Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) **3**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare la ceas de seara!
laura, multa sanatate la pici. Ce frumos momentul cu sora, cred ca te-ai emotionat tare!
lali, cat stai la tara??

Celelalte fete, unde sunteti? Sper ca ati petrecut un we placut, la aer proaspat!
Noi mai mult prin casa, ca e urat. Sambata ii taiem motul lui Loris, apoi vreau sa-l tund 0.Ce credeti, e valabila faza ca i se vor indesi firele daca fac asta?

Seara placuta!


Giani

Mamica fericita a unui pestisor de aur, Loris Stefan (02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Buna fetelor,

ne-am intors si noi pe la casele noastre am petrecut un we minunat la munte. A fost excelent, vreme de vis. Anul trecut pe 14 nov era 1 grad la Sinaia la cota 1400, azi la un an distanta erau 23!!!



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

laura, multa sanatate la pici. Ce frumos momentul cu sora, cred ca te-ai emotionat tare!

Noi mai mult prin casa, ca e urat. Sambata ii taiem motul lui Loris, apoi vreau sa-l tund 0.Ce credeti, e valabila faza ca i se vor indesi firele daca fac asta?

Seara placuta!


Giani

Mamica fericita a unui pestisor de aur, Loris Stefan (02.10.2009)




Multumesc mult...asa este m-am emotionat f tare. Cat priveste faza cu tunsul nu cred ca noi l-am tuns si nu mi se pare ca s-a indesit!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata

Ne-am intoars si noi acasa sambata seara si ieri am cutreierat prin parcuri, la mancare si la cumparaturi. i-am luat si fetitei un telefon de jucarie (nu din ala scump, ca mai are si pt. ea nu conteaza decat sa fie un Alooo nou). a mea are o pasiune pt. telefoane fixe si mobile reale sau de jucarie si pt. telecomenzi. sunt de departe preferatele ei.
I-am mai luat cu 60 lei o geaca rosie de la Carrefour (acasa am vazut ca e de baieti dar culoarea e rosie si modelul mai fain si e si mai grosuta).

Lali, a mea cand incepe cu tavalitul pe jos si lasatul in genunchi cu tipete, noi o luam in brate si incercam sa-i distragem atentia aratandu-i altceva. Vad ca in 90% din cazuri tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

'Neata!Fetele, o saptamana placuta, copilasi sanatosi , dormiciosi si cuminti.O intrebare:voi a-ti da copiilor pana acum ciuperci?
Va pupam si va lasam o cafea proaspat facuta.
Iulia, pupam pe luta bolnavioara. Multa sanatate.
Monikus, multi .Sper sa mai pot intra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

'Neata!Fetele, o saptamana placuta, copilasi sanatosi , dormiciosi si cuminti.O intrebare:voi a-ti da copiilor pana acum ciuperci?
Va pupam si va lasam o cafea proaspat facuta.
Iulia, pupam pe luta bolnavioara. Multa sanatate.
Monikus, multi .Sper sa mai pot intra.

Mamica fericita de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003




Eu i-am dat puse in ciorbaita sau piure de legume. NU multe, ci cateva, champignon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,

Ce mai faceti? Sper ca toti dovleceii sunt bine, sanatosi. Noi am avut treaba zilele astea. Am fost mai mult plecati si nu am mai reusit sa va scriem. In principiu suntem bine. Deja avem doua maselute iesite asa pe jumatate. Mare chin mare cu maselele astea.

In rest ce sa va mai zic.... Mergem din ce in ce mai bine, facem din ce in ce mai multe prostii, ne lovim mult mai des ca inainte dar cred ca e normal tot ce ni se intampla.

Kemsy am apucat sa vad ca intrebai de tuns si indesitul parului. La Rares s-a indesit si s-a inasprit parul in acelsi timp si asta de la tuns asa cate putin. Noi nu l-am tuns niciodata la chelie si nici nu cred ca o vom face. Chestia cu parul mai des dupa ce il razi in cap mi se pare o prostioara din moment ce Rares are acum deja parul mai des decat mine si decat taicasu si repet a fost doar scurtat parul de cateva ori.

Doris eu ciuperci nu i-am dat pana acum dar nu stiu nici un motiv pt care nu i-as da. Poate doar pt ca noi cei mari nu mancam.

Va pupacesc si va doresc numai bine. Pe curand.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Buna seara!Mai, dar ce liniste este pe la noi!
Danutza, Monikus.

Eu am facut un pilaf si lui Andu ii place cu ciuperci si i-am dat si lui Theo.Sper sa nu ii faca ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Seara buna!
Ati fost la cules ghiocei, deci, in we?!
doris, eu ii dau ciuperci champignon, proaspete. I le fac uneori cu cartof si smantana, la cuptor, uneori cu peste, pulpita. Ii plac lui Loris (si mie ).

Eu nu am avut o zi asa buna, Loris s-a lovit de 2 ori la gurita, o data a cazut cu gura de pamant, i-a curs sange de m-am speriat, iar a doua oara s-a lovit cu o jucarie si si-a spart buza.
Tot de azi a prins curaj si si-a marit raza de mers singurel. Toate bune si frumoase, numai ca trebuie chiar sa stau numai dupa el, se duce si trage de telefon, veioze, sistem, tv, etc
Cam atat din casuta noastra

Seara placuta!


Giani

Mamica fericita a unui pestisor de aur, Loris Stefan (02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna
Si noi am dat azi o tura prin Herastrau...era atat de bine.

Kemsy si Mihaita si-a marit raza de mers singurel iar eu trebuie sa stau pe langa el sa nu-l impinga Ramona. Din pacate o mai face il mai si loveste uneori.

Eu inca nu i-am dat ciuperci...dar as vrea sa incerc.

Vad ca desi Mihaita este pe antibiotic de doua seri este f agitat si vrea mai mult in brate.Am incercat sa-i bag mana in gurita dar nu ma lasa sa vad...oare ce o mai fi ca premolarii i-au spart de mult.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput