Iepurasi De Martie - Aprilie 2010 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

am pus un filmulet cu silvana in 4 labe :)
http://picasaweb.google.com/roxana1777/Silvana7Luni#5537906650684434226

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE



Bravo Silvana!
Ai scapat de bumbo. (gluma)


PS ai vazut ce campanie fac astia aici pe pagina? http://www.supereva.ro/info.asp?id=2424

Irina (8 martie 2010)


F tare! si eu care credeam ca-s singura ciudata de nu-mi plac uggsii si crocksii Mai ales ca nu ma avantajeaza deloc!Asa ca nu dati cu pietre ptr ca eu nu judec pe nimeni care adora incaltarile astea! din cate am inteles chiar sunt f confortabili! Dayanara ,,tu parca erai fan!

de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Ce bine se deplaseaza Silvana!

Va intreb si eu ceva: voi lasati copilasii fara sosete in casa? Eu nu suport sa am sosete in casa si pe Mara o tin tot cu picioarele goale, desi o las si pe jos. Chiar citisem ca le face bine atunci cand invata sa mearga sa simta podeaua cu talpa goala. Dar imi zice mereu mama ca o sa raceasca la ovare, plus ca o sa faca infectii urinare. Poate sa fie asa? Am 22-23 grade in casa. Macara sa stiu sa nu ma mai contrazic cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Felicitari Roxana!!! Silvana este o scumpete de fetita!!!
Am si eu o intrebare...cum se pot pune filmulete pe contul comun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Salutare la toata lumea!!!

Nu am mai scris fiindca nu am considerat ca ma pricep sa raspund loa intrebarile voastre si mie nu mi s-a mai intamplat nimic spectaculos...

Suntem iar raciti cu totii, nu e foarte grav, ieri am mers cu Eduard la medic sa il vada putin, ca e mai mereu marait si nu are pofta de mancare, nu iu=a gasit nimic suspect(oare de ce nu ma mir?)-ne-a spus ca probabil fiindca ii ies dintii are atitudinea asta

L-au cantarit si mi-au spus ca are 9,700 kg.(cra-cra)Am ramas proasta, nu credeam ca poate avea atat, dar parca simteam eu ceva cand il luam in brate...
La capitolul vorbit, doar "da" si "hei" si "hai"
De mers, doar taras si in spate, ca un rac...:)
In premergator,viteza maxima...dar tot in spate...
Si in rest, rupturi de sale, ca caraie dac tre sa stea in fundic...

No, gata, am terminat cu cra-cra-ul, ca si asa intru rar, si cum intru va si plictisesc cu laudaturi:)

Multa sanatate tuturor si aniversare frumoasa sarbatoritilor!!!

Va pupam pe toate si pe toti cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Raducu vociferand:

http://www.youtube.com/watch?v=U4XmyMz_v-k&feature=player_embedded

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Buna seara,

intru si scriu un pic, Rebi, noua oricum ne place de tine. Pai la cine mama zmeilor sa apelezi pentru parola daca nu la cel mai bun si milos de aici. Ce nu inteleg eu, cum sa vrei sa te bagi in sufletul omului care nu are chef de tine. Ma rog, cum zicea Roxi, daia nu ma mai stresam eu.
Gabi, te pupam si pe tine cu stilul tau direct si fain.

Eu va spun sincer ca mi s-a cam luat de discutii, contraziceri arogante si orgolii multe. Cred ca nu isi au locul iar eu mi-am propus acum mult timp sa caut sa petrec timp de calitate.

Pup pe toata lumea cu iepurasii dragi si mai ales pe Andra, cu meniul cel mai misto ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui annya9

Raducu vociferand:




Super tare cum va cearta...

Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana, cristina30, andra, sanzi, nafi, anya, ileana,child, ami, rebiana multumim mult

sanzi, nu va raci, ca banui ca ai parchet, eu am gresie si de aia le pun sosete, dar fara papuci, intr.adevar e mai bine cu piciorul gol

nafi n.am eu treaba , cum sa ma supar pe gusturile omului

samaria felicitari pt greucean :)

ileana si eu as vrea sa mai raresc cu forumul dar nu.mi iese

nu stiu fi.mea merge in 4 labe n.are treaba, se si catara, dar cu vorbitul stam prost, nu zice mama, in schimb m.a omorat: toata ziua striga eric! albert! luca! etc nu mai stiu ce sa mai fac :)))))))
(gluma)

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui child
INA poti sa incerci sa-l duci pe Robin la inot, depinde foarte mult atat de copil, dar si de instructor.
La noi, primele lectii le-a facut cu o instructoare cu care Albert s-a inteles foarte bine, ai vazut si in poze.
Apoi, vreo 3 lectii le-a facut cu alta instructoare pe care Albert se pare ca nu a agreat-o, dupa 10-15 minute incepea sa planga si nu mai puteam sa ne intelegem cu el.
Astazi iar a facut cu prima instructoare si, ca niciodata, a stat o ora in apa, chiuind si jucandu-se foarte fericit, cu toate ca era un pic somnoros.
Deci la noi e foarte importanta instructoarea.
Noi o sa intrerupem o perioada, ca oricum aici e inchis in decembrie si ne vom reapuca la anul, dar voi insista sa faca cu instructoarea pe care Albert o place.

Am inteles ca Alexiei, de YAIA, ii place foarte mult, eu cred ca fetitele sunt mai receptive la nou, asta iti spun si din experienta mea cu patinajul, cand am avut grupe de copii.


Confirm! Si nu numai Alexiei ii place, ci si lui Tudor! El a inceput la 3 luni si se descurca foarte bine in apa. Dar parca Alexia e si mai incantata de apa decat a fost Tudor. Adora apa acasa, in cadita sau la bazin.
Clorul in baziul pentru copii nu e mult si oricum se face dus dupa. Nici cu otitele nu e problema, e un mit. Tudor nu a facut niciodata otita din cauza inotului, dar a facut cand a inceput gradinita.
Inotul e minunat pentru bebelusi, ii ajuta sa se miste, sa-si dezvolte muschii si sa aiba un echilibru mult mai bun. Eu il recomand cu caldura, mai ales ca e si un mod minunat de a rupe rutina si de a petrece o jumatate de ora minunata cu familia.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Eu nu am dat parola nimani ca nu mi-a cerut-o nimeni. Dar va spun de pe acum ca daca mi-o cerea, i-as fi dat-o, ca eu am pierdut discutiile si cearta, astea s-au intamplat probabil cat am fost plecata in concediu, in multele capitole pe care am renuntat sa incerc sa le recuperez. Deci habar nu aveam ca Ioanact a devenit persona non grata. Acum ma tot intreb ca o chivuta ce sunt 'Ce a putut face fata asta?'. Sa vedem de oi putea dormi la noapte de curiozitate acum.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput