Spiridusi de 2006 in sarbatoare(13) - LMA Razvan!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Maraki-asta cu muzica se vroia o gluma, dar uitai ranjeala.
Nu trebuie sa-ti faci pb cu postul, eu il consider ceva intim si care intra in categoria deciziilor bine gandite.
Acum vorbind la modul general.Fiecare face ce simte si cum poate...E bine sa-ti pui intrebari, dar si mai imp sunt gandurile curate. Nu un post ne schimba caracterul si postul nu inseamna numai renuntarea la alim X.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu nu mai rezist....
Edi a dormit azi 2 reprize de cate 30 min. fiecare, e marait, se impiedica si de umbra lui, plangacios....
Tatal copiilor mei de cateva zile vine noapte atraziu de pe santier...si tot asa va fii pana prin 15 decembrie. mai nou merg cu copiii in santier sa-l vada pe tat-su'. asta e viata???
Imi vine sa-mi iau campii.
de abia astept sa mergem maine in Alba, ca-l plasez la ai mei pana duminica cand venim spre casa.
Clau chiar zicea ca sa-l mai las acolo, sa-mi revin si eu....dar cine merge dupa el?

Maraki soacra e bine....se plimba in fiecare zi cand baba isi face siesta...se cam plictiseste din cate am vazut eu...nu cred ca mai face ea multi purici pe acolo...si cred ca ii e dor si de copii. Ne da ea bip odata pe sapt. si o sunam pe nr. de romania al ei. asa iesim noi moca, ea platrste rommingul. M-a intrebat ca ce sa le aduca...haine ca la jucarii nu se baga...cica sunt scumpe 30 euro pe plasticaraie...pai ea cat crede ca sunt????
Cica avea ceva reviste publicitare si ma intreba daca sa-i ia nu stiu ce geaca groasa lui Edi, trening lui Marco...i-am zis ca nu...stiu ce gusturi are si cine stie cu ce venea acasa. asa ca mi-a zis ca le da bani si sa le luam noi ce vrem. BINGO!!!! acum sa vedem cat???
Ana tare de tot Anastasia...nu stiu cum se face de adorm copiii pe tatici...invers mai rar.

merg la urlaciosul meu...o seara faina sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Cartofi prajiti chinezesti : http://bucataria-sylviei.ro/cartofi-prajiti-chinezesti.html pentru cine doreste
Ana imi merge telefonl acum, de la sine
Va pup fetelor ca sunt in graba, nu va zic obosita ca nu am dormit decat 3,5 ore din cauza vecinilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Seara buna!
Sa va fie primit celor care tineti postul si felicitari pentru determinare. Eu postul Craciunului niciodata nu l-am tinut si nici macar nu mi-am propus pt ca desi nu e asa restrictiv ca cel al Pastelui se taie porcul de Ignat si eu...Doamne, parca-s copil mic!
Ana, ce spui tu acolo, 4 copii intr-o clasa....vise! Eu ma intreb, o fi rentabil pe de alta parte pt scoala sa plateasca o profa pt o mana de copii?! E clar ca e alta mentalitate si se pune mare pret pe educatia copilului dar am si eu nedumerirea asa....adica pe acolo nu se plang "conducatorii" ca nu sunt bani, ca-i criza ca alea-alea?!!! Draguta de Anastasia l-a culcat pe tati!
Silvia pot sa-ti spun ca m-ai dat gata cu retetele de post.....din pacate pe mine ma freaca o lene mare de vreo cateva saptamani si asa nu-mi vine sa intru in bucatarie sa gatesc (ca de mancat)....efectiv nu ma recunosc!

Noi suntem singurei ca tati e la Bucuresti, Razvan tuseste si ii mai curge cand si cand nasucul, forme super usoare, Sonia din pacate din nou cu bronsiolita iar eu (pt ca ii fac aerosoli din 3 in 3 ore zi/noapte) sunt atat de obosita ca as dormi in picioare, ca si caii.... efectiv ma scurg de oboseala. Si sunt si cam stresata de bronsiolita asta dupa nici 6 saptamani de la precedenta. Mi-a spus dr ca trebuie tinuta evidenta fff atent ca daca mai face 2-3 riscurile sa faca astm bronsic sunt extrem de mari. Mi-a recomandat sa-l tin pe Razvan acasa pana in primavara ca sa o mai ferim pe SOnia dar nu vrea asta micu. Numai cand i-am sugerat a inceput sa urle ca el vrea la copiii lui, ca vrea la Tudor si Mihaita (prietenii lui), nu vrea acasa. Ma gandesc cu groaza si cat pierde din programa si numai azi ce mi l-au laudat ca s-a apucat de colorat iar in rest e cel mai activ si stie sa raspunda la absolut orice intrebare. Chiar ma intrebau educatoarele daca sunt de acord sa-l "imprumut" la grupa pregatitoare ca are inspectia de grad educatoarea de acolo si tare i-ar fi de ajutor....ma gandeam sa-i caut un impresar si sa-l inchiriez, face si copilul un ban cinstit

Imi cer scuze ca nu mai raspund fetelor dar nu mai pot de oboseala, merg sa prind vreo 2 ore de somn pana urmatoarea tura de aerosoli!
Noapte buna si ne auzim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


haideti la o , acusi bate weekendul la usa.
Baietii mei au dormit inca o noapte impreuna. doar la 6:30 a plans edi si l-am luat cu noi in pat. Peste noapte am fost si eu si Clau sa-i vedem...odata era unul dezvelit, odata altul.
Dupa amiaza plecam la Alba.
Aseara trebuia sa mergem la finul/asociatul lui Clau, a fost ziua lui ieri. Doar ca domnhul sot a veniot la ora 23 de pe santier...au venit marii sefi de la Kaufland cu bagatul de vina si nu a putut pleca. dar nu scapa usor, ca da de baut in weekend in Alba...asa ca de abia astept sa evadam si sa lasam copiii care incotro.

Silvia ce au facut vecinii de nu ai putut dormi?
Ioana of...insanatosire grabnica micutei....cred ca nu ti-e usor nici tie cu amandoi singurica.
Saracul Razvan, normal ca nu vrea sa renunte la gradi. Poate reusiti sa scapati doar cu asta si sa nu se mai repete.
de ce nu-i dai preventiv cate un tub de oscillo/sapt?
Si mie Edi anul trecut mi-a facut o groaza de otite, dar era din cauza streptococului. acum, doamne multumesc, nu am mai avut probleme cu el. Cred ca si-a facut bine efectul acest vaccin homeopat.

Eu ar trebui sa ma apuc de bagaje....dar nu prea am chef.

Ieri am fost cu copiii in mall, Marco mi-a arata ce jocuri isi doreste de mos, am renuntat la arca lui noe, chuggington si alte dracovenii....dar ceva lego/playmobil tot trebuie sa primeasca de ziua lui. Mai e pana atunci.

si o zi faina sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata la un ceai ...cafeaua am baut o deja ca s matinala.....

pe Bianca o pandeste raceala...deja stranuta ,tusestecand ii spun ca umbla cam dezbracata...zice ca nuuuuu,acu o sa cam traga
Papanul este mare amator si el de cd care apar...Kemi curiosul este chiar super si faza cu furnicile o stie si el...cat de gagicar...mai mult fetita trage de el ,il pupa in fiecare dimineata

de Craciun..nu stiu tb sa mergem prin magazine sa si aleaga copilul...iar Bianca sa i scrie mosuluica altfel nu ai aduce nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Buna Dimineata,
Ana, mortal e Alex cu replicile lui, da, era o treaba sa aveti un bebe care sa nu mamance pizza. Bine ca a trecut, nu e usor cu doi o data bolnavi.
Ioana, da din pacate nu e prea bine sa se repete bronsiolitele, nu stiu ce sfat sa-ti dau, cred ca ar fi pacat sa nu mai mearga Razvan la gradi, dar, pot sa-ti spun ca mie mi-au zis dr. cand facea Tudor ca e musai dupa bronsiolita deasta macar o luna, sa nu prinda nici o raceala. cu adrenalina si flixotide faceti aerosoli?
Silvia, ma omori cu retetele. Ma tot intreb cum ai atata rabdare plus imaginatie.Oau ce de cumparaturi ati facut in ultimul timp. M-a distrat tare povestea vasului de lut, zau ca asa facem si noi uneori.
Ioana, auzi la ea, tatal copiilor mei, esti totala, dar recunosc ca nici eu n-as rezista cu asa program al sotului si am doar un copil, plus o buni ajutor. Noi mai nou facem cu schimbul, o zi se joaca unul cu el, o zi altul, celalalt se mai uita la film, pe net...parinti denaturati ce mai.
Maraki, felicitari doamna se vede ca ai slabit, ce fac gandurile..din oameni. F. frumoase sunt si pozele acelea vechi pe care le-ai pus.
Iuliana, vad ca si tu esti pe cale sa arati ca o diva, ai mare ambitie. Sa ma laud ca am reinceput si eu, nu e cazul ca data trecuta nu m-a tinut mult, dar am slabit acum 3.5 kg in 2 sapt.
Cosmi, Kemi curiosul de la chioscurile de ziare il luati? ce contine?
Si pe Tudor l-a prins raceala, eu ma bucur ca a reusit sa mearga la gradi 3 sapt. legate, e o performanta ptr. noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Lili, sunt tare curioasa ce va iesi la teste. Cele cutanate le veti face? Am vazut-o pe Andreea, sapt asta, parca ar fi alta persoana, dar ce conflicte au fost in concursul asta. V-am vazut si pe voi at. cu vizita ei, frumosi toti.
Ati vazut ca vor sa reduca perioada concediului de ingrijire a copilului, eram sigura ca se va ajunge aici, dar vreau sa vad cand vor fi locuri la crese de satat sa-i poti duce de la 12 luni? La noi la gradi acum sunt 34 de copilasi in grupa, clasa nu e mare ca dimensiuni, iar in dulapioare isi pun lucrurile 5 copilasi intr-unul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!

Noi in pat,copiii misuna pe langa noi.nu l-am lasat pe edi la mama,dar azi e musai.
Revin mai tarziu,sunt solicitata.pupici.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata....si eu la o cafea musai sa ma pauc de treaba

MIHA de la chisocurile de ziare luam Kem,i curiosul si contine informatii de nivelul copilasilor...e foarte fain


pup si oi zi buna

Mergi la inceput