Fluturasi de martie-aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

mie imi e foame!!!!!

eu nu mananc dulciuri,dar nu ma pot abtzine sa nu mananc dupa ora 18,pai dc ash fi mancat cate dulciuri zicetzi voi..vai!eram mareee!eu am o problema cu dulciurile dupa ce nasc,alaptatul si ciocolata

ashtept sa termin de calcat,vad ca dureaza o veshnicie...incerc sa fac curat in casa,dar nu am chef si apoi ma duc sa pap un somon la gratar cu legume fierte.mmmmmm,doamne cat de bun e!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 23+ cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris, multu' de raspuns.
deci, stuatia sta asa: eu merg la dr cu care am nascut prima data. un dr exceptional, mai in varsta, cu multe nasteri la activ.dar....dar care nu face cine stie ce ecografii detaliate si la care consultatia (eco) dureaza 5 minute (sau putin ma mult).
in paralel merg la o dr tanara, fff pasionata de ceea ce face (am mers printr-o recomandare, 2 prietene au nascut cu ea) , care are un eco performant si ii place sa analizeze tot la bebe (ultima data mi-a facut eco abdominal, intravag, doppler). totul dureaza cam jumatate de ora.
poblema e ca, parca nu am asa incredere mare pt nastere intr-un dr femeie....plus ca nu are atata experienta ca s dr meu.....
in schimb ma simt ffff bine cand merg la ea la eco, imi da o stare de bine si pot vb despre orice cu ea...
offffffffff.......


mami x2 , de fetita cu codite si s 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nah daca nu a venit nimeni la masa.....am papat eu tot...
acum merge ceva dulce....orce dulce sa fie


mami x2 , de fetita cu codite si s 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, daca te simti mai bine cu ea, de ce sa nu ramii la ea. Eu am nascut si cu barbat si cu femeie..si vreau sa-ti spun ca drita a stat langa mine de cind a ajuns pana cand am nascut. a fost superba! Dr-ul era medicul de garda, a venit doar la expulzie...dar a fost dragutz si el, nu as avea ce sa-i reprosez.
Eu tot cu o femeie m-as simti mai bine, mai ales daca am cunoscut-o inainte si stiu ce fel de om e..

Simona, mami de baieti David, Matei si 25+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nah daca nu a venit nimeni la masa.....am papat eu tot...
acum merge ceva dulce....orce dulce sa fie


mami x2 , de fetita cu codite si s 27


Ce-ai papat bun???

Simona, mami de baieti David, Matei si 25+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello

Am fost pe afara cu Cristi, dar m-am intors repede. Mi s-a intarit burta si nu vroia sa se mai inmoaie deloc+ceva durere. Sigur contractie.
Acasa am bagat no-spa, acum astept sa vad cand trece. Mi-a butonat Cristi laptopul si nu mai am niste chenare pe aici

Miki, am citit si eu mai demult intr-o revista ca ar tb pus din ora in ora la olita si apoi marit intervalul...poate din ianuarie sa incerc metoda asta. acum nu am rabdarea necesara.

Happi, inca nu am pozat achizitiile, dar dupa ce montam patutul lui Cristi am sa fac si poze.
Sa-mi tineti pumnii in seara asta, va fi prima noapte in care Cristi doarme in pat fara gratii. Am ceva emotii, cat de repede se va acomoda.
catank, yasmi, simo, stefy, ailed, strumphi

aaa, si apropos de buric, la cRisti s-a aplatizat, nici nu-l mai vedeai. Acum inca e putin inauntru si credeam ca va fi la fel de plat. Yasmi, tu ziceai ca la tine a iesit in fara de data asta? Sper sa nu patesc si eu nla fel.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 27+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nah daca nu a venit nimeni la masa.....am papat eu tot...
acum merge ceva dulce....orce dulce sa fie


mami x2 , de fetita cu codite si s 27


Ce-ai papat bun???

Simona, mami de baieti David, Matei si 25+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


am mancat o salata de sfecla 100 gr :) si legume (mazare, porumb s ardei rosu) la conserva 200 gr cu 50 gr pastrama piept pui si 5 buc cioco cu lichior :P
azi am cam exagerat de dimi
mai o masa si gata


mami x2 , de fetita cu codite si s 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor eu ies la o plimbare. este cam frig dar imi place.


S-a intamplat minunea mult asteptata26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, buuun papat tu acolo. Lasa ca poti sa mai si exagerezi..la cum arati...
Roxy, plimbarica placuta!
Ailed, ma bucur pt coborarea acului cantarului, e bine cand ai si rezultate!!Hai ca va fi bine si te vei simti si mai bine ai sa vezi!

