Prietene la bine si la greu - 75

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Magdaz_ina, Doamne ajuta sa fie bine la control la Tg.Mures![pup

PS: fetelor, dar Magdaz_ina de ce nu e pe listuta noastra?

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

lili, la noi de un real succes a fost batista bebelusului pentru nas infundat. cand au fost raciti le puneam cu o seringa (fara ac) putin ser fiziologic in fiecare nara si aspiram o data pe zi inainte de culcare si dormeau foarte bine, fara sa-i deranjeze mucozitatile... cand am uitat sa aspir s-au trezit si au urlat pentru ca nu puteau respira cum trebuie... lui Emi ii mai aspiram dimineata o data ca el e mai vomitacios si daca nu-i aspiram vomita mancarea de la mucisori.
Mai merge si cu spray cu apa de mare si dupa ce dai un fas in fiecare nara s-o tii culcata pe burta in poala ta sa-i curga mucisorii, o mangai usor pe spate si o sa vezi cum ii curg, ca la robiet, vreo 5 minute o tii asa.

sanatate multa la fulgusorii bolnaviori!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Hei
Eu sint la a 2-a noapte ca cea descrisa de Raluci(mai putin plimbatul cu masina in miez de noapte) din motiv de M, M si M care au dus la infundarea nasului care a dus la niste urlete de zici ca o spinteca cineva. Nu doarme nici 5 minute la ea in pat, numai calare pe mine urlindu-mi in ureche din 10 in 10 minute. In afara de apa de mare si tras cu pompita si ulei de eucalipt pus prin camera, mai pot face ceva ca sa-i desfund nasucul?


de ce nu suni tu la duamna pedi, mie mi-a dat colargol dar nu mai stiu daca de muci galbeni sau infundatura , acum eu ii pun doar humex apa de mare si aspir, dar vad ca acum nu mai are muci

un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Pupici pentru mamicile fugarite: Dozz si Dankutza




Prima-s io si a doua Dozz

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ariadna33, eu am avut cateva luni in care nu am scris, am citit doar uneori. Nu am rspuns prompt la mesajul de "casuta noua" a prietenelor. Mi-a fost greu sa imi gasesc locul printre mamici de bebelusi cu o dezvoltare obisnuita si nu vedeam rostul sa scriu doar pentru a ma plange de ceva ce nu pot intelege cu adevarat decat mamicile de cardiaci. Mi-a trebuit destul timp sa-mi gasesc un oarecare echilibru printre manifestari ale bolii si controale medicale. Acestea sunt lucruri pe care acum vreau sa le las in urma, sper sa nu va suparati pe mine pentru aceste cuvinte care stiu ca par ne-la-locul-lor avand in vedere titlul capitolului.
Am revenit aici pentru gestul lui Monis care, atunci cand am reusit sa-i fac albumul lui Rares, mi-a aratat ca nu ne-a uitat.
Data mea de nastere este 07.05.1977, daca vreti sa ne adaugati in listuta.

Si acum, revenind la oile noastre:
Victorie!!! Rares a mancat azi (cu strambaturile din dotare) aproape jumatate din ficatelul cu legume de ieri! Nu mi-am imaginat ca ar putea sa ia piureul din lingurita pe cerul gurii tinanad gura deschisa ca sa evite sa ajunga pe limba dar pana la urma nu conteaza, tot in burtica a ajuns.

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ziua buna, desi nu e buna, ma doare sufletul pentru Lavinia , imi pare sincer rau!Ma inscriu si eu la mamicile fugarite, deci vreau pupici, de la oricine are toane sa imparta. M-as numi mai degraba haituita, decat fugarita. In fine, nopti nedormite si la noi, din nu stiu ce motiv plange din 5 in 5 minute, in plus o tona de oboseala, vestea rea de la Lavi, imi ramane doar sa urez sanatate puilor bolnaviori, putere mamicilor, sa spun ca Teo m-a fascinat in adevaratul sens al cuvantului, a devenit atat de frumoasa, ochioasa, occidentala, nu stiu cum sa zic, este absolut superba! Mami, haituita si tu sau nu, ai o familie absolut perfecta. Licurici eu cred ca te-ai pus pe crosetat podoabe pentru pomul de Craciun. Gata, atat ma tine, va pup Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

hop si eu...ce fac fetele mele?

Lavi si eu ma numar printre mamicile care te inteleg...sper doar sa ai puterea sa treci peste acest episod urat din viata ta si sa ai tot sprijinul familiei...

am eu pt Andre multe imbratisari si multi pupici

Teo sa cresti mare si sanatoasa, esti o fetita superba...
mai mami, ai maini de aur, e atat de frumoasa rochitica, 10 cu felicitari ...aaa, si imi place cum te prinde noua frizura

na, ca imi suna la interfon...primesc vizite...revin cu cate ceva si pt celelalte fete...promit



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am uitat sa ne laudam cu greutatea pentru control: 7400 gr!!

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

'na ziua!

Mi-am permis cateva momente libere sa ii scriu Laviniei cateva cuvinte: draga mea, nu pot spune ca stiu prin ce treci, pentru ca nu stiu...pot doar sa-mi imagiez si sunt convinsa ca nu este usor. Te rog doar sa te gandesti la ce ai, un copil grozav si un sot ce te iubeste! Probabil corpul tau nu era pregatit de o noua sarcina, asa ca fruntea sus! Rares te asteapta acasa! Iti doresc o recuperare rapida si sa reusesti sa pastrezi lapticul pentru puiul e acasa, daca este posibil dpdv medical!

Lili, Raluci, imi pre rau de M, sper ca nu-s de-ai nostri
Raluci, Alex e bine, n-a avut deloc reactii la vacci, mananca ok, mai are niste m, dar fara a fi necesara aspirarea. Bine ca ati scapat de scaune moi, poate si astea erau de la eruptiile dentare
Lili, eu fara batista bebelusului as fi fost moarta si alex crizat. cu pompa nu iesea nimic, doar se intindeauuuu si se trageau inapoi
sper sa scapati repede de M

Magda, bafta maine la ontrol. Felicitari pt greutate si reusita ficatelului!

Dozz, imi pare rau de 100 m garduri si pt candida

Andre, si pt tine am

Di, ochioasele sunt superbe, rochita si mai si, iar tu mami, parca intineresti pupam si Vladutzul sa nu se supere

Gabriel de mami Evy

luniversatei Ema

Monis, buuna tare arata ua de la tine, dar a baut-o Raluci pe toata

ma reintorc la munci casnice

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Am uitat sa ne laudam cu greutatea pentru control: 7400 gr!!




Ne-ati luat! Eu sper sa terminam anul cu 7 kg macar! Nu am mai cantarit-o de frica sa nu ma imbolnavesc de nervi. La 10 luni avea 6,6 kg.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput