Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (164)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna dimineata!

In legatura cu reducerea indemnizatiei, m-a sunat acum o prietena care este in concediu de maternitate si asteapta al doilea copil.Si s-a dus la primarie sa intrebe cum isi face dosarul pt ce-l de-al doilea copil....si sa intrebe cum se va calcula suma...dar i s-a spus de la primarie ca cica aseara s-a vehiculat ca de la 1 ianuarie intram cu 6 milioane.
Astia-s cu capul!Ma enervez rau de tot!Ei vor sa incurajeze natalitatea cica...sau ce vor sa faca?Fiicele lor daca ar avea copii...sau fii...tot i-ar creste din 600 lei...Dar lor nu le pasa...ca n-a la cat se fura ...Sunt nervoasa rau de tot!
In cazul asta voi fi fortata sa ma reintorc la servici.In loc sa stau cu puiul meu...sa-i fiu alaturi macar in primii 2 ani.Ca dupa aceea tot sclava serviciului voi fi...si am sa-l vad 4 ore seara!Of...as strange de gat pe cineva!

Chiar nu se poate face nimic!Chiar fiecare face ce i se casuna in tara asta?Daca am avut un salar bun si acum beneficiem de 85% din acesta...nu e meritul nostru?Ca la asigurari sociale tot din salar am cotizat!

M-am enervat!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

lillo mersi de raspuns. si daca nu le fierbi doaor le speli? cum le sterilizezi?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

dece tu vorbestoi sa ajungi la 60 kg si esti destul d einalta. esti o gazela mami. eu am 60 kg dar 1 53 inaltime. asa ca... tu esti super mami!
ma gandesc ca vine craciunul .... 1,2 kg in plus daca nu mai multe. dar na! cozonacul ca mama mea nimeni nu face.
lorex bn ca ati descoperit ce are bobitza. si in roseola infantum nu s eda antibio?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

piciul meu tuseste nasol. of avem 2 sapt d ela ultimul antibio. oare nu sunt o mama buna? de ala ce tuseste? a fost cald afar, trebuia sa nul scot? sa nu ii mai fac baie la 2 zile? imi vine sa . daca nu are febra nu ar trebui sami dea antibio nu? mamicile? doar sirop d etuse?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

lillo mersi de raspuns. si daca nu le fierbi doaor le speli? cum le sterilizezi?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Nu le sterilizez. Le spal cu apa fierbinte cat suport la mana si cu un detergent organic, apoi le clatesc bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:


am trimis mail!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Avem roseola infantum!

Multumesc fetelor pentru sustinere si recomandari!


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Ma bucur ca e roseola si nu altceva. In 2-3 zile scapati cu totul si nici nu ii dai antibiotice. bobita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

piciul meu tuseste nasol. of avem 2 sapt d ela ultimul antibio. oare nu sunt o mama buna? de ala ce tuseste? a fost cald afar, trebuia sa nul scot? sa nu ii mai fac baie la 2 zile? imi vine sa . daca nu are febra nu ar trebui sami dea antibio nu? mamicile? doar sirop d etuse?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


Stai calma ca nu esti tu vinovata. Eu nu am pregatire medicala dar stiu ca atunci cand nu aude nimic la plamani nu se da antibiotic. Acum na ... eu stiu .
Ultima moda in materie de tratament al tusei care tine cu saptamanile erau aerosolii.
Poate iti spune nikole mai multe ca ea a avut probleme cu Isa cu tuse nasoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Avem roseola infantum!

Multumesc fetelor pentru sustinere si recomandari!


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Ma bucur ca e roseola si nu altceva. In 2-3 zile scapati cu totul si nici nu ii dai antibiotice. bobita


Subscriu, URAAAA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

I

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Avem roseola infantum!

Multumesc fetelor pentru sustinere si recomandari!


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Bine ca scapati. Dar stii de la cine s-a virusat sau a luat asa din aer? Vad ca este epidemie.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput