Fluturasi de martie-aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Laley stii cum se zice "Omul cat traieste invata"

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Burtici help help......Doamne cit am dormit.....

Credeti ca pt morfologie trim II la 21 s si 5 zile este prea devreme?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Burtici help help......Doamne cit am dormit.....

Credeti ca pt morfologie trim II la 21 s si 5 zile este prea devreme?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 20+


Nu, e bine.

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Am vazut burtici fumoase, frumoase: viis, Stefana, yasmi (sa sti ca la sf sarcinii chiar numai burtica va fi de tine ), catank(ohoo, ce a evoluat burtica ), miki, ce de hainute dragute - de unde zici ca le-ai luat?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



madutza, in perioada reducerilor de vara, am colindat si eu intr-o zi baneasa ..si am luat de la diverse, ce gasesti pe acolo..next, Z, obaibi, debehams, la prenatal nu-mi palc, la zara surprinzator n-am gasit mai nimic desi mie imi plac f mult, la mothercare nici nu ma omor dupa ele dar nici nu meritau reducerile, ca si la cocodrilo de altfel..
si mai e un magazin mare dar uite ca nu stiu cum se numeste..au de toate, lucrusoare si accesori si multe jucarii, e in capat langa miniblu dar in mallul din cotroceni.

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Hey fetele..ma primiti si pe mine???
Abia de vreo ora am ajuns ...am mancat ca nu mai puteam de foame si m-am bagat la calculator..Bineinteles ca nu am apucat sa va citesc..dupace scriu mesajul ma duc sa recuperez.

Am fost la eco..plina de emotii...incepe ecografistul cu "fat viu,BCH prezente"...ma mai calmez un pic..Mi-l arata pe bebe care facea tumbe se intorcea pe toate partile.Ii spun eu ca nu-l simt si incerca el sa ma faca sa simt diferenta in sensul ca atunci cd misca imi zicea:ce simti acum???eu nimik..Bun ajungem la sex..eu convinsa ca-i fetita ca toata lumea zicea ca am burta de fetita,plus ca in calendarul chinezesc la fel iesise..fetita!Cand surpriza:este baietel...eu cu ochii mari cascati la el..il intreb:sigur????Da...si imi arata dovada..Sotul meu mirat si el caci se obisnuise cu gandul ca va fi tata de fetita...

Deci o sa avem un baietel!Inca nu ne-am gandit la nume..urmeaza...

Legat de col este de 35,7 mm eu zic ca este ok.Medicul mi-a zis ca trebuie sa ma mentin la fel sa nu scada prea mult...

Sunt foarte fericita si va multumesc de incurajarai!!!

Ma duc sa recuperez!

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!



felicitari burtucuta pt cuculetz!!!!


mami x2 , de fetita cu codite si s 26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

lalely, felicitari pentru baietel!!! Acusi te trec si pe prima pagina. Vrem si pozeeeee!!!

Dorinut@, timp de 1 an in fiecare seara la baita, tragi usor de putica sa speli si acolo, ca sa nu faca infectie. La cristi nu s-a decalotat complet, dar nici nu am vrut sa-l duc sa il decaloteze fortat sau chirurghical. E o intreaga plolemica pe tema asta. Iar dupa baita il dadeam cu bepanthen la fundulet si la incheietura picioarelor daca vedeam ca e mai rosu acolo. Cand era micut il mai dadeam cu crema si pe gat, avea straturi, straturi de gusite si tot timpul era iritat pe gat.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Grasunelul ce mi's dragi cand au cute de grasime. A, am auzit de la o mamica ca cica acum tre' sa te duci sa le tai ata..sau ceva de genul. Da' la sotii nostri nu cred ca le-a taiat ata cand erau mici..asta nu se rupe cand fac prima oara 'love' sa zic asa ?.

Mie la decalotare imi e frica sa nu-i fac rau ceva ca are pielea subtire. Deci la fiecare spalare trebuie sa-l curat acolo?

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria


nu cred ca ajunge sa faca "love" asa, virgin cand mai cresc, se decaloteaza singuri oricum..

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

in sfarsit am terminat si eu treaba azi, offf cate am mai avut de facut!

lalely felicitari pentru baietel si pentru vestile bune!!ma bucur mult ca totul e ok!!

catank eu am programata morfologia fix la 24 de sapt si tot atunci fac si 4d!

madutza multumim pt info despre decalotare! si pe mine ma cam sperie treaba asta...am mai citit si pe net, am vazut cat de mare e polemica...parca cu cat citesc mai mult pe atat imi creste nedumerirea o sa fac si eu cum o sa mi zica pediatrul dar in principiu decalotarea mi se pare o chestie de igiena! intrebarea mea e daca tot incepi cu asta, de ce dureaza doar un an?

s 20, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

da, dorinut@, noua dr pediatru ne-a spus sa-l spalam in fiecare seara si sa tragem sa incercam sa-l decalotam incet, incet, timp de un an. nu s-a decalotat de tot si atunci ne-a spus sa mergem la spital, dar am refuzat. Daca nu se infecteaza, nu il impiedica sa faca piupi normal, eu nu merg. daca o sa vrea sa se duca can do fi mai mare n-are decat sa faca ce vrea el, eu nu il chinui.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Multumesc mult mada pentru informatii chiar ma ajuta. La mine in familie numai fete, surorile mele au fete eu o sa fiu prima cu baiat si imi e teama cu igiena ca la baieti e mai speciala. Dar o sa ma descurc incet incet. Daca bebe e sanatos si ii coboara testicolele la timp (ca am auzit ca si aici pot aparea probleme daca nu coboara dupa un an si trebuie operat) o sa ma descurc.

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria


dorinut, si lui vlad i-a coborat mai greu un testicol, dar pana intr-un an..e destul de frecventa..n-a mai fost nevoie de interventie..slava Domnului

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Burtici help help......Doamne cit am dormit.....

Credeti ca pt morfologie trim II la 21 s si 5 zile este prea devreme?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 20+


pai e perfect

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Am vazut burtici fumoase, frumoase: ....... yasmi (sa sti ca la sf sarcinii chiar numai burtica va fi de tine ),

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



eheee bine ar fi.....dar eu de abia de acum incep sa pun....


mami x2 , de fetita cu codite si s 26

Mergi la inceput