munmca sigur nu iti face nimeni statuie stai si tu acasa si mai dormi si mai lenevesti si sa vezi ce de tumbe o sa faca bebe in burtica cand e mami bine dispusa si odihnita

Simona, nu mai ai mult pana intri in concediu Iti fac galerie si tinem pumnii sa treci peste aceste zile mai repede si usor si sa stai si tu acasa si sa iti revii cu oboseala si tot restu de care te tot plangi

Yasmi, azi cam slabut , ai mancat prea mult la micul dejun si odihnesti burtica? [:P] sau te-ai apucat deja de pranz?

Ailed, sa stii ca tot m-am gandit cum sa fac eu coca pentru kurots ala si sa pun si eu pe un sucitor de ala mare de il folosesc la facut foile de placinta si sa imi fac si eu kurtos sunt dusa rau cu pluta, stiu

Dorinut@ vad ca te-ai programat la mai multe analize si teste si restu` tot tacamul, dar ma gandesc ca totul e bine si eu ma rog pentru asta si sa te linistesti

Monas tu ce mai spui ? Nu mai treci pe la noi sa ne mai spui de bebici ??

Scrish, sa vii cu vesti bune de la doctor azi

Andreea, la medic ? Poate la moasa ,ca eu ginecolog nu am aici , pe 9 dec ma duc sa o vad la ochi pe aiurita si sa ii spun vreo 2 si sa o intreb una alta ce ma intereseaza. Pe 7 dec ma duc sa fac analiza de toleranta la glucoza si apoi nu stiu cand o sa fac urmatoarele analize, o sa vorbesc cu moasa pe 9 dec despre asta, dar stiu sigur ca in jurul a 28 sapt o sa mi se faca un alt set complet de analize , la care o sa rog sa mi se faca iar pentru toxo si in plus ca tot vorbiti acum, asta de coagulare a sangelui si restu nu mai stiu, ce-o spune moasa si ce fac astia in sistemul lor de sanatate. Urmatoarea eco o sa o fac in jurul a 36 sapt in spital, dar eu in jurul a 30 sapt o sa ma duc la privat sa fac o eco completa ca vreau sa ma asigur ca bebe e ok si a ramas tot cu pasa si sa ma apuc de cumparat pentru bebe si mobilat si restu`

alina.n azi ma gandesc sa fac un paprikas si desert o budinca cu branza dulce si vanilie si scortisoara, dar trebuie sa ies pana afara sa fac ceva cumparaturi ca nu mai am smantana pentru galushcute si nici branza dulce, plus ca nu am mai iesit de duminica din casa si o sa fac o plimbarica mai lunguta sa mai misc oscioarele

Roxy, azi nici o plimbarica de dimineata ? No coffe ?

Copiloi, zici ca ne citesti din 3 in 3, deci cand am strigat eu dupa tine nu era in 3 ul de l-ai citit si de aia nu ai scris pana azi Ma bucur ca esti bine si bebe la fel si poate cand te mai eliberezi si te intorci de prin calatorii treci mai des pe la noi Zbor placut si fara peripetii Multumim de capitol nou

Iony, acum stiu de ce numai ne pupi repede si dispari Cand osa-ti pui net nelimitat sa te tii, asa-i ? Glumesc stii tu , da ?

Persi, bine ai revenit si sa speram ca o sa fii mai activa

Gata, cred ca am scris la toata lumea, daca am sarit pe cineva, fara intentie si scuze

Ma duc sa mai pun laptic in cana sa mai beau si sa mananc cativa fulgi de cereale

_
Mind the Bump!22+Sophia Nicole

Mergi la inceput