Floricele de liliac mai-iun 2010 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Nana, cum ai preparat sfecla? Ai fiert-o/aburit-o si ai facut-o piure, cu cartoful? Nu e rea la gust, fara hrean, otet, ulei?!

Ioana, tu ce zici de sfecla? Uitasem de ea... si daca e aburita si taiata fingers cred ca e super si pentru BLW...



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Albumul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
am 1577 de nervi
nesimtitii aia d la bebe shop nici acum nu mi au livrat scaunul nu m-au sunat, absolut nimic
mailul pe kre mi l au trimis nu are nici un nr de contact iar rasp lor a fost:" comanda va fi livrata in cel mai scurt timp" si atat
le am tr mail acum si le am spus sa o anuleze, si dak o vor trimite nu o mai primesc


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

bun gasit!

pentru ca nu mi-am facut temele, intru doar sa urez LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI, SI MATEILOR, MATEIUTILOR, MAATEIASILOR, pt k astazi este sarbatorireac acestui sfint apostol si evanghelist.
urez la fel si puiului meu!

va pup si sper sa va citesc azi.

a! sa ma laud: Mateo, in prima lui zi der nume, a cistigat un concurs de frumusete.
cine are cont pe facebook il poate vedea aici: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=150851494957651&set=a.146549088721225.25952.100000984040869&pid=252510&id=100000984040869

Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Sorana, felicitari pentru dintisor ! Eu gutuia i-am dat-o coapta Adelinei, combinata cu mar (tot copt), amestecul a fost tare bun la gust; am mancat si eu si copilul

Carla, i-am pus sfecla la abur, proportia e de 1/4 fata de cartof, sa vad ce iese. Vreau sa caut sfecle mici, mai crudute, sa le pot coace in cuptor, ma gandesc ca iese mai gustoasa asa; ai dreptate: doar fiarta, fara otet, hrean, etc. e bleah. Ma gandesc cum ar iesi daca as coace in hartie si niste morcov si telina sau pastarnac, iar apoi sa le amestec cu putin ulei de porumb...

Din cate stiu eu sfecla rosie este buna pentru anemie, alaturi de spanac, carnita si ficatei.
cate ceva despre sfecla rosie

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
pozici si filmulete
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mateilor

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
pozici si filmulete
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Au venit rezulatele
Antigen Rotavirus prezent



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Nu cartile cresc oameni,ci mamele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Au venit rezulatele
Antigen Rotavirus prezent



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Nu cartile cresc oameni,ci mamele.


offff, dar ce-a fost mai greu a trecut, nu? l-a luat din spital?!


Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
pozici si filmulete
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Buna !

Artu : daca exista fonduri pentru aparate ortodontice fi sigura ca sunt foarte mici si probabil stai pe o lista de asteptare cu lunile.
Ca sa iti faci o idee, pentru stomatologia generala suma fabuloasa pe care o primim de la Casa de Asigurari este 1200 de lei din care putem sa facem vreo 3 sau 4 proteze pentru mosi , sau o singura lucrare din acrilat bine-nteles, nici macar din compozit . In general, aleg sa fac tratamente la copii pana in 18 ani sau cate o proteza la babe. Faza nasoala e ca toti vin si intreaba daca lucram cu casa de asigurari si cand le spunem ca da dar ca nu avem fonduri ne banuiesc ca nu vrem sa ii tratam pe gratis .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."


Multam de raspuns. Pai timp avem. Ne punem acu pe lista si cand venim noi, peste vreo 4 ani, o sa ne vina randu

Neata tuturor, sunt varza; nici mama cafelei nu ma trezeste.

Va multam tare ptr informatiile legate de fier, pentru urarile de primii pasi si ptr sanatate.

Revin cand ma trezesc.


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Sorana, felicitari ptr dintisor. Noi stam in rand.

Cris, cum se trateaza? Sper sa scapati de el. Aveti grija sa nu luati si voi cei mari.


Theo, livrari nu faci? Vreau si eu o musaca te rog. Nu-i bai daca ajunge rece.

p.s. nu m-am trezit


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ha ha ha
m au sunat acum de la bebe shop
vine bumbo pe la 17.00-18.00


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput