Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (165)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna dimineata!la amiaza...

Fiu-meu se invarte pe aici cu premergatorul...si chiuie si tipa de mama mama!Ce ma bucur ca e fericit!

Sanatate pufisorilor bolnavi!

Cat ii lasati voi in premergator?Odata si total intr-o zi?

LML TEO !multi ani frumosi!

Acum plimba telescopul lui tati prin casa...

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete


livia eu il las cam jum de ora atat sta apoi se plictiseste, peste 2,3 ore iar cate jum d eora, cred ca in total pe zi cam o ora si jum poate 2.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza!
... rasfoind albumul cu poze am dat peste niste poze chiar haioase pe care vi le propun spre vizionare! Sotul zice ca e o poza ireala (ca proportii)... iar un coleg de-al meu mi-a zis ca am un copil imens (asta dupa ce s-a jucat un pic cu el)... priviti si dati-va cu parerea.
http://picasaweb.google.com/oxanagh/DropBox?authkey=Gv1sRgCIWttc-b1snAFw&feat=directlink (pozele cu beb infofolit in prosop) plus un supliment video cu beb cantand la muzicuta... va rog faceti abstractiune de chilotii care-mi ies din pantaloni si de burta-mi care da peste margini, nu m-am uitat in oglinda inainte de sesiunea de shooting...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





eu zic ca e u copil normal, nu mi se pare imens. videoclipul este mai recent? parca sa mai schimbat la fata, nu are alura de bebe, are de baietel scump. sa fie santos

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


este un efect optic al camerei ca si in filmulet acea farfurie pare un ditamai ligheanul cand de fapt e o farfuritza mica in care ii dau mancare lui beb... lucrurile mai apropiate de aparat par imense in comparatie cu planul 2, in una din poze bebul pare a fi cat jumatate din mine si eu nu-s mica! (am un 1,67), ceea ce e de fapt si adevarul el are 80, iar cand il pun pe picioare imi vine pana in burta... nici nu stiu de ce ma mir atata ca-mi creste baiatul, dar parca prea repede s-a intamplat... asa, pe neprins de veste! ca voinicul din poveste...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

acum buna ziua!
noi am fost la dct, ne adat augmentin , ca la 6 avem ultima injcetie, mia zis sai aspir nasucul, a zis ca este o laringotreheita ca se aude ceva pe traheee pe acolo. dar daca nu intrebam nu zicea nimik. iam bagat 20 lei (am fost la spital la dct de plamani, la ea am mai fost si cu cel mare si am fost multumita de ea), sa uitat la bani ia scos si ia bagat in birou. o fi mult o fi putin.. dar mai mult nu am avut. piciul e relativ mai bn, abia acum pot sa spun ca e racit, ii curge nasul la greu apa chiaora deocamdata, are ochii rosii, tuseste productiv. mai avem de tras eu sunt multumita ca nu a ajuns la insuficienta respiratorie ca sigur ajungeam la spital. dct asta in tinerete a fost medic de familie la tara la maicamea, cand mam nascut dupa cateva zile am facut diaree si numi mai reveneam si cadn a mers mama la ea ia zis: copilul asta o sa moara doamna. nul mai punem pe picioare. neam intalnit cu ea cand eram cu amiacmea acum vreo 2 ani in oras, si a intrebato pe mama daca sunt fata ei si mama da este copilul care ati zis ca nare nici o sansa.
ca dct sunt multumita de ea ca pe cel mare la ea lam tratat cu bronsita asmatiforma. altul mai bun d especialitate in oras navem.

danasor face intramuscular. ias fi pus branula dar nu ne da voie acasa cu branula, si mie miar fi frica sincer daca sio scoate si sangereaza se pot intampla multe in primul nu e sub supravgehere medicala.

lillo tiau spus fetele pe mail nu mai repet si eu iti dau un si o ai incerdere in instinctul tau de mama. nu da gres niciodata.

dece multa sanatate lui jiji, nici puiul meu nu vrea mancarica, eu nu ii dau san, nici lapte nu prea mai vrea dar am dat iama in compoturile de iarna. bea cam 300 ml compot pe zi. si imi pare bn ca se hidrateaza.
gata va pup.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

bubu bu, alicredo, alexutzza

lucia uitam sa et intreb nasa ta nu vrea un balansoar pt bebe? fisher price 2in1, e in stare foarte buna.parol

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

roxy, tomaca, alexa, MP, cris.d - si eu care asteptam sa-mi ziceti ca am un ditamai bebeloiu si voi ati remarcat doar ca e frumusel... bine, e si frumusel de n-are pereche. Si da, l-am tuns, am vazut ca avem si baietei-fetite cu chica in ochi sau prinsa cu elastice, cleme... ii pastrati pentru motz, turta? Eu l-am tuns fara mila!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





sa-ti traiasca !

eu una nu am s-o tund nici dupa taierea motzului, iar la motz doar un picutz am sa las nashicile sa ia; mi-e draga tare cu parul lung, iar ea nu are nici o problema cu coditzele, problema e sa nu-si scoata moatzele - atunci se impune taierea parului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna dimineata!la amiaza...

Fiu-meu se invarte pe aici cu premergatorul...si chiuie si tipa de mama mama!Ce ma bucur ca e fericit!

Sanatate pufisorilor bolnavi!

Cat ii lasati voi in premergator?Odata si total intr-o zi?

LML TEO !multi ani frumosi!

Acum plimba telescopul lui tati prin casa...

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete


l-am vazut, e un dulce

nu prea as vrea s-o las in premergator pentru ca am observat ca atunci cand merge in picioare are tendinta de a se apleca in fatza ca la premergator si sa impinga cu picioarele , dar ei ii place tare si o mai pune si mama, ca deh e mai ushor cu ea in premergator, dar oricum max 15 min/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna dimineata!la amiaza...

Fiu-meu se invarte pe aici cu premergatorul...si chiuie si tipa de mama mama!Ce ma bucur ca e fericit!

Sanatate pufisorilor bolnavi!

Cat ii lasati voi in premergator?Odata si total intr-o zi?

LML TEO !multi ani frumosi!

Acum plimba telescopul lui tati prin casa...

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

5-10', de 2 ori pe zi, in cursul sapt, cand fac mancare sau ceva ce "arde" sa fac atunci si ea nu vrea nicaieri altundeva.in general se plimba in bucatarie si trage de sertare/cafeaua/servetelele/suportii de oale din rafturile de jos.dar la noi e regula, nik nu merge mai mult de 10'...

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Fetiliiiiii, n-am citit nik, dar am intrat sa va spun ca am auzit acum la radio pe tovarasu' ministru muncii care a zis ca legea cu indemnizatiile se va discuta in parlament in decembrie si NU se va aplica mamicilor care deja sunt in concediu, ci celor care urmeaza sa intre.
Nu e corect nici asa, dar macar noi putem sta linistite...si poate intre timp se mai razgandesc si lasa legea cum e acum si pentru viitoarele mamici.

Oricum...ma bucur pentru noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Io n-am tv acasa, dar mi-a zis al meu ca a fost ministrul muncii care a spus ca eventualele hotarari legate de concediul de maternitate nu se vor aplica mamelor aflate deja in concediu, s-au stabilit niste drepturi salariale si nu se revine asupra lor

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Fetiliiiiii, n-am citit nik, dar am intrat sa va spun ca am auzit acum la radio pe tovarasu' ministru muncii care a zis ca legea cu indemnizatiile se va discuta in parlament in decembrie si NU se va aplica mamicilor care deja sunt in concediu, ci celor care urmeaza sa intre.
Nu e corect nici asa, dar macar noi putem sta linistite...si poate intre timp se mai razgandesc si lasa legea cum e acum si pentru viitoarele mamici.

Oricum...ma bucur pentru noi!


yuppyyyyyyyyyyy ....adica ma bucur pentru noi ...si ma rog pentru viitoarele mamici sa nu treaca legea mai departe

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput