Abdomen extraplat (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

azi n-am avut timp sa fac decit un Ab Ripper...asta este!

Deus, plimbarea mea a fost pe principiul "supapa de eliberare"
Constat ca am un microb nou: la fiecare 6 luni ma apuca dorul de duca si trebuie sa-mi aerisesc creierii cumva cu aer "proaspat"...asa ca m-am impachetat frumos cu tzoale de zile mari si am plecat la colindat vineri dup-amiaza... aici era o vreme mizerabila, credeam ca vine iarna! acolo, soare fumos tot weekendul Am stat la hotel de 4 stele in Manhattan, midtown, super clean si fancy....cind a oprit taxiul meu in fata hotelului a si aparut un valet in uniforma care mi-a scos valiza din portbagaj si mi-a dus-o pina la receptie...m-am simtit like a million bucks!
in aeroport la ei m-am facut de kko ca am iesit pe "peron" sa fac cu mina la taxi fara sa vad ca in spatele meu era o codoaie de 200 persoane minim care asteptau rindul la taxi, civilizat, "first come, first served"
organizare, frate, nu gluma! mnah! prima oara la New York... data viitoare o sa stiu...:)

hotelul era plin de fetite gatite care se perindau non-stop prin lobby...era un trafic de oameni aratosi, nevoie mare! prin oras, la fel am sesizat, multa lume frumoasa si femei si barbati intolitzi cu gust, cu rafinament..metropola adevarata!
orasul este enoooorm! impresionant, vibrant, plin de viata si atitudine! n-as putea sa traiesc acolo dar mi-a placut sa-l vad.
am vizitat diverse locuri istorice, muzee, Central Park desigur, ceva magazine, nu multe ca n-am mai avut bani si de shopping (hotelul si avionul m-au uscat) am fost cu vaporul pe insula la statuia Libertatii si cel mai important am fost pe Broadway sa vad si eu un show adevarat: "The Phantom of the Opera" Superb, superb, superb!!! n-am cuvinte sa descriu profesionalismul si arta afisate pe scena...Ce efecte! ce voci! ce spectacol! Am plecat de acolo super incarcata de energie buna! Am avut astfel ocazia sa port si rochita mea neagra noua (din pacate majoritatea era "dressed down", confortabil, iar alea gatite erau grase but who cares? eu m-am simtit bine)

la restaurantul hotelului unde am mincat de citeva ori era un "famous French Chef" cica..
mincarea era delicioasa si nu extrem de scumpa (ma rog, era scumpa dar am vazut altele de mi s-a zbirlit parul!)

am fost si la fitness dimineata cite o juma de ora, la sala hotelului...am iesit si la alergat nitel prin zona inainte de breakfast ca era un aer curat, soare si frumos, nu puteam rezista.
lumea politicoasa, atenta, barbati zimbareti si vorbareti, nu ca in Canada lu peste congelat unde nu primesti un zimbet ever

am dormit bustean in fiecare noapte dupa cit colindat am tras...m-am odihnit nevoie mare!! cel mai tare mi-am odihnit neuronul prin deconectarea de la stresul cotidian...am uitat de tot si toate!!
aparatul foto nu l-am carat dupa mine ca n-am avut chef...am facut citeva poze de control cu telefonul mai mult ca sa am dovada ca am fost
cind o sa am timp sa le descarc o sa pun ceva pe album.

cel mai tare m-a impresionat locul unde au fost turnurile gemene...am incercat sa-mi imaginez cum a fost cind s-a intimplat si m-au trecut fiorii...Gemenii erau foarte apropiati de celelalte cladiri din zona...habar n-am cum de nu s-a darimat totul prin preajma la prabusirea celor 2...tot felul de placi memoriale, flori. luminari, etc...

nimic iesit din comun, totul s-a desfasurat conform planului imaginar, ca n-am avut nimic concret...a fost gen "play by the ear" :)

cam scurt dar a meritat...urmeaza o plimbare la ocean, early next year!

la dush acum si la culcare; miine am sport serios ca azi am fentat-o

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Frumos, Allure ! sa-ti fie de bine

Buna dimineata doamne extraplate

see you later, am de lucru asa ca inchid sandramaua

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

super allure.
si eu fac sport cu dra, facem abdomene impreuna si altele chiar si aseara am prestat, amadoua imbracate de sport
Lumi, n-ai de ce sa iti fie frica de detartraj: e super, nu iti racaie dintii mecanic si cu apa cu presiune mare. eu imi fac anual.
io tot asa sunt: sport zlinic( 5 zile sapt), mancat sanatos, alerg mult la propriu la serviciu pe scari, sus- jos, prin atelier dupa mecanicii mei si am inceput sa mananc mai mult ca altfel incepusem sa slabesc, ajunsesem la 56 de kg si nu imi placea de mine. arat ok la 58(atat am), chiar 60 ca s-a aranjat tare frumos carnea pe mine si nu mai am sunci celulita a disparut si cand ma incordez la fel si pe fund se vad doar muschii
un link interesant despre memorie:
http://uk.health.lifestyle.yahoo.net/reversible-memory-loss.htm
va pup toate sportivele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Neata!

Am nascocit o 'dieta' cu care am slabit de duminica pana azi 3kg. Nu mi se potrivesc dietele consacrate intrucat nu ma pot abtine de la mancarurile pe care le gatesc familiei. Si atunci mi-a venit ideea sa le mananc pe toate dimineata.

Am luat in sarcina (a doua) 20 de kg...de la 60 la 80 (1.73). La nastere am dat jos 10. La 3 saptamani dupa nastere am inceput sa fac zilnic exercitii usoare...pilates si exercitii cu mingea de gimnastica. Am reusit sa ard 4 kg fara regim alimentar, plus mancand ultima masa la 10-11 seara cand termin de gatit. Poate ca s-ar fi dus oricum, dar cu exercitii s-au dus frumos. Acum am ajuns la 1 ora de exercitii mai grele odata la doua zile. La 66kg se oprise cantarul cam de o luna. Duminica am inceput 'dieta', azi am 62.7...Principiul este...mananc dimineata tot ce am de mancat. Apoi cat mai tarziu...minim ora 4, maxim 7 o carne alba la gratar cu salata verde si frunze de spanac. In rest multa apa si nimic altceva.

Dimineata: duminica o omleta mare, ceai, luni ciorba de spanac, omleta, marti ciorba de spanac, legume la wok, orez prajit stil chinezesc, ceai, miercuri ciorba de spanac, cascaval pane, legume la wok, ceai, joi ciorba de sfecla rosie, caneloni umpluti cu spanac si branza, azi caneloni si 3 crendvusti (am gasit ieri la un magazin de delicatesuri crendvusti ce contin doar piept de pui, slanina de porc si condimente...dai un ban dar stai in fata :P...nu mai mancasem crendvusti de ani buni ).

Carnea a fost: ficat de pui la tigaie (numa alba nu e, darideea mi-a venit spontan duminica dupa un mic dejun copios si nu aveam ce-mi trebuie in frigider), pulpa de curcan la capac, piept de pui la gratar 3 zile la rand si azi o sa fie piept de curcan la gratar.

Ceaiul este de fructe uscate, indulcit cu o lingurita de miere, acrit cu lamaie...il beau la cana de 500ml. Inainte de acest regim aveam in fiecare dimineata ceaiul cu ceva specific micului dejun: oua in toate formele, paine cu cascaval, paine cu unt si cu magiun de topoloveni, pizza...Astea au disparut acum, odata cu ele si painea. Dulciuri nu mancam oricum. Acum mai trisez pe la 3-4 cu un patratel de ciocolata neagra, sa pot impinge pranzocina cat mai tarziu. Inainte de regim as fi mancat la pranz felul doi din ce ati vazut mai sus si ciorba seara pe la 7, plus fructe intre mese si uneori pe la 10-11 inca un fel de mancare gatit pentru a doua zi. Plus bere, pe-asta era sa o uit si e cea mai importanta.

Am exemplificat micul dejun ca sa vedeti ca nu respecta niciun principiu, poate fi orice mancati voi pe parcursul unei zile. Ciorbele aveau orez si smantana grasa, legumele la wok sos de soia si miere, caneloni sos bechamel. Nu stiu cum ar functiona pentru cineva care mananca dulciuri. Si mentionez ca stand acasa imi permit prima masa pe la 9 jumate - 10...si un somnic pe la pranz. Si bineinteles, nu am renuntat la exercitii, insa am simtit ca de fapt nu prea ma ajuta sa slabesc ci doar aseaza frumos muschii. Eu sunt lenesa si nu pot caridio.

Kg s-au dus asa...
66 duminica
65.5 luni
64.8 marti
64 miercuri
63.4 joi
62.9 vineri


57-58 e greutatea mea de masura 26 la blugi. Si 60 e super.

Acum ma gandesc cum sa revin treptat la 3 mese pe zi fara sa pun la loc. E clar ca nu voi mai manca dupa 7.

Nu stiu daca mai sunt doamne la topic care alapteaza, dar mentionez ca nu a scazut deloc productia de lapte.

Am vrut sa deschid topic separat, apoi mi s-a parut prea personal.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna dimineatza!!!
Allure ce minivacanata relaxanata ai avut!!! Super!!!
Accept interesanta minidieta ta, dar la mine nu ar functiona (in primul rand nu imi plac ouale, iar omleta nici atat, si in al doilea rand urasc spanacul, desi stiu ca e bun, ca are fier, etc. .) Oricum bravo ca ai reusit!!!
Fitilor eu imi beau apa, pap fructele si ma apuc de curatenia pe care trebuia sa o fac ieri.
Va si va doresc o zi plina de soare asa cum e la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Hello!

Emaaimee! U know what i meen!

Sa-ti fie de bine Allure, weekendul tau a sunat demential. Esti o norocoasa, dar stii deja asta

Iulix, nu prea am cum sa mai fac febra musculara la cat misc in fiecare zi...ma refeream sa nu-mi rup ceva deoarece stage combat-ul este violent iar grupul cu care lucrez este unul nou in care nu cunosc bine partenerii. Sunt exercitii de genul apucarii bratului cuiva si invartitului prin aer si trantitului pe jos de crezi ca i-ai rupt coloana-n 15. Am iesit gratios din ecuatie caci maestrul care ne-a coach-uit e top leader in NZ la sectorul asta.

Doamne, iubesc workshopurile!

Ieri am facut turul orasului, plimbare de la 9.30 pana la 15.30 incontinuu. Apoi am fugit in cheile turzii unde ne-a prins noaptea deci ne-am mai plimbat inca 2 ore jumate.

Seara spectacol fabulos cu doi dintre NZ. Skin Tight....aproape perfect, desi unii l-ar chiar putea numi asa

Azi: workshop intre 14-18 pe metoda de actorie viewpoints iar apoi panou pana la 21.30 cand e ora inchiderii.

Fara Faina fara Zahar!
Apa din belsug!
Portii cat incape-n palma!
Fructe si Nuci!
Iar sportul e melasa dintre ele. Si.....ce sa mai?!!?!?!

http://www.youtube.com/watch?v=mjay5vgIwt4 AND SPORT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Foarte tare, Accept!

Eu as mai aduga doar fructe si seminte la dieta, pe undeva, eventual tot a doua zi ca mic dejun impreuna cu iaurt si eventual salate de verdeturi, tot ca varianta. In rest se pare ca ai scos zaharul, faina alba nu stiu daca de tot (parca in bechamel se pune, nu?) painea si cartofii si ca nu mananci dulciuri.
Mie mi-a placut ce-am citit caci demonstreaza ca totul tine de principii. Daca le onorezi pe ale principale nu ai cum sa nu slabesti.

Si inca ceva mi-a placut tare tare: in loc sa vorbesti despre asta ai facut-o iar acum impartasesti!

Exemplu clar ca se poate, ce mai?!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Baby e genial filmul ala!!!! Julia Roberts arata !!! Cand apare, sau a aparut ca mi-ar placea sa-l vad.
Am uitat sa va zic de apa!!!! Ce minuni vad ca face la mine... mi se pare ca fata e mult mai curata, ma simt mai bine si parca am mai slabit de cand beau 2 litri de apa/zi (as putea si mai mult dar uit sa beau ) Si nu in ultimul rand SPORTUL e de baza!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teos spune:

Buna, fetele. N-am reusit ieri sa mai intru, dar m-am gindit la voi, ca-mi sinteti dragi.Am avut o zi nasoala la servici.Am mincat f.ok, dar sport n-am reusit sa fac(asta daca nu se pune vreo juma de ora de alergat pe scari)
Astazi la fel, cuminte cu mincarea, diseara sigur prestez ceva, ca altfel ruginesc.
Cred ca de-abia acu incep sa-mi intru in ritm.Ma simt bineeee cu ceea ce maninc, sper sa va prind din urma in citeva luni.
Va pup si o zi buna sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Gata curatenia!!! E luna toata casa , iar eu sunt cam moarta de obosita si un pic de foame pt. ca am mancat doar 1 felie de paine cu branza de regim din lipsa de timp.
Teos pt. ca te tii de treba. Sa stii ca se pierd calorii si daca urci si cobori scarile.
La mine azi e zi fara carne si sper sa fiu cuminte in privinta asta pana diseara.

Mergi la inceput