Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Iar vor astia sa ne taie macaroana! Deja nu mai au niciun haz si sunt de cacao si niste nesimtiti! Din aprilie traim doar din indemnizatia mea (avand de platit chirie 250 euro)... daca astia o taie la 600 de lei eu ce dracu fac? Nici sa te angajezi, nici sa muncesti la negru, chiar ce aveti de gand sa faceti?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Iar vor astia sa ne taie macaroana! Deja nu mai au niciun haz si sunt de cacao si niste nesimtiti! Din aprilie traim doar din indemnizatia mea (avand de platit chirie 250 euro)... daca astia o taie la 600 de lei eu ce dracu fac? Nici sa te angajezi, nici sa muncesti la negru, chiar ce aveti de gand sa faceti?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)






In primul rand LA MULTI ANI pt ELA! Sa fie sanatoasa si fericita!
Mi-ar place sa fie si a mea asa de inteleapta ca a ta pe la 15 ani ... Vom vedea ce ne rezerva viitoarul.
Despre ce vorbesti cu indemnizatia, ma impusc daca o reduc la 600 . Dai un link ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna, fetele!

Multumim pt decenuela!

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

apoi...ioanact...wb....ce sa zic....in orice familie sunt discutii, dar nu tre sa aruncam pt un purice cojocul pe foc...oricum...la noi toata lumea s-a simtit bine....sau aproape...sanatate fetelor.


Da, asa e!
Nu mai intru in amanunte..
Multumim!
Asa tb sa ne simtim foarte bine!
cris.dogarel multumesc pt primire si pt vizionarea pozelor!
Cu parola nu e bai, astept..stiu ca era vb de pedofili.

Am citit in diagonala:
ioana_fota si eu strang dupa sot, mai ales hainele .
Uff..nasol cu cazaturile.
Cum se simte Uca?
A cazut si Justina o singura data pana acum, si atunci a fost la 6 luni.
Ea nu m vrea sa stea pe perna rezemata si vine cu capul in fata, dar at a venit prea mult de a ajuns la marginea patului si-a cazut.
Culmea, ca eram si eu in camera..s-a intamplat totul intr-o fractiune de secunda.
De-acum tb sa avem grija.
danyelana off..imi pare rau de cazatura!
Cum mai esti? Ai fost la doctor? Mai bine sa nu ai nimic.
Sa foloseasca cu placere, Arthur scaunul de masina!

Acum sa va zic cate ceva despre Justina: azi noapte s-a trezit de 4-5 x..sunt nopti cand se trezeste o data sau de doua ori.
I-am dat apa, lapte..daca ziua nu papa mai deloc..ea care termina legumele+carnita de pui in 5-10'..acum stau si cate 30-40' .
Fructele nu-i plac deloc.
Iaurt/cereale ii mai dau dar tot greu papa.
Sigur, e vb de dintisor..tot o chinuie pana sparge.

Trimit si mai citesc cat mai am timp, pana nu se trezeste Justina.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Iar vor astia sa ne taie macaroana! Deja nu mai au niciun haz si sunt de cacao si niste nesimtiti! Din aprilie traim doar din indemnizatia mea (avand de platit chirie 250 euro)... daca astia o taie la 600 de lei eu ce dracu fac? Nici sa te angajezi, nici sa muncesti la negru, chiar ce aveti de gand sa faceti?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)






In primul rand LA MULTI ANI pt ELA! Sa fie sanatoasa si fericita!
Mi-ar place sa fie si a mea asa de inteleapta ca a ta pe la 15 ani ... Vom vedea ce ne rezerva viitoarul.
Despre ce vorbesti cu indemnizatia, ma impusc daca o reduc la 600 . Dai un link ceva?


cica FMI iarasi preseaza ca indemnizatiile sa fie... sau reduse la 600 de lei si acordata pana in 2 ani sau in cuantumul de 85 la suta din salariu dar numai pana intr-un an... Avand in vedere ca acus face anul... varianta mai buna e de fapt mai rea! Ca nu vom mai primi deloc si va trebui sa ne intoarcem la munci!

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna dimineta.
multam de cafeluta dece, mereu ma amuz de postariel tale. multa sanatate lui jiji sa nu fie vreo raceala ceva
Lml Daria! sa cretsi mare si frumoasa!
Lml Stefan sa fii un hotoman care fura inimile la fete!
Lml Madalina de Satulica! satulica ce mai faci mami?

lorex tiau zis si fetele scoti in seeringa cu vreo jum de oar antibio eu asa fac ca sa nu fie rece.

puiul meu tuseste iarare o tuse productiva, si un pic ragusit!ne ducem dupa masa la dct.

mamicile voiam sa va intreb cele care folositi biberoane: biberoanele se schimba la 2,3 luni? sau tetinele? eu le fierb in fiecare dim dupa ce le spal cu peria. mia zis cineva ca ar trebui schimbate la 2luni. eu le am pe astea de vreo 4 luni. trebuiesc schimbate?

la multi ani ela d eruxita! ce domnisoara ai de acu!

cuscra cum este uca? sia revenit dupa cazatura. si dintisori...multi d ela ginerica!
MP ce mai faci mami? suneti bine? miss you

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

NIci Kay nu se omoara cu fructele! DAR, i le administrez fortat, ii tin falcutele si-i torn prima lingurita fortat. Oricum daca nu-i place ceva scoate limba afara si arunca mancarea din gura. De regula face figuri numai la primele 2 lingurite, apoi mananca... Azi i-am dat niste struguri storsi, i-a baut... ieri un mar golden dat prin razatoare cu poticneli la primele 2 lingurite, dupa care a mers... Ii mai dau si banana cu lapte... oricum, chiar daca nu se omoara cu ele, i le dau oricum, fie ca-i plac, fie ca nu!

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Myky eu schimb tetinele la 2 luni si bibe la 4-6 luni, dar eu nu fierb nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Ruxita eu n-am cum sa i le dau, ca sta cu ea in gura..si dupa aia incepe maraiala..deci, nu pot sa i le dau fortat.
Si faptul ca si legumele le papa m greu ma duce cu gandul ca de la dinti nu papa..are disconfort..off, mititeii cat tb sa sufere.

Urez si eu cu intarziere: LA MULTI ANI! mamicilor din luna asta:
Dastefa , Alexutzzza , Andre_lina, Beatrice1982, Elefantica , Larisel, Vi4i si La multe lunite si anisori, Daria de dastefa!
Sa fiti sanatoase si fericite!

Acum m-am prins ca sunt trecuti si pufuletii pe prima pagina.
Nu m pot sta, ca s-a trezit Justina si merge si forumul greu.
La voi nu merge greu?

Daca am timp mai intru diseara.
O zi buna!




ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Acum am vazut ca mai sunt pufuleti de urat:
La multe lunite si anisori , Daria Ioana,Stefan si Madalina!
Sa fiti sanatosi cu totii!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Avem roseola infantum!

Multumesc fetelor pentru sustinere si recomandari!


Mergi la inceput