Fluturasi de martie-aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

roxi da poti sa iei omega cu vit E, este varianta cea mai buna mai ales daca tu iei si vitamine prenatale(asa iau si eu)

mami de Naty (10.04.2009) si s29 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely depinde si cat aveai tensiunea inainte. ca daca aveai tensiune mica inainte si acum ai atata, este mare. eu asa stiam. adica daca inainte aveai 10/6 sau 9/6 si acum ai sarit la 12/8 normal ca este un pic mare pentru tine

iony ce mai faci? ma bucur ca mai vii pe la noi.

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

copiloi n-ai mai intrat de mult. ce mai faci? ce face burtica?

S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mai fetelor ma speriati cu analizele alea.

eu cat am fost internata dupa ce am pierdut sarcina trecuta mi-au facut fibrinogen si aptt pentru coagulare. astea sunt relevante?



S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Yoni ce analize ai facut tu anume?
Anticorpi fosfolipidici sau altceva??
Cred ca si Dorinutz tot aceasta analiza vrea sa o faca..

Inainte stiu ca aveam tensiunea 11/7..deci a mai crescut putin..
Trebuie sa se mentina macar.
Nu stiu de la ce ar fi marita:eu nu beau cafea..nu mananc cioco..
Altceva ce ar putea influenta?

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Ceau

Deea
Am citit ca a mai venit o burtica noua,sarcina usoara si bebe sanatos!
Eu pana ieri nu am simtit deloc miscarile lui bebe,noroc ca am fost marti la eco si am vazut ca bb e bine .Aseara am observat ca daca ma pun in pat un pic pe burta nu-i convine si incepe sa impinga sa-mi schimb pozitia.Cu Time cand deja aveam peste 30 de s si mi se parea ca nu o simtem ma puneam sa fac dus si atunci se punea imediat pe topait,cei drept si acum cand vine vorba de baita nu ar mai iesi din apa
Ca tot ati vb de kg ,eu pana acum am luat 3,5 kg sper ca e ok cu toate ca mie mi se pare putin dar ma gandesc ca o sa incep sa pun dupa 6 luni destul.Nu mai retin cat am luat cand am fost insarcinata cu Time pana in aceasta perioada


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Dorinuta, trebuie sa fie bine, orice ar fi exista rezolvare ,asa ca fii optimista
Roxy ,eu va citec mereu, nu-mi scapa nimic sa stiti
Eu am internet limitat si de aceea nu scriu des, intru citesc si ies
Daca as avea nelimitat as sta toata ziua cu voi
Vreau sa-mi pun nelimitat,astept sa vad ce oferte fac de Craciun


fericita 27s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Yoni ce analize ai facut tu anume?
Anticorpi fosfolipidici sau altceva??
Cred ca si Dorinutz tot aceasta analiza vrea sa o faca..

Inainte stiu ca aveam tensiunea 11/7..deci a mai crescut putin..
Trebuie sa se mentina macar.
Nu stiu de la ce ar fi marita:eu nu beau cafea..nu mananc cioco..
Altceva ce ar putea influenta?

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Eu am facut toate analizele ce tin de trombofilie printre care erau si anticorpi fosfolipidici
Medicul trebuie sa stie despre aceste analize
Costa cam mult, dar merita facute ptr linistea fiecareia

fericita 27s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

salutari fete dragi!
am intrat si eu dupa o mie de ani si sper ca de data asta sa fiu activa.
de citit v-am tot citit si sunt cam la zi cu toate discutiile voastre ,dar sper sa ma intergrez si eu in ele si in grupul vostru.
multi pupici

+16




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Ziua buna!

Va citesc din 3 in 3 (la capitole ma refer ), si cu scrisul nici macar atat...

Eu mi-s bine, doar ca ma simt foarte obosita si sfarsita....as dormi tot timpul, dar nu am cum ....

Vad ca vorbiti de analizele astea de coagulare a sangelui....eu nu am facut asa ceva si nici doctorita nu mi-a spus nimic de ele....

Nu stiu ce sa zic....daca le facem acum si se constata (Doamne fereste) ceva, nu-i totusi cam tarziu?

Nici IR-urile astea nu stiu ce-s exact....mie la ecografii nu mi-a spus nimic de ele, nici de bine , nici de rau Banuiesc ca le masoara, nu?

Eu am inceput sa ma stresez ca saptamana viitoare, 3 zile la rand, am cate o cursa cu avionul....Sper sa fie bine si sa ma vad sanatoasa inapoi acasa.

Cu kg, stau asa-si-asa . Pana acu am luat (aproape) 9 . Ideea e ca nu se vad pe mine, cel putin asa zice lumea

Eu am facut 2 ecografii morfofetale, una la 19s6z, cand nu s-a vazut carja aortica, si inca o ecografie la 21s6z, cand s-a vazut tot .

Bebitza mea e mai mare cu o saptamana si 2 zile fata de varsta ecografica . Tot ia avans, dar nu stiu cat

Omega 3 tablete nu iau, insa mananc saptamanal cate o portie de somon (gatit). Poate am sa iau si tablete in ultimele 2 luni.

Trebuie sa repet analizele de toxoplasmoza ca nu am anticorpi.....trebuia sa o fac in luna a 5-a, dar efectiv nu am avut timp sa merg la vreun laborator Tre sa ma mobilizez...

Tre sa fug...


Alina





25 +

Mergi la inceput