Fluturasi de martie-aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Alina, eu foloseam pana acum crema antirid Estee Lauder, dar ptr ca inca nu stiu ce contine, ca am aruncat cutia , mai aveam in casa si crema antirid Elmiplant, cumparata in sept cand am fost in Ro, si ma dau cu asta acum. Am si de zi si de noapte si imi place la nebunie cum miroase, plus ca am luat-o ptr ca e naturista 100%.
Sper sa fie ok.


Mamica fluturasului Andrei si 25+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Happy si eu ma dau cu crema antirid...citisem si eu ca nu e buna, in primul trim nu m-am dat deloc...Laptopul il mai tin si pe genunchi, mai ales la toaleta...ce sa fac si eu sunt si am nevoie d etimp...iar ca sa pot sta atita tb sa fac ceva placut, sa citesc DCul .
Si eu cred ca si de la constipatie se pun kgmele astea...Eu fac din an in Pasti...Si nu am luat nimic pt asta...cite un supozitor sporadic... F greu acest aspect..

Simona, mami de baieti David, Matei si 24+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Happy si eu ma dau cu crema antirid...citisem si eu ca nu e buna, in primul trim nu m-am dat deloc...Laptopul il mai tin si pe genunchi, mai ales la toaleta...ce sa fac si eu sunt si am nevoie d etimp...iar ca sa pot sta atita tb sa fac ceva placut, sa citesc DCul .
Si eu cred ca si de la constipatie se pun kgmele astea...Eu fac din an in Pasti...Si nu am luat nimic pt asta...cite un supozitor sporadic... F greu acest aspect..

Simona, mami de baieti David, Matei si 24+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


simo , si eu sunt constipata rau de tot. Intr-o seara am mancat o pungulita intreaga de prune uscate si nu au avut absolut nici un efect . Daca gasesti ceva care sa mearga, sa-mi spui si mie

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Happy si eu ma dau cu crema antirid...citisem si eu ca nu e buna, in primul trim nu m-am dat deloc...Laptopul il mai tin si pe genunchi, mai ales la toaleta...ce sa fac si eu sunt si am nevoie d etimp...iar ca sa pot sta atita tb sa fac ceva placut, sa citesc DCul .
Si eu cred ca si de la constipatie se pun kgmele astea...Eu fac din an in Pasti...Si nu am luat nimic pt asta...cite un supozitor sporadic... F greu acest aspect..

Simona, mami de baieti David, Matei si 24+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


simo , si eu sunt constipata rau de tot. Intr-o seara am mancat o pungulita intreaga de prune uscate si nu au avut absolut nici un efect . Daca gasesti ceva care sa mearga, sa-mi spui si mie

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Madutza, imi pare rau sa aud si de tine...De trei sarcini incoace nu am gasit inca solutia pt problema asta Gasisem ceaiul verde, dar nu e bun in sarcina din pacate...Culmea, un mar dimineata pe stomacul gol si apa m-au mai ajutat cind eram acasa...cind sunt la serviciu insa ma inhib, nu pot face altundeva si seara am o gramada de treaba cu copilasii, f greu imi gasesc un moment pt toaleta

Simona, mami de baieti David, Matei si 24+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

simo, la inceputul sarcinii, daca luam cateva guri de cafea fierbinte, imediat ma reglam, acum nu mai merge cu nimic...

Apropos i-a cumparat mama lui Cristi un costum de Mos ,am pus poza cu caciulita , asa imi vine sa-l mananc

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

happy sa stii ca eu evit sa tin laptopul aproape de burtica, am citit si eu ca este contraindicat

stau acum cu el pe pat iar eu sunt intinsa intr-o parte ,laptopul este la distanta de burta si mai in sus,cam asta e pozitia mea

si eu am obs ca yaurt +cereale +fructe confiate papate dimineata sunt un bun remediu pt constipatie

mami de Naty (10.04.2009) si s28 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, am notat , maine dimineata asta pap.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello burtici

happiness eu la inceputul sarcinii stateam cu laptopul pe burta! asa ma obisnuisem, stateam rastignita pe canapea cu picioarele sprijinite si cu laptopul pe mine. de cand a crescut burtica, intre mine si laptop si a facut locul o perna...acum mi ai dat de gandit...

daca vorbim de kg, eu am in continuare doar 1 kg luat.luasem la un mom dat 1.5 dar jumatatea aia s-a evaporat.

iar m au luat emotiile cu eco...la 2 sunt la biometrie, sper sa fie totul ok...ne auzim dupa!

yasmi, mandreeac, madutza, roxy, iony, simo,alina.n, happiness, shtrumphi

s 20, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Si eu am probleme cu constipatia, mai ales ca nu stateam f bine nici inainte de sarcina. Parca sa zic ca de cand iau dimineata o lingurita de miere pe stomacul gol sunt o idee mai bine. Reusesc sa rezolv problema in fiecare zi, chiar daca asa mai putinel si mai greut. Iau dimineata pe stomacul gol o lingurita de miere apoi beau apa, cam o juma de cana asa dintr-o inghititura...

in sapt 17+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

simo, la inceputul sarcinii, daca luam cateva guri de cafea fierbinte, imediat ma reglam, acum nu mai merge cu nimic...

Apropos i-a cumparat mama lui Cristi un costum de Mos ,am pus poza cu caciulita , asa imi vine sa-l mananc

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Eu nu beau nici cafea, din pacate...ca tare imi placea, dar am vrut sa renunt si am mai bine d e3 ani d ecind nu mai beau..
E scump foc ficiorul tau cu caciulita de Mos...Are costumas intreg? Noi avem o caciulitza, tot asa, cu bec in loc de ciucure in virf si cornitze de ren...Imi place mult sa-i imbrac tematic, sunt minunati!

Simona, mami de baieti David, Matei si 24+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput