Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

HAI, LARISA!

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

LARISA
LARISA

Sa-ti dea Domnul o nastere usoara, un bebe sanatos si frumos ca Dimitra!!!!!

Hai, stai linistita Saptamana viitoare, pe vremea asta... imi vei spune ce obsita esti cu bebelul mic si nazdravana de Dimitra si o sa razi ca ti-a fost atat de frica !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Bunaaa imi place titllul capitolului! Larisa tin pumnii,sa va dea D-zeu sanatate si tie si lui bb si sa treaca cu bine si usoara usoara sa fie nasterea si recuperarea rapida!

MAMITZA_ALEX te cred ca dc e sa va intoarceti va fi greu sa te readaptezi...sper sa nu fie cazul...ca oricat de criza e aici parearea mea e ca nivelul de viata e mai ridicat...aici...si e diferenta mare apoi fata de Ro la salarii..si toata nebunia mutarii...costa cat nu face...dc era mutat in Germania,Suedia ceva ...da...ti-as face galerie...dar chiar sper sa nu fie cazul
Theo aici sunt citesc tot ce scrieti :)....azi am vazut la semnatura blogul tau felicitari...imi place e fresh asa...verzuliu :D...si mie-mi place mult sa gatesc deci il voi urmari :)
Eu...ce sa zic azi am fost la laiki...plouaaaa cu galeata...si s-a pus pe ploaie rau cat eram in piata...si eu desteapta voiam sa pun pantofi sport din panza...bine ca n-am pus si ca-am luat umbrela...ca oricum fleasca m-am intors cu blugii uzi pana la genunchi:))))
Am vazut la stiri ca o tanti dp 20 de ani de batai din partea sotului si-a luat norat ...legat fedelesh mani picioare sot si aruncat in lac :)))) bine i-a facut....numa ca dp cateva zile a marturisit si uite-asa sta dp gratii vreo 20 de ani desi sarmana avea dreptate:)))
A...ce-am vazut de sapt trecuta: s-a adoptat legea cu cauciucurile de iarna obligatorii intra in vigoare din noiembrie 2011,anul acesta se dau amenzi de la 400-2000 lei dc blochezi circulatia sau dc ai facut un accident avand cauciucuri de vara.
Apropo de diete eu ar trebui sa tin pt ca am colesterolul mare...am tinut super ok cand eram in Kos din vara insa de cand sunt in Salonic...am halit de toate....grasimi la greu tre sa-mi fac analizele ......
anouk3 si eu vreau sa ajung intr-o buna zi in Skiathos....ma fac eu mare si vin :))
Carmaw n-am urmarit nu stiu care-i treaba cu ce spui tu acolo ......dar
Ma bag la semnat condica..vbitul cu ai mei
fetele si bbii si noapte buna(tineti minte emisiunea radio de cand eram mici "noapte buna copii" )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

buna seara fetele!!!al meu sot se uita la meci,fimea pana acum ma pus sa-i bag desene cu mickey(de mos nicolae i iau unul de plus+orga/chitara)mai fetelor,sotul crede ca gaseste ceva de munca in cea ce lucreaza aici(gresie,zugraveli,marmura,dastea),speranta moare ultima.noi acum 2 ani ne-am luat un apartament in vl(cat am strans la bani)dar sincer acum regret ca am luat in tara si nu aici,nu mai plateam chirie(dar de,el zicea sa luam aici,eu nu,lasa luam in tara sa nu mai stam la neamuri)acum om trai si om vedea.

dmie una imi place craciunul la nebunie,ador toata zarva aia,decoratiunile etc,anul trecut am prins zapada in tara,dupa vreo 2-3 ani fara urma de zapada.noapte buna fetelor!!larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetele neata la o gura de cafea(de 22 de ani beau aceeasi cafea...ma car in ro cu ea...)
Deci la mine mare nebunie cu cauciucurile ,am scris la soc mama in Canada ei s au enervat pe greci am primit enspe tel de la garaje din Atena sa le schimbam fara bani ca asta cretanu' ne a dat cauciucuri de ploaie si in extremis bune si la ceva chiuciura
Acuma garaju de aici plinge la tel ca sa dam noi o declaratie ca 'nu ne deranjeaza' aceste cauciucuri de plaoie cind noi in clar am platit (fff scump) si cerusem iarna
Nu dau nimic ii bag undeva, sa se descurce cu canadienii-s au prins si aia ca am fost inselati
Acuma asta e ....bine ca nu ia dat prin cap lu al meu sa se mute in Angola,Mozambic
Ma pregatesc de plecare eu ador Craciunul deja imi pun cintece
Se pare ca in Ro trebuie sa ma spitalizez nimic grav(am un grup de suport care se va ocupa de mine)
Am probleme cu uscatul rufelor de 2 zile cearceafurile mele sunt umede ...acum am dat drumul la calorifere si le am pus pe ele(cred ca trebuie sa iau un uscator)
Pupici multi ...Mihaita ai grija cu colesterolul baga niste plante ceva pastile naturiste din RO(eu de fiecare data cind vin din ro vin cu o plasa de ceaiuri,picaturi pastile din plante) a... si sampoane,tarite,leustean,propolis,esenta rom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