Simona, mami de baieti David, Matei si 25+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

De vreo 2 ore sunt treaza dar am citit tot din urma si am mai frecat menta online pe diferite situri, ca nu mai aveam mentosane si le duc lipsa

De la ora 8 dimneata s-au apucat vecinii de renovat si dat gauri in muzica de bormasina m-am trezit Am vecini noi, si la stanga si la dreapta, perete in perete, ca asa-s casele aici in UK si dupa ce ne-am mutat noi aici in iunie la sfarsit, in august au venit vecini noi la dreapta si acum la stanga , toata vara numai renovari am avut si cred ca pana la Craciun nu scap si de astai noi de au venit zilele astea in stanga

Va multumesc la toate de aprecieri asupra renisorului meu dar si pentru targ, chit ca nu-i al meu as vrea eu sa am toate alea de pe acolo mai putin caruselul si toate nebuniile alea ca numai cand ma uitam la ele ma lua cu ameteli Am trecut pe langa ele si mi se parea ca acusi acusi se desface ceva si imi vine in cap si ii spun lui Nick hai sa mergem de aici ca mi-e frica si el sa rada si mai mult de mine zice: pai hai sa cumparam bilet sa mergem sa ne dam o tura ?? Am zis ca daca vrea sa o vada pe Sophia mai devreme sa imi spuna

Madutza, vad ca si tu ai ochi buni si mi-ai vazut blanita aia de la cizme spun Hai vii la Londra la targ ?

Happiness, imi pare rau ca nu te mai poti bucura asa mult ca inainte de venirea Craciunului Sper ca venirea Mariei sa mai spele din amintirile urate si sa va bucurati toti in familie de Craciun si de tot ceea ce implica el

Simona, sa iti fie de bine mancarica din weekend si nu te mai gandi , cat despre renuntat la dulce si mancat seara, eu spun ca mancat seara se poate, dar fara pic de dulce nu prea dar tu incearca nu te lua dupa mine Eu de cand am renuntat la mancat seara tin cantarul pe loc , am mai exagerat eu putin acum in weekend cu dulcele dar nu e tragic daca se tine cantarul pe loc de vreo 2 sapt

Yasmi, la intrebarea despre doctori nu stiu ce sa iti spun ca eu aici nasc cu moasa , doar daca o fi sa fie ceva probleme, Doamne fereste sper sa nu, nici ca vad vreun doctor la ochi Cat despre poze, tu fato sa te bagi in categoria Roxy cu 2 bucati caramizi in buzunare sa nu te sufle vantu la iarna cand o viscoli

Miki stii tu ce stii si mie mi-au placut la nebunie chestiutele alea din lemn, eram tentata sa imi iau un trenulet, adica nu pentru mine dar pentru bebe , dar nah, pana o sa ajunga bebe sa se joace cu el, ma joc eu plus ca sunt asa de multe alte chestii frumoase din lemn, dar si din sticla si cate si mai cate Le-a vazut sora-mea in poze aseara si zice vai , vreau si eu ... pai da , m-as juca si eu cu ele, d`apoi nepotica mea de 3 ani jumate, nu pentru ea voia


Roxy, intinde burtica si stai la orizontala, dai mai tarziu cu mopu Si eu am simtit bubulina dimineata asta jucandu-se, ca in weekend nu prea a dat semne, cred ca stie ca in weekend lumea se odihneste si s-a relaxat si ea micuta

Catank, multumesc si da Nick e un barbat bun ca de aia il iubesc eu dar ca fiecare om are si el ale lui , cum le avem noi pe toate, dar nu putem fi perfecti ca daca ar fi asa nu ne-am mai iubi asa mult Despre problema ta nu stiu ce sa iti raspund, dar cand afli ceva de la doctor sa ne spui si noua ca ma intereseaza si pe mine, am si eu ceva vinisoare mai pronuntate deasupra genunchiului stand spate

Cami_antonia, pai hai mai stai, de ce nu vii sa te destresezi putin la targul de craciun de aici ?

Lalely, mie mi-au facut teste pentru aflarea glicemiei pentru ca indicele meu corporal e ceva peste medie, ca eu-s mai asa si de aia m-au bagat la teste. Pe 7 dec mai am de mers inca o data la testul asta , ca vad ca ma testeaza de mai multe ori de-a lungul sarcinii sa vada daca nu dezvolt diabet gestational, din cauzele pe care le-am spus, adica am ceva kile peste normal , adica putin mai multe dar Slava Domnului la primul test de l-am facut in sept a iesit super ok, sa vedem daca o fi asa bine si in decembrie, sper ca da... si mai sper sa mai las naibii ciocolata in pace ca vad ca de cand mi-a adus Nick cutia aia mare de bomboane de cioco eu tot mai bag cate una -2 cand vad cutia, deci am bagat cutia intr-un dulap sa n-o mai vad

Inchei aici si mai revin ca iar vad ca am scris un hectar



_
Mind the Bump!22+Sophia Nicole

Mergi la inceput