Spiridusi de 2006 in sarbatoare(13) - LMA Razvan!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonjour domanelor vin si eu la cafelutza, ieri a fost JP de garda asa ca ne-am petreut ziua singurei. Alain e pe antibiotic dar macar e mai bine ca facuse si el bronsita asta pe cand trebuia sa ii dau tura 2 de bronhovaxon .
Miha ma bucur ca ai aparut si ca sunteti cat de cat mai bine. Ce mai e prin Cluj ? Am inteles ca vremea e super, ce traznai mai face piticul tau?
Giova ai mei vecini incepand de duminica se jucau pe consola cu volan si pedela si imi batea cu pedala aia in tavan ritmic la cateva secunde cat schimba viteza pena la 2 sua 3 nopatea depinde cat rezistau. SE auzea ca o lovitura de ciocan in tavan. Bine ca atunci cand am vb cu ei pe scara au zic ca nu e de la ei ca e de plastic si ca au covor sub ea dar totuis de 2 zile dorm ca un prunc ca nu se mai aude sper sa ii tina cat mai mult ca la ce dusi cu pluta sunt nu am mari sperante acum erau calmi ca tocmai ma inundasera in camera la Alain
Cosmi si noi suntem lenesi nu am scris mosului dar la ce gaura in buget am dat in ultima vreme sincera sa fiu nu am nervi de vazut liste de dorinte
Maine e zi de peste trebuie sa ies sa mai iau cate ceva la aprovizionare. Mi-am luat lapte de soia si ceva smantana de soia tare bune sunt, laptele e cu cioco si cu vanilie o sa fac si o oraji de post azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Si noi il avem pe kemy,ii place la marco.

Miha e greu cu programul asta,dar n-avem ce face.

Silvia am inteles. Bani? Acum am decartat 5mil. Pt.3 zile de nastere...mor. si clau nu si-a luat salariul de 3luni,nu a incasat nimic. Si trebuie sa cumpar o groaza de cadouri la copii de craciun,am vreo 10 cu ai mei cu tot.

Cosmi mersi de cafea.

Noi la cafea in oras,copiii la mama. Imediat merg la pensat.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova parca totdeauna sfarsitul de ani e mai tensionat cu banii, eu una asa simt. Si noi am avut la chetuieli neprevazute cu caru' luna astasper sa se termine cu ele. Bine macar ca nu ne pormin in Ro de Craciun ca mai cheltuiam cu drumul si restul o groaza.
Ioana scuze ca eram in garba si am uitat sa iti scriu. Tare rau imi pare cu pitica ta cu bronsiolita, nu prea ai ce sa faci decat sa ai grija sa sta la caldura sa nuu iii fie frig, nu mai retin ce temperaturi ziceai tu ca sunt in casa dar sa ai grija sa fie 21-22 macar si pe noapte ca insemna ca ea e sensibila la are rece si raceli. Asa e Alain si eu cu JP astmul lui tare ma stresa cand era racit si acum tusea de zici ca isi scuipa plamanii . POate vb cu dr Rai sua cu ceva homeopat pt un tratament homeopatic pentru asta in pararel imisi imaginez ce obo esti si satula de toate. Hai mai scrie din cand in cand cate 2 randuri sa te mai plangi la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu trebuia sa casc gura la gheparzi si tigrii acum http://www.parc-des-felins.com/ , dar a tras Anastasia o diaree azi-noapte si 2 azi de dim, asa ca am ramas acasa. A plecat Alex cu taica'su...Abia astept sa vad cu ce impresii apare.Taica'su cam maraia ca-l trimit singur in gura animaleor de prada cu un copil de 4 ani, ca safariul nu-i pasiunea lui...sa vedem

Ioana- la Alex in clasa sunt 27 de copii. Aia 4 erau la clubul unde face muzica si unde nu fac grupuri mai mari de 10 la muzica...Cum au multe solicitari cred ca l-au pus pe Alex, care cica se plictisea la aia mai mari ca sa mai creze un loc la 3_5 ani.

Revin ca arunca Anastasia prin casa cu papucii mei...acu nu mai are nimic, dar nu puteam risca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

offf Aan ati ratat iesirea, astept impresii de la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi am venit ieri din Alba...sambata s-a intamplat o tragedie...s-a inecat Ronnie, catelul de nici 2 luni in piscina....
Il avea nepoata de o saptamana...sambata dimineata asa de frumos ne-am jucat cu el prin curte...pe urma noi am plecat, cumnata l-a inchis bine...unde era locuyl lui Ingradit in spatele casei si nu stie cum a scapat....cand au venit dupa 2 ore acasa, l-au gasit...of doamne....
Avea prelata de iarna pe peste piscina, dar era destula apa peste ea...catelul o fi alunecat acolo si nu a mai putut iesi...dragul de el...asa am plans sambata seara...nu am mai fost buni de nimic.

Copiii au dormit la ai mei, asa ca noi am iesit cu prietenii, au dat finii de baut pt. ziua lor. la ora 3 dim. am revenit acasa...la ora 9 ne suna Marco sa mergem dupa el...am fost chiauni.
pe urma am fost si la finutul mic...am papat de pranz si ne-am indreptat spre timisoara. gata relaxul....mai obositi decat am plecat, dar macar nu am mai stat numai eu cu copiii.

revin...edi e tare marait...


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Vai ce linsite in zona
Giova cred ca si eu ca a fost super nasola faza cu catelul e foarte periculoasa piscina aia, eu m-as fi temut cu copil mic bine ca nu s-a pus cazul
Eu sunt cu piticul pe baricade facem pizza va dau si reteta de la sarmalele de post facute de mine : http://bucataria-sylviei.ro/sarmale-de-post-cu-linte-si-hribi.html cu linte si hribi uscati. Eu sunt bine cu postul merg in continuare si astept zilele de peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Vin si eu sa ma plang iar....
Razvan e suspect de scarlatina, maine dimineata mergem sa afecm analize sa vedem sigur daca e asta sau e vreo reactie alergica....colac peste pupaza Sonia tot haraie si muceste plus ca noaptea ulra saracuta de la dinti de scoala tot cartierul asa ca si ea pe antibiotic cu fratelo: Klabax (este absolut infiorator, Razvan l-a luat cu o tona de Sprite dar pe asta mica nu cred ca o conving...)
Cica ea e putin probabil sa faca scarlatina ca are inca imunitatea de la alaptat...om vedea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi bine, a dormit Edi toata noaptea asa ca ne-am odihnit si noi.

IEri tare rau mi-a fost....prima zi de CM si m-a durut burta si spatele de numa. Noroc ca Marco a mers direct la M acasa si de acolo l-a luat Clau seara la ora 20. Am avut numai un pitic cumintel pe cap.
am pus si eu ceva poze ieri:
http://www.dropshots.com/edi_marco#date/2010-11-18/11:53:34

Silvia ma bucur ca ai reusit...bravo tie!
asa e cu piscina...la copil nu se pune problema, nu e scapat din ochi, dar catelul????
Ana of ce ati ratat! si noi am fost la un Safari dintr-asta in Italia...a fost super tare si Marco incantat, mai ales de girafele care au trecut pe langa noi.
Ioana dati din una intr-alata. sper sa nu se adevereasca diagnosticul pt. razvan. S-ar putea sa nu faca Sonia, a mai avut fetitza cea mare a unei prietene si pitica nu a facut.

cu intarziere un LMA pt. Daria de Mira, oana si Pufu! sa fiti sanatoase , norocoase si fericite alaturi de cei dragi!
Brandusa! Tot binele din lume ti-l doresc, impliniri, sanatate sa-ti poti creste cele 3 minuni!

cam asta este!
va si o zi frumoasa sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

La multi ani mamica Bee sa fii sanatoasa si fericita langa toti cei dragi tie
Ce faceti fetelor ce e cu linistea sata in zona la no au anuntata zapada joi .

Mergi la inceput