hait ca am mai primit doua tel de la grosistul pe Atena (chestia cu pneurile)
Sa declansat revolutia...pai sa se faca dreptate si sa se invete ce inseamna corectitudinea si cinstea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

neatza fetelor,haideti la o cafelutza .am pus sa fac o ciorba de pui,poate o papa si fimea ceva,asa ma enerveaza cand o vad ca nu baga nimic in gura.am facut si snitele de pui,nu vrea,pana acum le papa,paste nu vrea si dealea mancasper sa treaca mai repede perioada asta,ca ma ia cu nervideci dupa amiaza ma apuc sa fac niste eclere si un tiramisu,maine e ziua sotului,asa ca fac ceva dulce(maine adio dieta)

carmaw,bine ca ati rezolvat cu cauciucurile,mergeti sa le schimbati sa fiti ok pe drum.
fetelor,ieri a tras o ploie aici,acum e soare si cald.pupici la toata lumea,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna dimineata, dragii mosului,
Moro, ai dreptate, parca e ceva mai bine aici decat in Romania, dar nu cu mult. Ma refer la bani. Eu am muncit in ultimii ani vara in Grecia si iarna in Romania si clar s-a simtit diferenta. Adica in Grecia mai puneam si ceva deoparte, pe cand in Ro.. abia daca ma ajungeam de la o luna la alta.
Asa-mi place sa merg si eu la piata! Mirosuri de toate legumele, gusti din toate fructele..mmmm.. Doar ca pe aici nu exista! Asa cum ma tot repet, pe aici e ca la nimenea. Noroc ca avem noi in gradina macar chestii care ne plac mai mult: rosii (vara), ardei, vinete, ceapa, acum avem brocoli, conopida si morcovi, iar tot timpul anului avem telina. Nu prea iese mararul si patrunjelul, dar d-asta gasesc proaspat de cumparat. Am adus la un moment dat si leustean din Ro si am avut o perioada pana a dat o ploaie zdravana si a putrezit. Vara culegem cimbru si avem pana in anul urmator, iar dafin si rozmarin iar le avem in curte tot timpul anului. Avem si gainutele, deci oua asigurate. Carnita mai greu ca nu ma indur eu sa le taiem. Il pun pe al meu sa taie doar daca e vreun cocos mai rau. Concluzia: n-avem nevoie de laiki
Pup ca s-a trezit un copil.

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

" Neatza !

HAI LARISA

In curand iti vei tine baietelul mult visat in brate ..mai vreau si eu un bebe

Laura, iti multumim frumos ca ne dai informatii despre Larisa

Mamitza alex, ai grija ca si fructele ingrasa , contin fructoza si consumul in exces dauneaza la kg.

anouk, ce frumos ca iti poti cultiva tu legume ! Iar pt bebe vei fi nevoita sa tai puiul, ca sa-i dai carne frageda si buna, fara E-uri si alte porcarii . Eu fac comanda online de pui de tara, nu se compara puiul gasit in magazin cu cel adus de la firma asta online...Imi pare atat de rau ca nu am si eu rude la tzara !!!

Intr-adevar, in grecia nu prea gasesti legumele cu care eram obisnuita in rom, aveam un fix cu asta...Toatdeauna vor fi plusuri si minusuri Rom-Gr, depinde fiecare cum le priveste si ce trebuinte are.

Noi stam in rom pana la sfarsitul primaverii si ne vom intoarce in grecia in vara. A venit si sotul meu in rom pe la sf lui sept, sa-si vada fetitele, dar va pleca la sf lui nov.

Va pup si asteptam vesti de la Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ertina
mai vreu si eu un bebe


.. si ce cauti atunci pe net? Pune-te pe treaba!

Mie deocamdata nu-mi trebuie inca unul! Cum s-or fi descurcand mamicile de gemeni, zau ca nu stiu..

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput