Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) **3**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Offf tare imi pare rau cand aud de copilasi agitati sau cu lovituri incasate. Doamne cat de greu a fost cand a cazut Rares in parc cu capul de ciment. Si acum ma gandesc ca tare inspirata am fost ca i-am lasat caciula pe cap desi era foarte cald afara.

Kemsy eu sper sa ii treaca repede buzuta si sa nu mai treaca prin asa ceva desi stiu ca e inevitabil si ca de acum inainte copiii nostri vor incasa din ce in ce mai multe trante.

Laura cat de rau imi pare ca nu stau mai aproape de voi ca sa va vad in Herastrau. Uite daca e vreme frumoasa afara duminica pe la 11 venim in Herastrau la Roata mare. Ce zici, va bagati?

Pupam toti copilasii nazdravani si mamicile incercate si va uram o noapte linistita tuturor, asa cum ne-o dorim si noua.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica cu mare placere! Sa tina vremea frumoasa!
Noapte buna tuturor!


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata,

O se poate?

Sa inteleg ca ati intrat in greva? Ce-i cu linistea asta? Eu cred ca ati ;plecat la mare ... la munte.... si va distrati de nu se poate.

Noi am fost la dr dupa analize si am aflat ca suntem tare anemici asa ca incepem sa luam fier, calciu, si vitamine. Speram sa fie ok. Totusi eu nu inteleg de ce e anemic pt ca el mananca din toate. In fine, vom vedea.

Va doresc o zi minunata petrecuta de preferinta in parc.

Pe curand.


Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata

Acum ne-am ridicat si noi din pat, asta dupa o ora jumatate de alint, supt, joaca si tot asa...
Monikus, imi pare rau ca nu au iesit prea grozav analizele. Cred ca o sa o duc si eu pe a mea sa vedem ce si cum.
Cu lipsa de fier, stiu ca sunt f buni ficateii. Incearca sa-i dai pate, pe gratar sau fierti.

Pupici copilasilor care s-au loviot de curand. a mea tot asa, se loveste zilnic de cate ceva.

Pupici si sa avem o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:



Ce inseamna tare anemici, Monikus? Cat e sideremia, hemoglobina, calciul?

Stiu ca fierul si calciul nu se iau in aceeasi zi, tie cum ti-a recomandat? La copro, urina ce a iesit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Buna dimi!
Monikus, multumesc pt. cafea, chiar aveam nevoie.Am avut o noapte groaznica.Andu tuseste groaznic, iar theo mi-a facut febra, cu niste mucisori verzi. Sunt terminata!Abia m-am putut trezi sa trimit baiatul la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Monikus, si andu este anemic. Mi-a zis sa ii dau ficat de pasare si ferrum . Dar el ficat nu vrea sub nici o forma.Adevarul este ca nu mananca orice, legumele in ciorba le alege. Este fitos tare la mancare, pe cand theo papa orice ii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Hello, iar vorbesc singura?Nu este nimeni pe aici?Atunci imi iau jucariile si plec.copii si mamicile lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg



Ce inseamna tare anemici, Monikus? Cat e sideremia, hemoglobina, calciul?

Stiu ca fierul si calciul nu se iau in aceeasi zi, tie cum ti-a recomandat? La copro, urina ce a iesit?

--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



Cata eu nu i-am facut decat hemoleucograma deci siderimia nu apare.
Hemoglobina e 11,8
hematocritul e 32,7
glucoza e 69
calciu 8,39.

Mie nu mi se par foarte rele dar dr era foarte indignata.

Danuta, al meu mananca de doua ori pe saptamana ficatei de pui. O sa incerc sa mai suplimentez.

Am scris mesajul acum 2 ore. Am plecat afara si am uitat sa il trimit.

Acum ne-an intors de afara. Ne-am intalnit cu Lullaby si cu Andraiulia si copilasii frumusei. O sa pun poze dupa ce mancam de pranz.

Pup.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Doris pupam copilasii si pe mamica lor. Sper sa va faceti repede bine. Culmea e ca Rares mananca cam 3-4 ficatei pe saptamana. Acum nu stiu exact ce si cum. O sa luam fier doua luni apoi analize din nou.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput